Battle of Monolith of Kyrk

Niekulawy język oraz zdjęcia mile widziane!

Moderator: RedScorpion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Asterix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Battle of Monolith of Kyrk

Post autor: Asterix »

Witam.

Chciałbym się podzielić swoim najnowszym dziełem (pierwszym tego typu w moim wykonaniu), którym jest video-raport z rozegranej niedawno bitwy pomiędzy moimi Orkami i Goblinami a armią Imperium. Wcześniej stworzyłem parę standardowych raportów ale ponieważ ostatnio zająłem się scalaniem różnych filmów video to postanowiłem potrenować na takim właśnie raporcie z bitwy.

Poniżej link do raportu:
https://www.youtube.com/watch?v=LFJRjH75tWo

Chętnie przeczytam jakiekolwiek komentarze dotyczące wszystkiego a głównie sprawy odwzorowania wydarzeń bitwy - chodzi mi o to czy w miarę jasne jest co i kiedy się stało i czy czytelny jest przebieg starcia. Pominąłem wiele szczegółów które nie miały większego wpływu na grę i nie jestem pewien czy dobrze zrobiłem że go okroiłem.

Ponieważ proces tworzenia tego wszystkiego mi się spodobał to prawdopodobnie będę chciał zrobić sobie jeszcze parę takich raportów.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2013, o 21:26 przez Asterix, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Na pewno bardzo dobre wrażenie robią świetne makiety i pomalowane modele. Bez tego raport naprawdę sporo traci.
Muzyka na początku była jakaś strasznie dziwna #-o dopiero ,gdy zaczęła się pierwsza tura to dźwiękowo czuć było bitwę :)
Co do samego przebiegu bitwy wyglądało to dość chaotycznie - nagłe przejścia kamery ,jakieś obrazki ,no i te przerywniki z napisami trochę psuły odbiór. Nie zawsze trzeba wszystko pokazać.
Tak samo prezentacja armii - powinien być jeden sposób pokazywania modeli według mnie. Albo zdjęcia i podpisy ,albo jeźdząca kamera.

Niezbyt się znam na kręceniu ,ale wydaje mi się ,że przez słabe oświetlenie ucierpiała jakość

Pozdrawiam
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Chester22
Chuck Norris
Posty: 476
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Chester22 »

Mi się podobało. Pare rzeczy trzeba poprawić, np jakość filmu, powinno być hd. I napisy czasem były na takim tle, że ciężko bylo je przeczytać. A tak to w porządku :D

Awatar użytkownika
Asterix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Post autor: Asterix »

1. Światło rzeczywiście pozostawia wiele do życzenia. Niestety podczas nagrywania tego nie widziałem a drugi raz nagrać nie mogłem. Następnym razem postaram się nagrać to w ciągu dnia.
2. Film w jakości HD zajmował 560 Mgb - musiałem go obrobić trochę. Obawiałem się o jakiś limit pojemności konta na Youtube.
3. Dopiero po Twoim komentarzu "Kordelas" zwróciłem uwagę na zbyt dużą ilość różnych "technik", efektów itd. Ale przynajmniej mam wszystkie przetrenowane :)

Muzyka to w sumie kwestia gustu :) ja lubię massive attack - stąd ten wstęp :)

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Asterix pisze: Ale przynajmniej mam wszystkie przetrenowane
A to z pewnością ;)

czekamy na następne raporty :)
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Mogę zapowiedzieć, że za jakiś czas pojawi się raport z bitwy Orków przeciwko Krasnoludom Chaosu z moim udziałem :) Scenariusz Loot&pillage. Stay tuned

crazygandalf
Chuck Norris
Posty: 606

Post autor: crazygandalf »

Miejscami fajne rozwiązania. Podoba mi się przedstawienie armii na bazie kamery, ale napisy z nazwami jednostek za szybko znikają. Lepiej by było zrobić zwolnienie obrazu na czas wyświetlania na 2-3 sekundy i potem przyspieszenie do kolejnej jednostki.
Na niektórych zdjęciach napisy są nieczytelne (np. 6:05).
Fajny pomysł z wystrzelonym działem (7:40), można by go tylko dopracować, żeby ręka tak się nie trzęsła. :D
Dobry pomysł z podsumowaniami między turami, bardzo klimatyczne i fajny pomysł na nazewnictwo poszczególnych tur zależne od tego co się w nich wydarzyło. Super.
Generalnie całkiem spoko realizacja, ale filmik można co najmniej o 1/3 skrócić. Jest trochę za długi.
Na plus jeszcze bardzo ładne tereny i figurki.
Sprzedaję ORKI, WoCh, HE, VC. Zapraszam!

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

RedScorpion pisze:Mogę zapowiedzieć, że za jakiś czas pojawi się raport z bitwy Orków przeciwko Krasnoludom Chaosu z moim udziałem :) Scenariusz Loot&pillage. Stay tuned
Czekam 8)

Awatar użytkownika
Asterix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Post autor: Asterix »

No jak już Belial zapowiedział to nie mogłem nie opublikować filmiku :) Gdzieś mi wcięło w nim muzykę w momencie wymarszu Imperialnych wojowników ale nie mam sił chwilowo żeby to jeszcze raz poprawiać i zostawię jak jest i poprawię później (tak tylko piszę, bo wiem że nigdy tego nie zrobię :).

Opublikowałem to na swoim blogu na którego właśnie migruję powoli z swoimi kampaniami, raportami i całą resztą więc zapodam linka tam mimo że na razie za wiele tam nie mam.

http://swiatvaladoru.blogspot.com/

Jak ktoś jest zainteresowany to zapraszam.

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Genialny raport! =D>
Muzyka i efekty dźwiękowe naprawdę gites.Te odgłosy maszyn i wojowników :)
Poziom widoczności pola bitwy i modeli znacznie skoczył w górę od ostatniego raportu.
Gratuluje tak epicko wyglądajacej armii Dawi'Zharr :wink:
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Asterix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Post autor: Asterix »

Dziękuję bardzo.
Spodziewałem się jednak krytyki również bo muzyka gdzieś mi umknęła podczas przedstawiania taktyk i wymarszu ludzi z wieży i trochę zawaliłem sprawę na koniec bo chciałem szybko wypuścić film.
Poza tym nie potrafię opanować drżenia ręki (mam za długi stół do gry i na maksymalnym wysięgu cały się trzęsę hehe). Niemniej jednak starałem się wziąść pod uwagę wszystkie komentarze.
Gratuluje tak epicko wyglądajacej armii Dawi'Zharr :wink:
No ta armia Beliala. Wygląda naprawdę rewelacyjnie. Jego Tomb Kings też są świetne ale ponieważ chce ją (chyba) sprzedać to nie wiem czy zdążymy zagrać i je uwiecznić.

Planuję już kolejną bitwę ale dopiero na wiosnę zagramy. Teraz muszę się skupić na migracji na bloga gdzie będziemy (mam nadzieję) kontynuować naszą kampanię.

ODPOWIEDZ