Dębek vs Bless (LIZ vs VC)

Niekulawy język oraz zdjęcia mile widziane!

Moderator: RedScorpion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Dębek vs Bless (up.16.10.2014)

Post autor: bless »

Spokojnie, w rezerwach mam przeciez jeszcze 15 Dire Wolves!!! Zaraz będzie szarza w bok Temple Guardow, oblany stubborn i zwycięstwo mam w kieszeni...
Czy cos... ;)

Wsparcie rzeczywiście sie konczy a to moze oznaczać tylko jedno - koniec miziania sie. Wkrótce przejdziemy do konkretów!
Obrazek

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3349
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

bless pisze:Mnie sie wydaje, ze nigdzie nie jest napisane, ze najpierw czar a potem atrybut. Ida jednocześnie. Przy miscastach jest najpierw czar a potem efekt miscasta.
Nie będę się spieral bo nie mam booka przy sobie.

Awatar użytkownika
Bartosz
Chuck Norris
Posty: 658

Post autor: Bartosz »

z tym atrybutem VC to kiedyś kruszyłem kopie na forum... a że akurat "stare wygi" poruszają temat, to zapytam :wink:
1. Czy na pewno atrybut i efekt wchodzą jednocześnie? Może spotkaliście się z tą kwestią na dużych turniejach typu ETC?
2. w opisie atrybutu jest, że czarodziej albo model (a nie unit) odzyskuje 1 ranę. Może żeby skorzystać z atrybutu, model musi być na stole - bo jak go nie ma, czyli np. jest w pełni "zdrowa" baza duszków, to nie ma modelu w oddziale duszków, który mógłby odzyskać ranę z atrybutu?

sorki za offtop!
a co do szarży piesków na bok klocka, to jestem spokojny - zjedzą do syta, to w końcu najbardziej hiterski oddział w VC :wink:

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

konkretny update: II tura Dębka!!!
Moja trzecia w poniedziałek!

Przyszedł czas na Wasze typy: co się stanie dalej?
Widac jak na dłoni, że Lizardmani mają problem i wkrótce dostaną łomot. To przynajmniej moje zdanie... :)
Bartosz pisze:z tym atrybutem VC to kiedyś kruszyłem kopie na forum... a że akurat "stare wygi" poruszają temat, to zapytam :wink:
1. Czy na pewno atrybut i efekt wchodzą jednocześnie? Może spotkaliście się z tą kwestią na dużych turniejach typu ETC?
2. w opisie atrybutu jest, że czarodziej albo model (a nie unit) odzyskuje 1 ranę. Może żeby skorzystać z atrybutu, model musi być na stole - bo jak go nie ma, czyli np. jest w pełni "zdrowa" baza duszków, to nie ma modelu w oddziale duszków, który mógłby odzyskać ranę z atrybutu?
W tym wypadku był model, który można było uleczyć (Spirit Host na 3 ranach).
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

liczymy że terror chuchnie zdmuchnie tegoo kowboja na terku i kosciści wyjda na prowadzenie :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Zaczyna się po mału robić moda na sukces :D
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Fuxiorr pisze:Zaczyna się po mału robić moda na sukces :D
bless pisze: Moja pierwsza tura dodana. Rozkręca się powoli...
W tym tempie, z uwzględnieniem mastera w Łodzi, kiedy to nie bedzie publikacji, do finału dotrzemy za jakieś 2-3 tygodnie. Ale za to codziennie świeto!
Jak ktoś nie ma cierpliwości do tak ściubanej opowieści, zapraszam za miesiąc - bedzie mozna przeczytać od razu całość.
Wiem, ze to wkurza, też oglądam seriale... ;)
Obrazek

Assur
Oszukista
Posty: 781

Post autor: Assur »

Bartosz pisze:z tym atrybutem VC to kiedyś kruszyłem kopie na forum... a że akurat "stare wygi" poruszają temat, to zapytam :wink:
1. Czy na pewno atrybut i efekt wchodzą jednocześnie? Może spotkaliście się z tą kwestią na dużych turniejach typu ETC?
2. w opisie atrybutu jest, że czarodziej albo model (a nie unit) odzyskuje 1 ranę. Może żeby skorzystać z atrybutu, model musi być na stole - bo jak go nie ma, czyli np. jest w pełni "zdrowa" baza duszków, to nie ma modelu w oddziale duszków, który mógłby odzyskać ranę z atrybutu?
Przy jednoczesnych efektach gracz którego jest tura ustala ich kolejność - np aktualne uściślenia stwierdzają że dla potrzeb jednorazowego warda gracz którego jest tura ustala kolejność ataków wykonywanych w tej samej inicjatywie. Czyli Bless wszystko zrobił dobrze.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Ale to nie są jednoczesne efekty. Jest konkretna kolejność: Efekt Czaru -> Atrybut Domeny -> Misscast (ewentualny) ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Azurix pisze:Ale to nie są jednoczesne efekty. Jest konkretna kolejność: Efekt Czaru -> Atrybut Domeny -> Misscast (ewentualny) ;)
A gdzie to jest napisane?
Bo przejrzalem RB i AB VC i nic takiego nie znalazłem. Jest tylko o kolejności czar/ miscast. O lore attribute nic nie ma. Imho, co potwierdza tez Assur, w przypadku leczenia z atrybutu decyduje gracz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3349
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

It's true.
Wprowadziłem mały zamęt, ale wyszło to nam na dobre, bo praktycznie każdy zainteresowany zajrzał do książek.
Atrybut działa równocześnie z czarem/rzuceniem czaru.
przykłady :
W przeciwnym wypadku atrybut Lore of beast nie miał by zastosowania.
Atrybut z Lore of Light byłby targetowany w mniejszą ilość modeli.
Itp itd

Sorka jeszcze raz za fail i czekamy do poniedziałku na dalszą relacje.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Nieźle, czekam na więcej. :)

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Moja trzecia tura!
Podoba się? :)
Obrazek

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

bardzo fajny battrep, dużo pracy włożyliście!dzięki i czekam na resztę.
MARK OF MARKI MARK

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Bless, mocno trzymam kciuki :mrgreen:
Jeszcze te wilki przepchają salki. Na tym oczywiście nie koniec, bo będzie to po początek spektakularnej drogi do efektownego zwycięstwa! :D
Mam rację? 8)

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Czemj salki nie pluly do psów? Maszerowaly?
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5108
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

haha, czytam raport, czytam założenia teoretyczne ile to salki zabiją a ile wilki i myślę sobie "a czemu on nie liczy stompa?!" i od razu odpowiedź "eh....nawet nie wie że salki mają stompa".
:mrgreen:
:twisted: always Vampire :twisted:

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

lwieserce85 pisze:Czemj salki nie pluly do psów? Maszerowaly?
Nie pamiętam, ale chyba bez marszu płomienie dochodziły na 10 do 2-3 psów. Uznałem, że łatwiej zjem sobie połowę poganiaczy niż zabiję jakiegoś wilka. Dlatego podszedłem ponad 6 cali. Nie chciałem też, aby Bless mógł się wycofać wilkami.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Październik to miesiąc, w którym czekam na nowe odcinki dwóch seriali o umarlakach: "The Walking Dead" oraz "Dębek vs Bless"...
Bardzo fajny i elegancko wykonany raport :)
Obrazek

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Suabo wyszło te bicie salamander :) .
Coś czuję że żabki w kohorcie zrobią ovveruna po fellbatach w kołcza :wink:

ODPOWIEDZ