Army of Phoenix King vs. Legion of Slaanesh

Niekulawy język oraz zdjęcia mile widziane!

Moderator: RedScorpion

ODPOWIEDZ
bukson
Wałkarz
Posty: 52

Re: Army of Phoenix King vs. Legion of Slaanesh

Post autor: bukson »

Chciałbym w moim życiu zagrać taką bitwę. Pełne pomalowane armie na 12k pkt i z obrazków wygląda że propainty, bitwa 11h(jak prawdziwa bitwa ^^) I ten niesamowity klimat.

Robicie dobrą robotę, dzięki takim bitwą to hobby nie umrze.

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

III tura elfów

Tutaj widać nadprzyrodzoną wręcz odwagę oddziału Dragon Princess z Dreadlordem, którzy utrzymali szarżę wojowników.
Obrazek

Spearmeni dzielnie stawili opór Księciowi demonów i już na pomoc podąża im lodowy feniks. Oddział kawalerii szarżuje na bok rydwanu chaosu, który w dalszym ciągu nie potrafi uporać się z waywatcherami.
Obrazek

Bohater na ognistym feniksie szarżuje w samotnego lorda chaosu, BSB na pegazie kontruje na bok największego demona Slaanesha z nadzieją na dobry efekt z użycia Cloak of Twilight. Czarna gwardia po zabiciu pomiotu chaosu i rydwanu zbliża się do hordy demonetek.
Obrazek

W efekcie powstrzymania oddziału wojowników w poprzedniej turze przybyła odsiecz. Z jednej strony szarżuje Imrik na smoku a z drugiej horda White Lionów.
Obrazek

Zdjęcie po fazie magii, w której Maska ginie z aury Allariele a Belakor dostaje Banishment z siłą 5 i ginie. Orzeł próbuje jeszcze powstrzymać wojowników, ale był za daleko aby było to skuteczne działanie.
Obrazek

Oddział wojowników z lordem zostaje pokonany i dogoniony w ucieczce przez White Lionów. Kawaleria i Imrik ustawiają pozycje do następnych szarż. W oddali widać lorda chaosu, który po zabiciu feniksa wpadł w 30 kuszników. Nie udało się im ustać tej szarży i zginęli zadeptani przez samotnego lorda.
Obrazek

Obrazek

Książe demonów ginie pod ciosami lodowego feniksa. W tej turze jeśli się nie mylę zabijam również Keepera.



IV tura chaosu
Z tej tury mamy tylko jedno zdjęcie. Widać uwolnienie się wielkiego demona z walki (zabił zarówno feniksa jak i BSB), oraz overrun wojowników w domek z bohaterami. Na szczęście walka odbyła się dopiero w turze elfów. W tej turze ginie również bohater na ognistym feniksie, który nie dał rady lordowi chaosu. Ma trochę czasu żeby się wskrzesić, może mu się uda.
Obrazek

IV tura elfów niedługo, chaos w ogromnych tarapatach...

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

IV tura elfów
Czarna gwardia szarżuje i zabija ostatnich konnych maruderów na stole, aby już nic nie stało im na przeszkodzie w zabiciu demonetek (taki plan). Za demonetkami maruderzy i zwierzoludzie starają się ochronić magów przed szarżą wild ridersów.
Cmentarz chaosu niestety trochę przeszkadza na zdjęciu.
Obrazek

Imrik szarżuje na jednego hellcannona, a kawaleria z dreadlordem na drugiego. White lioni obracają się aby powrócić do walki, bazyliszek szykuje się do szarży.
Obrazek

W fazie strzelania ginie samotny lord chaosu, magia sieje spustoszenie. Oddział w domku dostaje brzytwę oraz 10WS i 10I, a wojownicy dostają miasmę albo minus do siły, nie pamiętam już. Wynik starcia łatwy do przewidzenia. Wojownicy się odbijają od domku i będzie ich czekać szarża Malekitha i lodowego feniksa.
Obrazek

V tura chaosu
Bazyliszek szarżuje na White Lionów
Obrazek

Choseni z Sigvaldem i Sztandarowym widząc marną sytuację na polu bitwy próbują ratować co się da.
Obrazek

Pieszy lord z oddziału wojowników wyszarżował na korsarzy a wojownicy obrócili się do feniksa. Na ich flance czeka już Malekith. Obok walczy również warshrine z Wild ridersami.
Obrazek
Obrazek

Korsarze utrzymują lorda, bazyliszek ginie pod toporami. Nie mam tu już dokładnego opisu tur, będę tylko podpisywał zdjęcia.

Szarża White Lionów na chosenów, BSB robi w tej walce Make Way i mogę bić tylko po bohaterach. Słabo to wymyśliłem :?
Obrazek

Feniks z Malekithem mordują wojowników, z tyłu widać walkę czarnej gwardii z demonetkami. Demonetki miały siłę 1 w tej walce.
Obrazek

Końcowe sceny (7 tura). Sigvald z BSB walczą z White Lionami z podbitym T o 2, Imrikiem i Malekithem. Mimo wrzuconego na nich Doom & Darkness nie udaje się złamać tych dwóch bohaterów.
Obrazek

Korsarze ustali do końca z lordem, feniks chyba zginął
Obrazek

Ten lord na zdjęciu przegrał niestety walkę ze spearmenami i tak wolno uciekał, że na sam koniec bitwy został jeszcze zadeptany. Wielkiego demona Slaanesha w końcu zastrzeliłem z balist jeśli dobrze pamiętam.
Obrazek

Ostateczny wynik 16:4 dla elfów, bardzo wyraźne zwycięstwo. Bohaterami bitwy zostali bezapelacyjnie Allariele i Teclis. To co wyczyniali w magii, szczególnie od 3 tury to poezja :D

Mam nadzieję, że relacja się podobała. Szkoda, że bitwa tak szybko zrobiła się dosyć jednostronna. Oprócz siły elfów trzeba przyznać, że kości były po mojej stronie.

Mam wielką nadzieję, że uda nam się w tym roku rozegrać końcową bitwę cyklu czyli Host of Eternity King vs. Grand Legion of Everchosen. Tam już nie będzie Teclisa :wink:

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Poezja.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

gratulacje!
Hail Asur!
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Jakby nie patrzec, połaczone siły elfów to potęga 8)
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Kerwantes
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: Kerwantes »

Rewelacyjna batalia, to jest właśnie kwintesencja 8 edycji wfb. Właśnie do takich bitew została ona stworzona moim zdaniem. Brawo Panowie!
Mam nadzieję że po 11tym lipca nadal będziemy mogli rozgrywać takie epickie starcia, tego Wam i sobie życzę =D>

ODPOWIEDZ