WOCH vs O&G 15K na stronę

Niekulawy język oraz zdjęcia mile widziane!

Moderator: RedScorpion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Re: WOCH vs O&G 15K na stronę

Post autor: X.Maciek »

Nie gram orkami ale zawsze mi się wydawało, że 6 na animozji to szarża na najbliższego wroga, a jeśli nikt nie jest w zasięgu to maksymalny ruch w stronę wroga. I wtedy masz turę ruchu ale nie musisz deklarować szarży. Ale mogę się mylić.
"Armia baranów dowodzona przez lwa jest silniejsza niż armia lwów dowodzona przez barana"

Obrazek

wallace
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Wawa

Post autor: wallace »

X.Maciek pisze:Nie gram orkami ale zawsze mi się wydawało, że 6 na animozji to szarża na najbliższego wroga, a jeśli nikt nie jest w zasięgu to maksymalny ruch w stronę wroga. I wtedy masz turę ruchu ale nie musisz deklarować szarży. Ale mogę się mylić.
6 to ruch w maksymalny ruch w kierunku najbliższego wroga, a potem szarża ....

A pro pos uzupełniłem poprzedni opis o przebieg walk.

Czekam na wsad do tury Chaosu....

wallace
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Wawa

Post autor: wallace »

1 Tura: WOCH

Zdjęcia (niestety okazało się, że w większości robiłem zdjęcia w turze O&G, więc troszkę wyprzedzę opis):

WOCH ruszył z furią do przodu. Na lewej flance O&G z oddziału Rycerzy Chaosu wyszarżował samotny bohater na oddział lekkiej jazdy na wilkach. Te z godnością przyjęły szarżę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na środku pola walki na drugi oddział wilków ruszył oddział rydwan oraz Shrine. Wilki salwowały się z góry zaplanowanym odwrotem taktycznym.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na prawej flance O&G oddział Skullcrushers zaatakował lekką jazdę na pająkach, która dzielnie i z godnością przyjęła to wyzwanie.

Obrazek

Obrazek

Do walki dołączyły opóźnione oddziały. A pozostała część armii Chaosu rozpoczęła marsz w kierunku pozycji O&G.

Konni Maruderzy Chaosu postanowili poświęcić się dla dobra wyższej sprawy i dokonali samobójczego ataku na dzikiego squiga, który w ostatnim tchnieniu zabrał ze sobą 8 jeźdźców, pozostawiając 2 na polu bitwy.

Ostrzał Hellcanonów okazał się zabójczy dla skrajnego oddziału jazdy bigunsów, która po otrzymaniu pierwszych strat postanowiła jednak opuścić pole bitwy i zająć się innymi sprawami.

Magia nie przyniosła większych strat i rozstrzygnięć.

W walce bohatersko poległy oddziały jazdy, a warhoundy przegoniły bohatera goblinów na wilku, który jednak umknął pogoni.

2 Tura O&G ....

CDN

wallace
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Wawa

Post autor: wallace »

Tura II O&G

Na lewym skrzydle O&G Lord Savegy widząc śmierć swoich goblińskich pobratymców zażądał ofiary krwi i rzucił się w szale na swojej Wyvernie na samotnego bohatera chaosu. Dodatkowo do szarży dołączyli Gigant oraz snutlingi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pump Wagon zamierzał rozjechać jeźdźców chaosu, jednak snutlingi nie miały wystarczająco sił na jego napędzenie i stanął w połowie drogi.

Obrazek

Na prawym skrzydle orczy generał wydał polecenie anihilacji oddziału Skullkrusherów oraz pozostałych dwóch konnych marauderów. Patrząc na szarżujące oddziały układał już plan kolejnego ataku, po druzgoczącym zwycięstwie nad tym oddziałem chaosu…..

Do walki weszły: 2 dzicze rydwany, 1 wilczy rydwan, gigant oraz jazda bigunsów na świnkach. Dodatkowo Lord czarnych orków na Wyvernie zaatakował 2 konnych marauderów i chcąc ich anihilować w 1 turze dołączyć do kolejnej walki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na środku orczy oraz wilczy rydwan zaatakowali warhoundy.

Obrazek

Reszta armii ruszyła spokojnie w kierunku zbliżających się sił nieprzyjaciela. Do przodu wysunęły się Manglery oraz night goblinie z fanatykami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Magia nie przyniosła większych rezultatów (poprawka: to w 1 turze magia O&G nic nie zdziałała, gdyż Mag chaosu zablokował dispel scrollem stópkę, a kolejne czary nie wyrządziły znacznej krzywdy, natomiast w drugiej Gork rozpoczął swój spacer).

Ostrzał w sumie przyniósł znaczny sukces, gdyż mocno uszczuplił oddział jazdy z Archaonem. Poza tym nie zanotowano spektakularnych wydarzeń.
W walce nastąpiła jedna wielka katastrofa.

Obrazek

Na lewym skrzydle bohater chaosu schował się przed porządnym laniem wyzywając lord savagy na pojedynek i zadając mu 2 woundy, a bestia pod nim jednym uderzeniem swojego diabelskiego kopyta strąciła z grzbietu Wyverny i ostatecznie zabiła dzielnego orka. W odwecie Wyverna zadała mu jedynie 1 wounda. Walka pozostała nierozstrzygnięta.

Obrazek

W środkowej strefie rydwany rozniosły warhoundy.

Obrazek

Obrazek

Za to na prawym skrzydle znów wszystko poszło nie tak, jak miało pójść.
Najpierw planowo Lord na Wyvernie rozszarpał 2 marouderów, jednak później okazało się, że zabrakło dosłownie milimetrów na możliwość dołączenia się do walki. A więc kolejna skucha.
Okazało się, iż Skullkrushers wytrzymali szarżę 2 dziczych rydwanów, 1 wilczego rydwanu, giganta oraz jazdy bigunsów na świnkach, przy tym zabijając 2 rydwany, zadając ciężkie rany gigantowi oraz ostatecznie przeganiając świnki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

wallace
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Wawa

Post autor: wallace »

Tura II WOCH

Na razie zdjęcia później opis.....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

wallace
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Wawa

Post autor: wallace »

Najgorsze co spotkało WoCh przed II Turą to ostre zmiażdżenie Chosenów i Trolli przez Stopę! Masakra!
W dalszym ciągu lekkie jednostki i Rydwany polowały na Manglery i Fanoli. Na lewym skrzydle zaczęli się
rozkręcać Skullcrusherzy z Lordem zdejmując kolejny Rydwan i pozostawiając Giganta na 1 ranie... Yeaa!
Wszyscy Herosi, któych spowolnił Skarsnik wreszcie doszli do swoich oddziałów. W centrum społowieni Choseni,
już z Valkią, mogli podejść do środka stołu i tym samym choć trochę odblokować Trolle z Throggiem.
Na prawym skrzydle Rycerze Tzeentcha zaszarżowali na bok Wywerny bijącej się z Herosem, natomiast
Konni Maruderzy Khornea saszarżowali i wykończyli Snotling Pump Wagon. Warshrine śmigający obok oddział Knightów z
Archaonem zadeptał dwa Manglery i się przy tym wysypał. W Maggi znowu siara, a Helki spanikowały za stół jeden
oddział Orc Boar Boyzów i wbiły pierwsze woundy Azhagowi i jednemu z Arachnaroków.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Najgorsze jest to chłopaki, że nie jesteście targetem GW...

Wasze zaangażowanie, kilkunastotysięczne armie, farbki, książki itd. to nic w porównaniu z amerykańskim synkiem który kupi jednego boxa i zostawi go w piwnicy. TO jest target! TO jest klient!

No już koniec marudzenia - fajna bitwa. Gratulacje! :)

wallace
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Wawa

Post autor: wallace »

Remo pisze:Najgorsze jest to chłopaki, że nie jesteście targetem GW...

Wasze zaangażowanie, kilkunastotysięczne armie, farbki, książki itd. to nic w porównaniu z amerykańskim synkiem który kupi jednego boxa i zostawi go w piwnicy. TO jest target! TO jest klient!

No już koniec marudzenia - fajna bitwa. Gratulacje! :)
Targetem to może nie jesteśmy, ale jakby coś ciekawego (a nie AoS) wydali to chętnie bym kupił. Jako kolekcjoner głównie zwracam obecnie uwagę na jakość wyrobu, a tutaj GW jest na poziomie "średnim". Mam kolekcję figurek obejmującą sporo różnych form: GW, Reaper, Dark Sword, Game Zone, Forge World, Scibor, Kromlech, Avatars of War, Rackham Confrontation i jakieś inne zupełnie nieznane ...
A klientem na pewno jestem dobrym, bo mam w sumie 4 armie do WFB i kilka warbandów do Mordheima. W sumie pewnie wyjdzie ponad 2000 figurek 8)

Ale koniec offtopu, wracamy do bitwy ;-)

wallace
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Wawa

Post autor: wallace »

Tura III O&G.

Po spektakularnej klęsce zarówno na jednym, jak i drugim skrzydle jednak postanowiłem się tym nie zrażać i dalej próbować przełamać skrzydła Chaosu, aby zrealizować mój plan.

Wyverna z Warbossem zaszarżowała oddalnony oddział Dragon Ogrów ze Scyllą.

Obrazek

Kolejne rydwany zaszarżowały bohatera nurgla na rydwanie.

Obrazek

https://lh6.googleusercontent.com/-IJuZ ... G_0579.JPG

Bigunsi zaszarżowali samotny rydwan chcąc sprawdzić swoją siłę z wojownikami chaosu.

Obrazek

Reszta ruszyła do przodu.

Obrazek

Na lewym skrzydle rozpoczęła się walka pomiędzy super ciężkimi oddziałami O&G, a konnicą Chaosu.

Obrazek

Obrazek

Za murem ukrył się czekając na dogodny moment na kontrę Wielki Książę Demonów.

Obrazek

A tutaj przekrój stołu...

Obrazek

Ostrzał, ani magia nie przyniosły spektakularnych wyników. Choć chcąc sprawdzić jak wyglądać będzie pojedynek najlepszych regimentów prze teleportowałem Black Orki z Grimgorem pod nos Chosenów z Valkią - co to będzie za pojedynek !!!!!

W turze walki zginął Gigant walczący z Skullcrashersami. Rydwany odbiły się od herosa Nurgla. Natomiast konnica została całkowicie rozbita przez Wyvernę, Gigany oraz Archanoka. Wyverna bohatersko poległa, natomiast pozostali nie ponieśli większych strat.

Za to na prawym skrzydle rozpoczął się pojedynek championa dragon ogrów oraz czarnego lorda. Zwyciężył lord, ale champion przetrwał pierwsze starcie.

wallace
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Wawa

Post autor: wallace »

Tura WoCH:

Książę demonów postanowił rozprawić się z Wielkim Pająkiem i po zadaniu kilku ran zagonił go na śmierć...
Obrazek

Na środku pola bitwy 2 chimery zaatakowały klocek savagy. Te na szczęście ustały szarżę.

Dodatkowo w turze walki 2 oddział savagy zmierzył się z rycerzami chaosu. Niestety wynik starcia był bardzo niekorzystny dla orków i również zostali zagonieni.
Obrazek

Przybliżenie zwycięskiego Belakora.
Obrazek

Oddział Chosenów z Valkią oraz Shrine zaatakowały Black Orków z Grimgorem. Po ciężkiej 1 turze wynik był remisowy. Grimgor nie wyszedł na pojedynek, a wystawił swojego championa.
Obrazek

Obrazek

Na prawym skrzydle Skull Crasherzy pogonili oddział squigów, a reszta armii powoli przemieszczała się w kierunku sił O&G.
Obrazek

Obrazek

Wyverna z Warbossem nadal walczyła z regimentem Dragon Ogrów. Tym razem do pojedynku ruszyła Scylla.
Obrazek

wallace
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Wawa

Post autor: wallace »

Tura IV O&G:

Ustawienie i głębokie rezerwy na lewej flance WOCHu nie pozwoliły dowódcy O&G na bezczynność. Rozkazuje ponowne pełne uderzenie na oddział Skull Crasherów. Do walki wkraczają Stone trolle z Warbossem na czele. Jakaż ponownie następuje konsternacja, gdy i ta szarża zostaje powstrzymana.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Samotny bohater na wilku postanowił epicko zablokować zdradziecki posiłki Chaosu, które przybyły na tyły bohatersko walczących O&G.
Obrazek

Na prawej flance Gigant zaatakował księcia demonów. Pomimo odniesienia kilku ran, od razu na dzień dobry uderzając z główki i lekko nokautując pewnego siebie przeciwnika.
Obrazek

Obrazek

W środku pola bitewnego Grimgorowi niestety nie udaje się powalić w pierwszym starciu Valkyi i zostaje nadziany na jej włócznię. Nawet magiczna zbroja nie chroni Grimgora przed śmiertelnym ciosem przeciwniczki. Blacki zostają w walce, jednak topnieją pod naporem przeciwnika.
Obrazek

Obrazek

Na środku pola, po jego lewej stronie bohaterski oddział Night goblinów dowodzony przez Lorda Skarniska z Gobblą w dzikim szale uderza na oddział Ogrów nurgla i o dziwo pozostaje w walce zadając przeciwnikowi pokaźne straty.

Obrazek

Jednocześnie drugie River trolle wraz z bohaterem na dziku oraz regimentem Bigunsów powoli próbują zakończyć walkę z paskudnymi Hydrami. Niestety nie udaję się przełamać przeciwnika.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 sie 2015, o 19:59 przez wallace, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Przegrywające squiggi wybuchają
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

wallace
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Wawa

Post autor: wallace »

Silvestro pisze:Przegrywające squiggi wybuchają
Chyba tak się stało. Na pewno zadały mi więcej ran niż Skull crusherom ;-)

wallace
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Wawa

Post autor: wallace »

Tura IV WOCH:

Kolejne zdjęcia, a później spóźniony opis...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przepraszam za opóźnienie - mam nadzieję, że do końca tygodnia uporam się z tym raportem.

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Fajna bitwa i fajny raport. Te modele WoChu to nie przypadkiem Karlito ? Masz nowe konto?:)

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Pacyny na pewno jego;p

Obrazek
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

No to ja bym taki pewny nie był czy te pacyny są karlita, pewnie połowa od mało znanych użytkowników do których paczka nie doszła...
Obrazek

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Kopyt pisze:No to ja bym taki pewny nie był czy te pacyny są karlita, pewnie połowa od mało znanych użytkowników do których paczka nie doszła...

+1000 Święta racja.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Bobson pisze:Fajna bitwa i fajny raport. Te modele WoChu to nie przypadkiem Karlito ? Masz nowe konto?:)
To gracz O&G wrzuca ten raport, więc to raczej nie nowe konto Karlito.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Z tego co wiem to dostał Karlito unbana.
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

ODPOWIEDZ