Moja Pierwsza Gra: HE vs WoC 1000 punktów

Niekulawy język oraz zdjęcia mile widziane!

Moderator: RedScorpion

ODPOWIEDZ
Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Moja Pierwsza Gra: HE vs WoC 1000 punktów

Post autor: Warlordus »

Jest to moja pierwsza gra whfb EVER, oraz pierwszy battle report. 8 edycja. Wystąpiło parę błedów w zasadach(dopiero się uczymy systemu) ale przez to miała miejsce zabawna sytuacja. Mam nadzieje że się spodoba i czekam na opinie ;)

Obrazek
Startowe ustawnienie(ja grałem HE, chociaż obie armie należą do mnie.) Na lewym skrzydle HE 5 Ellyrian Rivers z championem. W centrum Ksiaże na Gryfie, 15 lothern Sea guard Full command, Arcymag i oddział 10 Swordmasterów Full Command. Po stronie chaosu prawe skrzydło na wzgórzu 12 chaos warriorów w tarczami, bronią do walki wręcz i markiem tzeentcha. Obok Sorcerer Lord oraz Chaos knightci. Lewe skrzydło to 2 oddziały maruderów, ten blizej centrum ma full command, oba mają lekkie zbroje, tarcze i mark of tzeentch. Magowie obydwu stron używają lore of fire.

HE tura 1 i 2
Obrazek
Zasadniczo wszystko idzie do przodu, mag z tego co pamietam rzucał Flame storma na Warriorów, ale pocisk zniosło i nikomu nie uczynił krzywdy.

WoC tura 1 i 2
Obrazek

W Chaosie takze wszystko idzie do przodu. Nieudana szarża wojowników na Reaverów, wszytko przygotowuje się do przyszłych tur. Lord rzucał Flame storma na reaverów ale He dispelowały(ogólnie myśleliśmy że mag moze max 1 czar rzucać)

HE tura 3
Obrazek
Zaczyna się cos dziać :P Mag rzucił fireballa z miscastem, który ZABIŁ wszyskie konie rycerzy chaosu(tak, źle spojrzeliśmy na zasady). Miscast nabił magowi ranę z siłą 10, która od razu go zraniła. Poza tym Sea Guardzi zabili 4 maruderów którzy następnie zawalili test na LD i zaczęli uciekać. Poza tym nieskuteczne strzały Reaverów w warriorów.

WoC tura 3
Obrazek
Warriorzy znów zawalili szarzę w Reaverów, Knighci(bez koni) blokują dostęp do maga, maruderzy wchodzą do lasu i przygotowuja się do walki ze swordmasterami, a oddział na górce dalej ucieka. W fazie magii Sorcerer rzucił Fulminating Flaming Cage na Reaverów zabijając 4 i de facto unieruchamiajac biednego championa.

HE tura 4
Obrazek
Dużo szarż. wordmasterzy wbijaja się w maruderów, a książę atakuje knightów. Mag rzuca najmocniejszego Fireballa(3K6 trafień) w Chaos Warriorów którego miscastuje, co skutkuje jego śmiercią. Za co to było? 4 Warriorów... Co do walki wręcz: Gryf z princem na grzbiecie rozrywają rycerzy(przypominam, są bez koni, a prince ma lancę). Z kolei Swordmasterzy PRZEGRYWAJĄ z maruderami. Zranili 8 z czego wysaveowało się 6! Po kontrze zginęło 3 sword masterów, ale zdają test na LD więc walka toczy się dalej.

WoC tura 4
Obrazek
Masakra HE. Warriorzy szarżują w championa Ellyrian Reaverów. W fazie magii Sorcerer rzuca Flame Cage na księcia, ale zadaje mało ran, które wszystkie są zanegowane. W fazie walki wręcz Swordmasterzy zabijają 3 maruderów i tracą kolejnych 4 i przełamuja się. Na szczeście udeje im sie uciec. A champion Reaverów zostaje zadźgany, poćwiartoany, nabity na miecz, złożony w ofierze itp itd.

HE tura 5
Obrazek
Ksiaże szarżuje na Lorda, który ucieka. Sea guardzi szarżują we flankę warriorów. Swordmasterzy odsuwają sie jak najdalej od maruderów. W Walce wręcz Sea guardzi stracili 1 żołnieża zabijajac 1 Warriora.

WoC tura 5
Obrazek
Warriorzy obracają sie i reformuja aby walczyć w 2 szeregach z sea guardami, lord dalej ucieka, maruderzy z lasu podążają tropem Sword Masterów a ci ze wzgórza w koncu zmierzają na pole bitwy. W walce wręcz gine kolejnych 3 sea guardów ale utrzymują pozycję. Następuje koniec gry.

Zapewne pare rzeczy miało miejsce w innych przedziałach czasowych ale nie pamietam za dobrze. Jednakże sam przebieg bitwy odwzorowałem tak jak pamiętałem, więc myśle że wiernie. Mam nadzieję ze się podobało i zapraszam do komentowania, prosze o rady na przyszłośc
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Dwa takie oczywiste pytania mi się nasunęły.
1) Czemu bitwa trwała 5 tur?
2) Jakim sposobem CK biegali bez koni?
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Kumpel powiedzial mi ze 5 tur sie gra, i ogólnie zasady pomieszaliśmy.
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Raport ogólnie fajnie zrobiony, bardzo przejrzysty.
Dobra rada na przyszłość- lepiej samemu poczytać zasady ;).
W końcu co dwie głowy to nie jedna.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Awatar użytkownika
PAWEL.KAROLAK
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102
Lokalizacja: Gdańsk / Glasgow

Post autor: PAWEL.KAROLAK »

Spoko, całkiem spoko :wink: powodzenia!
High Elves
Wojna o Brodę!

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

A co sądzicie o samym przebiegu gry? Jakie decyzje byście podjęli na miejscu dowódców w konkretnych turach? Jutro gram z bratem pierwsza grę na 9 edycji na 850 punktów. Report tez postaram sie zrobić na dniach.
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Lucid
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Poznań/Słupsk

Post autor: Lucid »

Ciekawa strategia, wybić konie pod kawalerią :) Ogółem super raport i bardzo fajnie opisane, sam jestem zwolennikiem Battle Chroniclera. I witamy w warhammerze, początki nawet te z błędami zawsze miło się wspomina. Powodzenia na przyszłość :)
Obrazek
WoC W9 D1 L6

ODPOWIEDZ