High Elves Vs Warriors of Chaos 1200 punktów 9th age

Niekulawy język oraz zdjęcia mile widziane!

Moderator: RedScorpion

ODPOWIEDZ
Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

High Elves Vs Warriors of Chaos 1200 punktów 9th age

Post autor: Warlordus »

Kolejny Battle Report z 9 edycji, tym razem naprzeciwko High Elfów stają hordy Wojowników Chaosu.

Armie:
High Elfy
Lordowie:
Książe na gryfie- 330
Dragonfourged Armour, Lance, talisman of supreme shielding
Arcymag lvl 4 - 225
lore of fire

Core:
15 Sea Guard - 195
full Command
Ellein Reavers - 90
champion

Special:
10 Lion Guard - 160
full command
10 Swordmasters - 160
full command

łącznie 1160

Warriors of Chaos
Lordowie:
Sorcerer Lord -270
Helm of Foresight, talisman of greater shielding

Core:
Wasterland Warriors - 198
full command, shields
15 Barbarians - 75
full command, shields
15 barbarians - 105
shields
5 warhounds - 35
5 warhounds - 35

Special:
Wasteland Knights - 200

Rare:
Crusher Knights - 235
muzyk, daemon weapons

łącznie 1153

Rozstawienie
Obrazek
Obrazek
Elfy Rostawiają swoją piechote blisko siebie by chronić swoje flanki, reaverzy na skrzydle by dręczyć przeciwnika. Książę osłania prawe skrzydło elfickie. Z kolei kompletnie niezrozumiała jest decyzja Dowódcy Chaosu, który zdecydował sie ustawić skullcrusherów za własna linią piechoty. Magowie obu stron na wzgórzach, by mieć jak najlepszy obraz pola bitwy.

1 Tura WoC
Obrazek
Chaos zaczyna i... ruszają się tylko warhoundy. Reszta armii stoi w miejscu. Zamierzony plan czy mozę jednak błąd taktyczny? W fazie magii leci fireball w white lionów, lecz zostaje dispellowany.

1 Tura HE
Obrazek
Obrazek
Takze niezbyt dużo ruchów po stronie elfickiej. Ruch Reaverów i Sea guardów miał na celu objęcie zasięgiem jednostek chaosu. Za to arcymag swoją ognistą kulą zabił 2 chaos knightów.

2 Tura WoC
Obrazek
Walec ruszył. Wszystkie jednostki Wojowników rzuciły sie do przodu. W fazie magii fireball spala CAŁY oddział white Lionów. Tragedia dla wojsk Ulthuanu.

2 Tura HE
Obrazek
Nie ma czasu na opłakiwaniwanie zabitych. Wróg się zbliza i trzeba coś z tym zrobić. Swordmasterzy dzielnie kroczą na spotkanie Wojowników, gryf ubezpiecza ich flankę. Reaverzy unikają zagrozenia, a mag ustawia się za oddziałem sea guardów. Czary są dispellowane przez sorcerera chaosu

3 Tura WoC
Obrazek
Znów ciężka tura dla Elfów. Fireball powarznie przetrzebia oddział swordmasterów, 3 pozostałych chaos knightów szarżuje w Morską gwardię. Reszta armii Chaosu nieubłaganie zbliża sie do pozycji elfickich.

3 Tura HE
Obrazek
Sea guardzi przełamani w walce, lecz ubili 2 knightów. Fireball osłabia oddział maruderów. Klocek Warriorów zostaje momentalnie rozbity przez pozostałych 3 Swordmasterów i flankę księcia na gryfie, czego skutkiem jest wbicie się w przednie szeregi maruderów.

4 Tura WoC
Obrazek
Skullcrushery powoli ale pewnie zbliżają sie w miejsce, gdzie dzieje sie największe zamieszanie. z kolei oddział maruderów kieruje się w stronę sea guardów. W walce wręcz oddział maruderów zostaje zarżnięty przez księcia, który jednocześnie odparowuje szarzę warhoundów. W fazie magii dochodzi do zabawnej sytuacji (gralismy w sklepie, i było tam obecnych 2 weteranów batla. Jeden skomentował fakt obecności 2 magów, którzy ciagle żyją, i ewidentnie zasugerował, ze to nie powinno mieć miejsca. Oto efekt:) Sorcerer rzucił ognistą kulę rozrywajac arcymaga, ale jednocześnie sam został wessany do warpa. W jednej turze ginie 2 magów!!!

Tura 4 HE
Obrazek
Książę usuwa sie z linii szarży Skullcrusherów, tak samo starają sie zrobić swordmasterzy. Strzały z łuków Ellein Reaverów dobijają championa chaos knightów. Sea guardzi zbierają się i ponownie stają gotów do starcia z maruderami.

Tura 5 WoC
Obrazek
Reaverzy zmasakrowani. Warhoundy doganijają uciekających i wyrzynają ich. W tę samą stronę zmierzają skullcruszerzy, którzy taranują po drodze swordmasterów. Maruderzy zmierzają do starcia z wojownikami z Lothern.

Tura 5 HE
Obrazek
W fazie strzelania łuki sea guardów robią swoje. Deszcz strzał spada na warhoundy zabijając wszystkie. Z kolei gryfowi nie udaje się szarza na Crusherów, ale skraca do nich dystans.

Tura 6 WoC
Obrazek
Maruderzy szarżują na Sea Guardów, lecz podczas natarcia tracą 3 od elfich strzał, co skutkuje przegraniem przez nich walki wręcz. Nie wycofuja się jednak. Z kolei skullcruszerzy obracają się i stają naprzeciw księcia, w którym Elfy pokładaja nadzieję na zwycięstwo.

Tura 6 HE
Obrazek
Księciu udaje sie szarza na crusherów. Wygrywa Walkę zabijajac jednego i przełamuje ich. Niestety wbrew pozorom Juggernauty są całkiem szybkie jeśli chodzi o uciekanie. Khorne nie byłby jednak dumny... Morscy gwardziści wygrywaja walkę z maruderami, przełamują ich i eliminują cały oddział... Zwycięstwo HE z przewagą 200 punktów ;)
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Lohir
Plankton
Posty: 2

Post autor: Lohir »

Mało brakowało a byś przegrał

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

no, było blisko ;)
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Lubię twoje raporty, aż sam mam ochotę zagrać.
W fazie magii dochodzi do zabawnej sytuacji (gralismy w sklepie, i było tam obecnych 2 weteranów batla. Jeden skomentował fakt obecności 2 magów, którzy ciagle żyją, i ewidentnie zasugerował, ze to nie powinno mieć miejsca. Oto efekt:) Sorcerer rzucił ognistą kulę rozrywajac arcymaga, ale jednocześnie sam został wessany do warpa. W jednej turze ginie 2 magów!!!
Uważajcie na weteranów battla. Większość z nich zagina statystykę wokół siebie samą swoją obecnością. :D

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Aż przypomina mi się gdy sam grałem z moimi kolegą który miał Wyspę Krwi.

Lucid
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Poznań/Słupsk

Post autor: Lucid »

Świetny raport, aż chce sie grać widząc kogoś kto ma z naszego trupka jeszcze tyle frajdy. Keep it coming :)
Obrazek
WoC W9 D1 L6

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

moze jeszcze dzis albo jutro wrzucę 2 reporty z gry HE vs HE, tyle że mam wrażenie ze te 2 gry przegrałem juz na poziomie rozpiski. Nie wiem czy chcecie czytać jak klocek silverhelmów rozwala po kolei moje oddziały i nic na to nie moge poradzić. Dajcie znać czy robić te bitwy. Żeby nie było: mimo 2 porażek dalej chcę grać i robić reporty ;)
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

To oponent nie gral lizakami? Szkoda.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Jednak zdecydował się na HE
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Korsanno
Plankton
Posty: 1

Post autor: Korsanno »

Ta gra odbyła się w morionie ?

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Tak
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Naviedzony pisze:Uważajcie na weteranów battla. Większość z nich zagina statystykę wokół siebie samą swoją obecnością. :D
Kiedyś podszedłem do nawet jeszcze starszego weterana i zaraz po tym rzucił 4 gały na regenki abominacji, a potem jeszcze nie wstała. Coś w tym jest :P

ODPOWIEDZ