[6th ed] Imperium kontra gobliny 1000 punktów

Niekulawy język oraz zdjęcia mile widziane!

Moderator: RedScorpion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
battle-reports
Pseudoklimaciarz
Posty: 23

[6th ed] Imperium kontra gobliny 1000 punktów

Post autor: battle-reports »

Witam po przerwie. Nowy raport już dostępny:
http://battle-reports.org/batrep-16/index.php

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Smutna ta konfrontacja nostalgii z rzeczywistością. Piękna gra o manewrach regimentów z moich wspomnień niestety pewnie te 20 lat temu wyglądała dokładnie tak jak w tym raporcie a nie tak jak maluje ją na różowo moja pamięć- regimenty sobie mogą chodzić a i tak magia, strzelanie i dziwne sztuczki + przytłaczająca kostkologia (misfajery, miskasty, animozje, paniki, scattery itp) odwalają całą robotę i gracz w zasadzie nie jest za bardzo potrzebny...

Widać jak daleką drogę od tamtych czasów -na szczęście -przeszedł design gier, w tym bitewnych. I nie, nie mam tu na myśli obecnych produktów GW, które są koncepcyjnie niewiele mniej przestarzałe teraz niż 20 lat temu ;)
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Awatar użytkownika
battle-reports
Pseudoklimaciarz
Posty: 23

Post autor: battle-reports »

Ej Robert przesadzasz. Taka jest niestety specyfika bitew na 1k - 1 panika niezdana, jedna IF'ka potrafią wygrać grę. Na 1999 gra się już zupełnie inaczej.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Nie zmienia to faktu, że raport super, za co wielkie brawa, bo dobrze się go czyta :) ale gierka baardzo jednostronna. Imperium nie miało nic do powiedzenia. Rozpa bez scoutów / fastów do wyciągnięcia fanoli. Dodatkowo gracz orków trochę przyfarcił na liczbie trafień na fanole i katapulty.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

A był taki fajny oddział 5 skautów z core który nie liczył sie jako core, cudowny do wyciągania fanoli :)
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

ODPOWIEDZ