Z Andrzejem przez blat - wideorelacja z turniejów

Niekulawy język oraz zdjęcia mile widziane!

Moderator: RedScorpion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 927
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Re: Z Andrzejem Przez Blat - wideorelacja z turniejów

Post autor: Rilam »

as1 pisze: 22 paź 2019, o 09:45 Nie mogę się porównywać z łódzkim orędownikiem hitlera.
W sumie to południe zawdzięcza wam tytuł. Ciekaw co dostajecie w zamian?

https://youtu.be/RiiafmmqWHE

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Ojojoj.cos czuje że będzie wesoło na forum
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
jackie
Mudżahedin
Posty: 255
Lokalizacja: wadowice

Post autor: jackie »

Wczoraj wieczorkiem obejrzałem całą bitwę i szczerze prócz ruchu po spalonej szarży płaszczkami to innego błędu ze strony Andrzeja nie widziałem.
Psy ewidentnie były na boku templi. Omen z oddziałem mógł się tak dostawić. Zwróćcie uwagę na to, że Omen był lekko przesunięty w oddziale w lewo bo się nie mieścił na treyu. Oddział był w formacji 6,6,6 i mógł się zetknąć z templami walczącymi z gremlinem tak czy siak. (na filmiku widać ilu sie styka a ilu nie). Jej lekkie przesunięcie wg mnie było bez znaczenia. Za to Boss (przepraszam Marcin:) tak kręcił slannem i saurasami przy reformie, że wyszedł nielegalny ruch. U mnie tylko minus dla Andrzeja za ruch płaszczkami:) Boss minus za Slanna. Remis:)

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Psy nie mogły się dostawić do templi - oddział z Omenem musiał wykonać wheela żeby ominąć gremlina stojącego pzed templami, wówczas nie było miejsca z boku - wheel przy szarży - bardzo podstawowa zasada.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
jackie
Mudżahedin
Posty: 255
Lokalizacja: wadowice

Post autor: jackie »

Gremliny nierówno stoją z templami. Jesli styka sie tylko dwoch z templi to moglby sie tak minąć i dostawic 6 na 6 i psy wchodzą. A tak wogóle to Marcin cały czas ma otwarte oczy i patrzy i patrzy i nie zgłasza żadnego ale:)

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

gremliny tak ale oddział z Omenem w linii prostej wpadni właśnie w te gremliny, musi więc wheelować co spowoduje że nie będzie tak równo stał...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
jackie
Mudżahedin
Posty: 255
Lokalizacja: wadowice

Post autor: jackie »

tak, wiem, ale jest to możliwe dalej. Omen jest na tyle daleko, że ten weel pozwoli minąć mu gremlina o ile ugadali wcześniej, że oddział styka się tylko z dwoma templami bo Boss tylko tak mógł domknąć szarże wcześniej. Jest to bardzo na mm i często to się dogaduję i tyle. Boss nie zgłsił uwag patrząc na to.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Nikt nie mówi że szarża omenowego unitu jest niemożliwa. Ba, musi zrobić tego wheela żeby ominąć gremlina i dostawić się do unitu. Na logikę musi być przy tym jakakolwiek przerwa między tymi dwoma jednostkami, no po prostu inaczej być nie może w danej sytuacji a tymczasem Endrju dosuwa Omena z unitem do gremlina, przesuwając go przy tym bo inaczej psy się nie zmieszczą - wątpię żeby coś takiego było legalne.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Panowie, ja słyszałem że 1) wyświetlenia są najważniejsze a te rosną 2) każdy może sobie sam definiować target filmów, a moze ktoś się chce nauczyć skillowo odsuwać modele przeciwnika by ten nie miał nic przeciwko przy grze

A w ogóle gry z Andrzejem dla was - normików - i tak były z kategorii miło i przyjemnie. Najgrubsze armaty Andrzej zawsze wytaczał na kolegów z klubu :*
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Dziedzic
Chuck Norris
Posty: 571

Post autor: Dziedzic »

Słuchajcie nie wiem skąd się wzięło, że ruch płaszczkami po spalonej szarży - one wcale tam nie wlatywały, były 3 sekwencje deklaracji szarż i ostatecznie szarżowały psy, myrmidony i omen z oddziałem. W okolicy 1:16:10 Andrzej nawet mówi, że myrmidony nie ruszają się bo spaliły szarżę, perspektywa kłamie, ale mają przed sobą psy, a 2 cale dalej tył lemurów z omenem(?) Nie ważne, płaszczki ruszone bo szarży nie było. Dostawienie do kombatu zarówno omena jak i myrmidonów po prawej karygodne...te gremliny w saurusach też zmieniały miejsce kilkukrotnie. Śmieszne jest tylko to, że ten oddział z omenem bez tej szarży psów (bok, lepszy bok, szereg i 1 w w nie) powinien wyparować na raz. Trzeba zapytać sędziego czy wepchnięcie tych psów w takim układzie zasługuje na pouczenie, warna, żółtą kartkę czy bana.
Z punktu widzenia gracza widziałem nie takie rzeczy bez konsekwencji.
Z punktu widzenia selekcjonera przyglądam się uważnie, przy okazji gier w szerokiej kadrze myślę, że nikt niczego podobnego nie wpuści.
Gremlin pisze:Co się dziwicie? Chłopaki przyjeli 7 lepców na twaSz, traca 3 zęby z tego 2 przednie, a wciąż dzierżą w ręku bagietę, która chcą zjeść. A Furek im tą bagietę zajumał i pobił nią ostatniego żywego francuskiego rycerza sprawiedliwości. Pieprzony polski złodziej. Odarł ich z marzeń.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Stan pisze: 21 paź 2019, o 20:12 Jak tak sobie oglądam bitwę to jeszcze nie rozumiem 1h30min, saurusy powinny uciec, dostały 5 ran i szarżę, mają ranę i sztandar, z jakiegoś powodu zdają breja na -3 zamiast na -4?
Tak to prawda, a cofnij sobie do 1:15:10 i zobacz jak andrzej dostawia tą szarżę. Znowu idealnie koło pieska, a nie mógł zrobić takiego wheela. Przez co dodał sobie ataki z 2 modeli.
Stan pisze: 21 paź 2019, o 20:12edit: 1h46min, saurus robi make way do boku :P
Bo może go zrobić. W zasadach make way, możesz dostawić się jeśli jesteś atakowany od frontu. I popatrz dostawia się do omena po kańcie, który jest od frontu (a przy okazji do piesków). Jak najbardziej legalne zagranie.
Stan pisze: 21 paź 2019, o 20:12 1h49min szarża psów na tył ale wygląda na bok?
To już andrzej wyjaśnił tu:
Andrzej pisze: 21 paź 2019, o 20:57 Tak, wyglądało to na bok (perspektywa kamery) , ale dokładnie to zmierzyliśmy przed dostawieniem j jednak był tył
Andrzej pisze: 21 paź 2019, o 23:43Niejednokrotnie pisali do mnie ludzie pokazując momenty, w których popełniałem błędy na swoją niekorzyść / przeciwnik mnie "zwałował" , chociażby po turnieju we Wrocławiu (przeciwnik jeśli będzie chciał to może się wypowiedzieć, zalatwiliśmy sprawę na pw, nie mam najmniejszego żalu o to).
Jak już przytaczasz, że ktoś cię zwałował i jeszcze mówisz z jakiego środowiska jest, po czym nie podajesz kto to, ani co to za wał (żeby można go było znaleźć na nagraniach), to jedyne co osiągasz, to obrzucanie gównem tego środowiska. Dodatkowo taki argument jest niemerytoryczny, bo nie zawiera żadnej weryfikowalnej informacji. Ot napisałeś 3 linijki tekstu, z którego wniosek jest taki, że grałeś z 1 typem u nas, on cię zwałował, a ty mu wielkodusznie wybaczyłeś. Żenada.
Andrzej pisze: 21 paź 2019, o 23:43 Cóż, mój plan się wydał, specjalnie wydałem kilkaset złotych na ekwipunek jak statyw czy power bank, wożę sie z tym na każdy turniej, rozstawiam, nagrywam a następnie konwertuje i wrzucam na yt, co zajmuje mi łącznie +- 2 godziny mojego prywatnego czasu od 1 filmu - wszystko po to, żeby specjalnie wcisnąć wałka BigBossowi na lokalu w Kozłowie...
Wydałeś te pieniądze, bo ktoś ci powiedział, że po akcji, którą odwaliłeś na szczyrku, to jedyny sensowny sposób, żeby nad sobą pracować i wracać do społeczeństwa. Jak widać pomysł wdrożyłeś, tylko nie zrozumiałeś...
Andrzej pisze: 21 paź 2019, o 23:43Każdy inteligentny gracz, który będzie chciał wyrobić sobie opinie na temat mojego stylu gry obejrzy całą bitwę, a najlepiej kilka albo wyzwie mnie na challenge na kolejnym lokalu lub masterze, zamiast sugerować się 10s wycinkiem wyrwanym z kontekstu. I jestem spokojny o rezultat.
W tej bitwie masz już przynajmniej 3 wałeczki:
1. Dostawianie oddziału z omenem
2. Przesunięcie bestii
Co pozwala na dostawienie psów
3. ruch płaszczami po spalonej szarży
i teraz w ramach odpowiedzi do Stana masz 4ty czyli dostawienie bloodków do saurusów (1:15:10).

Jak zaczynasz od stwierdzenia "każdy inteligentny (się ze mną zgodzi)" a potem lecisz ze swoją retoryką, to oznacza, że W ŻADNYM stopni nie szanujesz zdania innych. To nie jest w ogóle droga rehabilitacji. Czy ty dalej nie łapiesz, że ludzie poświęcają czas na oglądanie tych filmików, tylko po to, żeby znaleźć wałka i w końcu się ciebie pozbyć ze środowiska? Na prawdę masz ego pod sufitem i myślisz, że ktoś to oglądał dla walorów edukacyjnych? Sorry, ale nie jestem w stanie uwierzyć, że grając w tą grę tak długo, będąc na większości masterów i jeżdżąc na przynajmniej 1 lokal wyjazdowy, nie znasz zasad dostawiania modeli, czy spalonej szarży. A argument, że big boss nie wyłapał jest conajmniej idiotyczny. NA TYM POLEGA WCIŚNIĘCIE WAŁA, że przeciwnik nie jest świadomy. Jak ci podam zawyżone statystyki moich modeli, a ty się nie zorientujesz to wszystko jest ok? Eltharion się pewnie zgodzi, ale nikt poza nim...

Już tak trochę na marginesie dodam, że to jest pierwsza gra wrzucona na YT. Nie wiem czy ten ktoś kto to wyłapał, oglądał inne i czy tam nie ma podobnych kwiatków. Sam słyszałem przynajmniej od 2 osób, że andrzejowi czasem zapomina się powiedzieć przeciwnikowi, że demony mu też dają dodatkowe 2 veile (ale tu żeby znaleźć dowód, trzeba by było przesłuchać uważnie całą ścieżkę dźwiękową z tych gier :lol2: ).
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

-Qc- pisze: 22 paź 2019, o 15:38Najgrubsze armaty Andrzej zawsze wytaczał na kolegów z klubu :*
Wait, to Andrzej ma kolegów? :P
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Miał dopóki płacił składkę.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Dziewczyna której się płaci to nie dziewczyna... :P
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
jackie
Mudżahedin
Posty: 255
Lokalizacja: wadowice

Post autor: jackie »

Zmarnowałem jeszcze trochę dzisiaj czasu i rozrysowałem sobie tę sytuacje. Poniżej zdj niestety z komórki:(

Obrazek

Obrazek

Dla mnie to nie był wał i tyle. Takie rzeczy się dogaduje, ustala. Big Boss przecież nie jest amebą. Patrzył i nie mówił nic o nielegalnej szarży. Miał czas powiedzieć, że coś mu nie pasuje, że psy się nie dostawią. A co do szarży płaszczkami to Andrew zrezygnował z niej. Nawet wcześniej klepali o tym jak hujowa to akcja dla niego bo mu Temple je rozniosą.

Napadzior
Chuck Norris
Posty: 547

Post autor: Napadzior »

Szanuję rysuneczki, ale poświęcony czas pewnie zepsuje Ci zasada maksymalizacji modeli.
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Jackie - z rysunku który wykonałes jasno wynika że mają obelisk z boku psy się nie dostawia. To podstawowe zasady gry, niezmienne od zawsze - tego się nie dogaduje, jest jak jest. Odstawienie jakie widzieliśmy na filmie nie jest zgodne z zasadami - błąd popełnił gracz DL, nie zauważył błędu gracz SA ale nie jest winny zaistniałej sytuacji.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

kleryk
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: kleryk »

spokojnie Panowie. dobrze że już poruszyliście te ważne tematy dotyczące ruchów, dostawiania i dokładnego mierzenia wszystkiego. Wielu z was porusza kwestie dokładnych ruchów przy stole i idealnego mierzenia po fakcie. z perspektywy czasu sam wiem że bitwa bitwą a matematyka matematyką. Ile osób mierzy odległość między oddziałami z rąsi? (miarka wisząca w powietrzu nad swoim oddziałem a drugi koniec leży na blacie przed unitem przeciwnika) Ile osób przesuwa oddział o np 10 cali nie używając nawet miarki? ile osób przestawia swój oddział o kilka cali do przodu a potem cofa go do tyłu i wykonuje pełny ruch bez zaznaczenia początkowej pozycji oddziału? cała 9 dąży do idealnej gry zapominając o graczach którzy w żadnym stopniu nie są idealni.
dla wielu z was może być to szok ale L1 nie jest równe L2 (zdjęcie poniżej)

Obrazek

czy stary gracz czy młody wszyscy mają w dupie matematykę bo ona spowalnia grę. tak teraz generalizuje bo generalnie tak się dzieje.

co do samej gry andrzeja to nie ważne co jest na filmie a ważne na co zgodził się BBM podczas gry i co chłopaki ustalili między sobą aby przyśpieszyć grę i nie tracić czasu na dokładne mierzenie.

Andrzej czekam na filmiki z ostatniego mastera!
Początek nowej Ery

Awatar użytkownika
jackie
Mudżahedin
Posty: 255
Lokalizacja: wadowice

Post autor: jackie »

Laik - z rysunku to nie wynika:)Obelisk nie przeszkadza. Widać na filmiku

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

@Jackie
Z rysunku i filmu jasno wynika. Twój opis nie uwzględnia faktu że tam jest obelisk.


@Kleryk
Stara Tysko-Katowicka szkoła - jak oszukasz przeciwnika i wejdzie to znaczy że dobrze i wina oszukanego że dał się oszukać?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

ODPOWIEDZ