Raport z bitwy 15k na stronę DL vs DE (T9A)

Niekulawy język oraz zdjęcia mile widziane!

Moderator: RedScorpion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3586
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Raport z bitwy 15k na stronę DL vs DE (T9A)

Post autor: debelial »

Oto raport z bitwy, jaką udało się nam rozegrać:

Rozmiar: 15000 punktów na stronę
Armie: Dread Elves vs Daemon Legions
Bitwa i wystawienie: rozmiar 120x48”, Battleline, wystawienie jednoczesne za zasłoną
Czas: 7 tur gry, na końcu 7 rzucamy kostką i na 5+ gramy ósmą turę.
Inne: rozpiski tajne, zniesiony górny limit rozmiarów jednostek
Magia: używaliśmy zestawu Flux typu Grand.
Cele: rozmieściliśmy 6 punktów, po 3 wzdłuż każdej strefy rozstawienia, każdy wart 500 punktów na koniec gry. Graliśmy na wynik 0 do 20 z samych tylko małych punktów, z progami co 10%.
Po odkryciu zasłony armie były gotowe. Już przed tym etapem poległ Vanadra’s Scourge, strącony poruszoną wiatrem zasłoną. Dlatego jeśli gdzieś na zdjęciach występuje drugi smok, to prox w miejsce nieco rozmontowanego demona.

Link do galerii ze zdjęciami: https://photos.app.goo.gl/zntKQ5ksgncAJ ... h0Wek4Jmu8

Armia DE, z punktu widzenia demonów, od lewej do prawej: 2 Dread Reapers, 30 Corsairs z Lordem, 5 Dark Riders, Lord na smoku, 14 Dread Knights z Herosem, 5 Dark Riders, 30 Dread Judges, 40 Spearelves, Raptor Chariot, 20 Xbows z Czarownicą master Cosmo, 5 Dark Riders, 50 (!) Tower Guard z Lordem i Assassinem, BSB na pegazie, Divine Altar, 10 Corsairs, 24 Dancers of Yema z Cult Priest, 20 Xbows z Czarownicą-generałem, masterem Divi, oraz Czarownicą adeptem Divi, 5 Dark Riders, 30 Blades of Nabh, Kraken, Hydra, 10 Dread Knights z Lordem beastmasterem, 5 Harpii, Hydra, Dread Reaper.

Armia DL od lewej do prawej: 10 Eidolons z Championem, 5 Sirens, 6 Clawed Fiends, 15 Imps, Treshing Engine, 24 Succubi z Deceiver of Kuulima Adept, 5 Furii, 30 Myrmidonów, Maw of Akaan adept Evo, Vanadra’s Scourge, Blazing Glory, 6 Veil Serpents z Championem, 5 Bloat Flies, 25 Lemures z Omen of Savar master Divi, 30 Myrmidons z Hope Harvesterem, 5 Furii, duży Hope Harvester, a za nim Sentinel of Nukuja strixian master Thaum, 6 Hoarders, 4 Brazen Beasts, Blazing Glory, 10 Hellhounds, 15 Imps, 5 furies, Titanslayer Chariot. W zasadzce czekają również 2x4 Mageblight Gremlins.

Bitwę rozpoczęły elfy, poruszając się raczej ostrożnie, daleko naprzód wysyłając tylko lekką jazdę na obu flankach. Ostrzał i magia napoczęły parę jednostek.

Demony rozpoczęły oczywiście od zamordowania lub przepłoszenia Dark Riders i przygotowania się do ataku poprzez wysłanie własnej lekkiej jazdy – Syren – do odginania. Również tutaj magia i ostrzał z Impów i Harvesterów urwały parę ran tu i tam.

Druga tura, więc najwyższy czas na szarże! Korsarze na jednej a Hydra na drugiej flance rzucili się na Syreny, Heros wyszarżował samodzielnie z rycerzy i wpadł w rydwan, a druga Hydra, draśnięta wcześniej przez ostrzał Impów, wpadła w Hellhoundy. Nadjechała druga fala lekkiej jazdy, nadleciały Harpie. Heros zabił Treshing Engine, Hydra chciała zaoszczędzić na zionięciu i Syrenki się utrzymały. Natomiast druga Hydra została zabita zanim zdążyła machnąć, gdyż Hellhoundy fartem rzuciły 4 Lethal Strikes.

Demony nie pozostały dłużne i teraz to one zaszarżowały. Fiendy w Dread Knights, Blazing Glory w centrum na rydwan, a Hellhounds na drugich rycerzy. Szarżował też Maw of Akaan, ale cel uciekł, a redirect się nie udał. Przychodzą oba oddziały Gremlinów, każdy za jednym z oddziałów kuszników z magiem. Kraken zostaje zabity czarami a Harvestery siekają po Blades of Nabh. Fiendy okazały się tak nieskuteczne, że rycerze nie musieli nawet testować pancerza, a same straciły 3 modele… Walka Glory z rydwanem zakończyła się impasem, choć sam demon został na ostatniej ranie. Pieski ładnie pozjadały rycerzy, choć same straciły połowę stanu, a Hydra tuż obok dokończyła Syreny.

W turze III następuje spore zamieszanie w centrum, gdzie włócznicy szarżują na Myrmidonów, żeby odsłonić drogę Dread Judges, którzy to razem ze smokiem wpadają od frontu w Sukuby z Deceiverem. Divine Altar wpada w Bloat Flies, natomiast Dancers of Yema oraz BSB na pegazie wpadają z Lemury z Omenem. Blades of Nabh, mocno już poszarpane ostrzałem, szarżują na dużego Hope Harvestera. Hydra wpada w bok Hellhounds. Czarodziejki się ewakuują – jedna ucieka do Tower Guard, a druga rusza do przodu zastawiając Gremliny korsarzami. Włócznicy zadają spore straty Myrmidonom, ale sami też giną, walka więc trwa. Smok z Dread Judges robią bum bum, ponosząc przy tym niemałe straty, ale z całego oddziału z Deceiverem utrzymuje się Czempion. Ołtarz walczy z muchami. Tancerki zatrzymują się na cegle Lemurów, BSB ginie w pojedynku z Omenem, choć Omen zostaje na jednej ranie. Rycerze dobijają Fiendy, ponownie bez zadrapania, a drudzy rycerze z Hydrą wykańczają Hellhounds. Blades of Nabh odbijają się of Harvestera, on dogania je i niszczy, zatrzymując się tuż przed kusznikami z dwoma czarodziejkami i mając zaraz swoją turę.

Demony kontrują – Vanadra’s Scourge i Maw of Akaan wpadają w bok włóczników, z planem ich złamania i wpadnięcia w lorda na smoku, który został przytrzymany przez czempiona Sukubów. Myrmidony w bok Dancers of Yema, a Gremliny w kuszników i korsarzy. Duży harvester wpada w kuszników z czarodziejkami. Plan udaje się, Dread Spears się łamią, a Myrmidony i Vanadra’s Scourge wpadają w bok lorda na smoku. Następuje kolejna walka, w której Scourge morduje smoka (smok był nieco ranny po walce z Deceiverem). Dread Judges odpadają z walki po zabiciu czempiona Sukubów, więc się nie łamią, ale za to dostają Myrmidonów na bok. Scourge robi dalekiego overruna za plecami Sędziów. Dancers of Yema tańczą wpaniale, ponosząc niewielkie straty w walce i utrzymują się mimo pełnego oddziału Myrmidonów z Harvesterem na flance. Omen morduje czempiona. Gremliny łamią, ale nie doganiają korsarzy, a walka drugich z kusznikami trwa. Ołtarz zostaje zabity przez Bloat Flies, po tym jak otrzymują one parę buffów bojowych. Kusznicy z czarodziejkami nie wytrzymują i giną po nieudanym teście złamania.

W czwartej turze heros na raptorze, który wcześniej zabił rydwan, teraz szarżuje w odginające go i chroniące boku Myrmidonów Furie. Korsarze na prawej flance elfów atakują biednych Impów. Oddział Dread Knights, nietknięty po zabiciu Fiendów, szarżuje na Scourge, który póki co ma straconą jedną ranę. Na lewej flance elfów Hydra szarżuje na Hoarders, a rycerze z lordem na Brazen Beasts.
Dancers of Yema również pękają, Omen zabija jeszcze Cult Priesta w pojedynku. Furie blisko centrum utrzymują herosa na raptorze. Rycerze na raptorach walczący ze Scourgem wbijają 6 ran. Wtedy wypowiadam przeklęte słowa, a przecież jestem na tyle doświadczony, że powinienem wiedzieć lepiej… „Wystarczy, że zdam choć jeden z tych 6 rzutów na 4+”. Vanadra’s Scourge pada martwy , rycerze nadal są niedraśnięci. Hydra grzęźnie w Hoarderach, a Brazen Beasts utrzymują rycerzy z lordem. Sędziowie nie wytrzymują Myrmidonów na boku i giną wdeptani w ziemię. Impy rzecz jasna nie utrzymują się w walce z korsarzami.

W czwartej turze demonów Maw of Akaan szarżuje na rycerzy, ale ci deklarują ucieczkę. Redirect pozwala zaszarżować w korsarzy z lordem i decydują się oni przyjąć walkę. Próbują też zaszarżować Myrmidoni, ale szarża się nie udaje. Titanslayer Chariot rusza na odsiecz Brazen Beastom. W centrum przetasowanie, Omen opuszcza powolnych i przetrzebionych Lemurów i dołącza do Myrmidonów, wcześniej Harvester ich opuszcza i kieruje się w stronę 50 Tower Guardów, żeby ich nieco napocząć przed walką. To samo robi jego większy kolega, choć ten musi maszerować. Ostrzał zabija kilku gwardzistów. Heros dobija furie, a Maw of Akaan walczy z lordem korsarzy w pojedynku, mocno przy tym obrywając. Na prawej flance demonów ginie reszta rycerzy z lordem. Hydra ucieka od Hoarderów i zostaje złapana.

W piątej turze heros na raptorze szarżuje na bok Myrmidonów. Jazda elfów zbiera się. Elfy wyraźnie chcą zniechęcić zbliżające się ze wszystkich stron demony do walki z Gwardią, rzucając na nią różne buffy. Balista dobija rannego czempiona Brazen Beasts, który ostał się bo walce z lordem i jego rycerzami. W walce z korsarzami i Mawem ginie lord elfów, ale Maw zostaje na 1 HP. Myrmidoni z herosem walczą, po rundzie odwracają się do niego frontem.

Wszystkie jednostki nie posiadające bezpośredniego celu, czyli Hoarders, Veil Serpents, Blazing Glory i Sentinel, ruszają w kierunku Tower Guard. Oba harvestery ustawiają się do ostrzału. Przygotowuję wszystko tak, że Gwardia po zabiciu Furii wbiega w Harvestera z Engine of Damnation i dostaje szarżę z flanki od oczekujących oddziałów. Właściwie elfom nie pozostaje w tym momencie nic innego jak podążyć tą ścieżką. Lewa flanka i lewa część centrum elfów znika całkowicie, 72” są wolne od ostrouchych. Ostrzał i magia zabija kilkunastu gwardzistów. Heros łamie się w walce Myrmidonami i zostaje dogoniony, natomiast Korsarze dobijają Maw of Akaan. Padają ostatni kusznicy w walce z Gremlinami.

W szóstej turze elfów Gwardia szarżuje na Furie, a Korsarze na bok Myrmidonów. Jazda wycofuje się. Myrmidony nie wytrzymują i padają martwi. Gwardia robi overrun w Hope Harvestera.

Demony przeprowadzają pierwszą szarżę na Gwardię, a kolejna fala ustawia się w miejscach, gdzie najpewniej zrobi się miejsce po stratach. Tak więc na bok gwardii wpada oddział Myrmidonów z Omenem Savara oraz Hope Harvester z Chilling Yawn (-2 Agi w styku). Na plecy Gwardii wpadają Gremliny oraz Veil Serpents. Demonom udaje się rzucić obszarowe Know Thine Enemy. Straty są wysokie po obu stronach, Gwardia ma na sobie Aegis 5+. Ginie Harvester na froncie Gwardii, sporo Myrmidonów, parę Veil Serpentów i kilkunastu Gwardzistów. Omen w pojedynku zabija Assassina. Gwardia bez trudu zdaje break test, w końcu Dyscyplina 10 ze Stubbornem i Minimised roll to nie przelewki.

W siódmej turze zarówno korsarze jak i jazda wycofują się, a Gwardia zostaje sama. Udaje im się rzucić Aegis 5+, ale reszta zaklęć zostaje rozproszona. Lord elfów zabija Omena w pojedynku, sam zostając na 1 HP. Straty ponownie są spore, ale elfów zostaje już tylko tuzin.
Demony dopychają do walki drugą falę – na zwolniony przez Harvestera przód Gwardii wpada oddział Hoarderów oraz drugie Gremliny. To przesądza wynik starcia, giną wszyscy pozostali gwardziści i lord, a osamotniona czarodziejka zostaje rozszarpana w czasie próby ucieczki.

Rzut na 8 turę nie wychodzi, więc bitwa się kończy. Demony dodatkowo kontrolują 2 punkty, a Elfy 1. Ostatecznie bitwa kończy się unicestwieniem znacznej większości elfów, poza dwoma Dread Reapers, oddziałem Korsarzy i oddziałem Dread Knights. Jednak demony również poniosły ogromne straty, zginęło 4 z 5 Wielkich Demonów, demoniczna lewa flanka zniknęła całkowicie, a prawa została solidnie poszarpana. Ogółem wynik to 13:7 dla Demonicznego Legionu po bardzo krwawej bitwie.


ODPOWIEDZ