Perełka - Nowe VC kontra HE

Niekulawy język oraz zdjęcia mile widziane!

Moderator: RedScorpion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Perełka - Nowe VC kontra HE

Post autor: Jedy Knight »

Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

A na ile to punktów?

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

2250... Sam chciałem dać posta, ale JJ mnie ubiegł... Więc może dla jasności napisać w temacie "Nowe VC kontra HE"

:P

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Bardzo przyjemny reporcik ;)

i taki powiedzialbym hmmm 'zyciowy' a tu miscast na magu, a tu chariot zabija 5 dragonow uciekając etc ;)

więcej takich reportow!
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

The Archmage has lore of metal spells 1,2,3,6 (Rule of burning iron and Spirit of the Forge, most importantly), while the 1st level mage has the first high magic spell. Both have drain magic.


Cheeky.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Coś pokręciłem? Cyel nie rzucał DM z arcymaga, więc może to moja pomyłka, wydawało mi się, że wszystkie HElfy mają DM.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Bardzo fajny raport, takich bym chciał w tym dziale więcej. Podziwiam zacięcie (zawsze wymiękne na etapie "graficznym"...). :)
Barbarossa pisze: Więc może dla jasności napisać w temacie "Nowe VC kontra HE"
Autor raportu prosi - zrobione. :)

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Mnie rozwalił rak prostaty u White Lion'a :lol2:

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Barbarossa pisze:Coś pokręciłem? Cyel nie rzucał DM z arcymaga, więc może to moja pomyłka, wydawało mi się, że wszystkie HElfy mają DM.
Pokręciłeś.
Jest jak zawsze było - tylko jeśli wezmą High Magic. Zmień.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

Fajnie sie czyta takie raporciki. szkoda tylko ze zdjec nie bylo.

Awatar użytkownika
August
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: August »

Bardzo fajne i dowcipne :). Małe niedopatrzenie Barbarossy - w rozpisce VC stoi, że BK jest 10 a w grze już 15.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

bardzo fajny raport, przyjemnie sie czytało i co najfajniejsze, bardzo przejrzyste rysunki.

jedno mi sie tylko nie spodobalo - dołaczenie Herosa do oddzialu DP, ktory sie co dopiero zebrał - ale to tylko maly szczególik ;-)

z checia zobaczyłbym jak ta bitwa wygladala od strony generała HE :)

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Fakt, narysowałem 12 BK zamiast 10. W grze uczestniczyło 10, zeby nie było :)

I faktycznie, wałkarz Cyel oszukał z BSB :P
Mam nadzieję, że w ramach zadośćuczynienia da jakiegoś commenta do tego. Zagrał bardzo dobrze, o grze przesądził raczej pech na czarach niż jakieś błędy Cyela.

Awatar użytkownika
Dyd
Mudżahedin
Posty: 244

Post autor: Dyd »

Bardzo ładny i przejrzysty raport, jeden z najlepszych jakie widziałem. Podobał mi się też humor ala alzheimer itp ;) .. Praca na stworzenie go na pewno nie poszła na marne. Fajny patent z dopiskami wydarzeń na mapce.

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

Przydałoby się parę zdjęć - wtedy byłby mistrz.

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Asassello pisze:
z checia zobaczyłbym jak ta bitwa wygladala od strony generała HE :)

Żeby nie pisać dwa razy tego samego ...... ;) :


...
Well, of course I can only blame the dice :wink: !

Actually with 70% chance of IF and 17% of a miscast you can expect to have at least one succesful attempt out of four against this nasty big block of Black Knights coming down your throat ... Killing this unit was not only a matter of getting points for them, but their central position meant that I couldn't get to grips with other undead units, which made me play defensive game for all 6 turns.
Had I destroy this unit (and with some killing from even one succesful Spirit of the Forge there was a chance for White Lions to cut the BK's themselves or with BSB assistance, two succesful spells would most likely leave nothing out of the unit) Barbarossa would have been to play more defensively with his center and I'd be able to go on some offensive . He would of course redeploy his mobile characters and attack from another angle with Vargulf and another BK unit, but I would have been able to put much more pressure than I actually had.

I think my mistake was not really a deployement one - my rightmost RBT was preety useless, although it had it's chance for a flank shot at small BKs- but army selection. I'd have been better without it. Unfortunately my HE collection is still mostly my old 5ed army, with little added during 6ed.

In restrospect, charging a Chariot into zombies was a mistake (and a costly one too!),I should have known better! I'd have been better served with repositioning my missile units out of zombies reach, than trying to save them with a Chariot charge.

As for Barbarossa - I think he made a mistake with his smaller BK unit, I'd have phased it right through my central building as there was little to oppose them there. I was also surprised by Barbarossa's ability to put his fast units on my right flank in a position where I could move my Reaver Knights out of their charge arc turn after turn even without march move.

A strange thing I noticed is that I never really felt the pressure of 1200pts of characters..yes, they were annoying with Helm of Commandment and occasional spell coming through, plus of course Regeneration Banner, but nothing more.

Awatar użytkownika
Wood Elf
Wałkarz
Posty: 97

Post autor: Wood Elf »

łooo ładny raporcik bardzo wyraźny i przejrzysty i najważniejsze ,że porządnie zrobiony :)
pozdrawiam

ODPOWIEDZ