Cryx

O dwóch takich, co są z Privateera.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Cryx

Post autor: szczurek »

No wiec tak ... planuje zakupic kilka rzeczy i zaczac malowac ,ale nie ma zielonego pojecia o tej grze (narazie :mrgreen: ) .Wiem ,ze balans jest duzo lepszy ,jednak wolalbym kupic na poczatek rzeczy ktore wystawia sie w 80-90% rozpisek i sa grywalne praktycznie ze wzystkim ;) Dlatego mam kilka pytan :

Co kupic na poczatek ? Podoba mi sie wiekszosc jackow i duzych modeli np: Harrower ,Nightmare(podobno grywalny i czesto wystawiany ;)) ,Kraken ,Seether ,Wraith Engine , Wiekszosc tych kuro podobnych ;) ,Pistol Wraith(to tez podobno daje rade) .Z piechoty strasznie podobaja mi sie Bile Thralls oraz Soulhunters (genialne figsy) .

Moglby mi ktos wypisac ktorzy to sa ci casterzy i czym sie kazdy charakteryzuje ? Chodzi mi ktory preferuje jacki ,a ktory piechote ... Wiem ,ze niektorzy kombuja sie z poszczegolnymi jednostkami i po prostu wymuszaja niejako granie na czyms konkretynym .Dodam ,ze wole miec malo liczna armie na duzych modelech z mniejszym wsparciem piechoty ...

Ile w takich standardowych rozpiskach (na ile pkt. sie gra?) ma sie modeli na stole ? Tak +/- :wink:

To chyba tyle na poczatek :D Z gory dzieki za wszelka pomoc .
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Shaga
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Shaga »

Bane Thralle potem jakieś pudełko Banów a na koniec jeszcze więcej Banów:)
www.shaga.pl (już nie taki) nowy (ale na pewno najlepszy) sklep Gdynia ul.Morska 173

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Srednio podobaja mi sie te modele :P Wiem ,ze to jakis opor jest ,ale bez jaj ...ten system mial byc lepiej zbalansowany niz wfb :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

2x Nightwretch/Deathripper
Satyxis Raiders + Sea Witch + Satyxis Captain
Bane Thralls + Officer & Standard + Tartarus
Withershadow Combine
Skarlock Thrall
Warwitch Siren

Ale kupuj używki, tu jest sporo ogłoszeń:
http://warmachina.com.pl/viewforum.php?f=37

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Cryx zasadniczo gra na piechocie.

Z najpopularniejszych casterów, to tak mniej-więcej się gra (ale jest bardzo dużo elastyczności, nie ma jednej slusznej rozpy pod żadnym z nich) :

Warwitch Deneghra : 2x Nightwretch, Cylena Raefyll and Nyss Hunters (Mercenaries), Dougal McNaile (Mercenaries), 2 x Pistol Wraith, 2 x Warwitch Siren, Bane Thralls, Bane Thrall Officer and Standard Bearer, Mechanithralls, Skarlock Thrall, Wrongeye and Snapjaw (Mercenaries/Minions), The Withershadow Combine, Gorman Di Wulfe (Mercenaries)

Wraith Witch Deneghra : w sumie wszystko to, co wyżej, + Nightmare, Deathjack.

Lich Lord Asphyxious : Bane Knights, Bane Thralls, Bane Thrall Officer and Standard, Warwitch Siren, Cankerworm, Deathjack, Bile Thralls, 2 x Deathripper, Bane Lord Tartarus, Satyxis Raiders, Satyxis Raider Captain, Satyxis Sea Witch, Saxon Orrik (Mercenaries/Minions), General Gerlak Slaughterborn

Pirate Queen Skarre : 2 x Helldiver, Kraken, Mechanithralls, Necrosurgeon and Stitch Thralls, Satyxis Blood Witches, Satyxis Blood Hag, Warwitch Siren, Bane Knights, Bane Thralls, Bane Thrall Officer and Standard, Satyxis Raiders, Satyxis Raider Captain, Satyxis Sea Witch, Soulhunters

To taka złota czwórka, czym ludzie grają. Popularny jest też podobno Terminus, lokalnie go nie widziałem i nie wiem czym się pod nim gra.
Tak jeszcze to Master Necrotech Mortenebra gra na Warjackach, standardem jest 2 x Scavenger i 2 x Stalker pod nią, plus inne heavy, według uznania (np. 3 x Slayer + 2 x Reaper).

Od jakiegoś czasu (czyli od wyjścia Aiakosa) można też kminić np. Leviathana pod nim, ale to już się nie wypowiadam, bo jeszcze nie testowałem w ogóle tego Solosa.

Ja ostatnio próbuję grać Skarre, Queen of the Broken Coast z combem Deathjack+Nightmare+Nightwretch, ale na razie średnio idzie, dużo straciła jednak na nowej mecie.

Zasadniczo Cryx woli piechotą grać, ale przy dobrym złożeniu, Warjacki też dają radę. To co wypisał Barbara to zasadniczo taki mus, który wystawisz pod każdym casterem i będzie działać.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Castera potem se dopasujesz, spróbuj poproksować kilkoma. Ale Jasif ma rację, to jest złota czwórka - chociaż moim zdaniem Denny (w obu wariantach) jest trochę w odwrocie.
Moja lista powyżej jest naprawdę basic, następnymi zakupami do niej byłby caster (jak już ogarniesz, który Ci się podoba), Gorman di Wulfe i Saxon Orrik.

Jak chcesz frakcję na małej ilości dużych modeli, to proponuję legion of everblight.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

To troche lipa ,bo wiekszosc tej mus piechoty jest po prostu brzydka :wink: Mnie sie strasznie jacki pdobaja (nawet te innych armii) .A to chyba taka esencja tego systemu .Z tych casterow naprawde super jest Lich ... Ja generalnie patrze w pierwszej kolejnosci na figsy ,a mala ilosc chcialem zebym mogl poswirowac z malowanie .Kilka/kilkanascie modeli latwo bedzie odpicowac :wink:

ps.
A jak sie ma sprawa jezeli chodzi o konwersje ? Bo z tego co widzialem to jedynie jakies drobne zeby bylo widac co czym jest ... a gdybym piechote np: zastepowal zupelnie odmiennymi figsami ? Np: wrajciaki od vampirow itp. ? Nie przejdzie ? :D
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Przecież i tak malujesz na półkę, więc czemu ma nie przejść :P

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

No tak ,ale z czasem bede chcial sobie pyknac bitewke albo 2 :P Nie wiem czy to jest cos nie do przyjecia (traktowane jak prox) :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Na turnieju nie ma tragedii, naturalnie nie wystawisz manticowych szkieletów zamiast banów, ale ja tam w swojej armii porobiłem jakieś małe zmiany i nikt się nie dopieprza - o ile wszystko jest jasne na pierwszy rzut oka. Generalnie o to właśnie chodzi. Gra się na czas, więc model może być pokonwertowany, o ile jest rozpoznawalny. Oficjalne wytyczne steamrollera (pakiet zasad PP) mówią o 70% oryginalnego figsa i 100% elementów z PP.

W domu można grać kapslami od piwa.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

To jak jeszcze nic nie kupiłeś to zmień ma Menoth. Świetne jacki i świetna piechota ... i ciężka i lekka. Nie wiem jak w innych miastach ale u nas chłopaki raczej stronią od proxów... ale konwersje czy figurki alternatywne jak najbardziej tak... faktycznie zaglądnij na forum WM. Tam jest cały dział "sprzedam" i ceny dosyć fajne - ja mało figurek kupiłem w sklepie :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

A ja zaproponuję mercenaries, jest ogromny wybór modeli, można grac ludźmi, (w klimatach piratów, złomiarzy, zwykłych najemników), można krasnoludami, trollami, ożywieńcami, dziwnymi wynalazkami, elfami - do wyboru do koloru. Teraz wychodzi nowy kontrakt, Cephalyx, jest bardzo "cryxowaty". Turniejowo przygotowując dwie rozpiski każdą można mieć z innego kontraktu najemniczego, czyli np Rhulicką i Cephalyxową co gwarantuje dużą różnorodność modeli, nie znudzisz się przy malowaniu :)

Polecam :)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Fluffy pisze:A ja zaproponuję mercenaries, jest ogromny wybór modeli, można grac ludźmi, (w klimatach piratów, złomiarzy, zwykłych najemników), można krasnoludami, trollami, ożywieńcami, dziwnymi wynalazkami, elfami - do wyboru do koloru. Teraz wychodzi nowy kontrakt, Cephalyx, jest bardzo "cryxowaty". Turniejowo przygotowując dwie rozpiski każdą można mieć z innego kontraktu najemniczego, czyli np Rhulicką i Cephalyxową co gwarantuje dużą różnorodność modeli, nie znudzisz się przy malowaniu :)

Polecam :)
Dobra sugestia! Cephalyx jest spoko i ma świetne modele, chociaż bardziej niż cryx przypomina mi on cenobitów:
Obrazek

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Pinhead rzondzi :mrgreen:

ODPOWIEDZ