Raporty Bitewne z Krakowa

Fantasy skirmish ze stajni Reapera.
ODPOWIEDZ
Trollen
Wałkarz
Posty: 83

Raporty Bitewne z Krakowa

Post autor: Trollen »

Kraków, Bitwa na 750.

Dwarfs (Warriors of the Mountain Doctrine)
  • • Luck Stone
Troop 1
  • • Ursula, Bear Rider
    • Kara Foehunter
    • 2 Berzerkers
    • Halberdier
Troop 2
  • • Logrim Battlefury
    • Durgam Deepmug
    • Giliam, Rune Spelunker
    • 3 Swiftaxe
    • Halberdier
Troop 3
  • • Annasha Tomebreaker
Troop 4
  • • Earth Elemental




Mercenaries (Scoundrel's Luck Doctrine)

Troop 1
  • • Thunginar, Dark Dwarf
    • 4 Dark Dwarf Warriors
    • Mika, Samurai Heroine (Assassins Blade)
Troop 2
  • • Sigurd
    • 3 Minotaurs
    • 3 Mercenary Spearmen
Troop 3
  • • Raseri, Raging Barbarian (Magic Weapon)
Troop 4
  • • Stone Giant


uzywalem proxow: Krasnale jako Krasnale z Chronopii, Mika jako Monika de Noir, Sigurd jako Chaos Warrior z dwurakiem, Minotaury jako Crypt Horrory, Spearmanów jako Skaveny i Raging Barbarian jako Chaos Champ z dodatkową bronią.[/quote]



Rostawienie
Obrazek
Od lewej
• Góra - Krasnale: Troop 1, Earh Elemental, Troop 2, Anaasha
• Dół - Najemnicy: Stone Giant, Troop 1, Barbarian, Troop 2



Bitwa
Obrazek
Ruszyłem Troop krasnali pod budynek. Biore ruszył elementalem. Ja ruszyłem giganta. Annasha ruszyła pod domek (lewy). Potem biore wyszedł oddziałem 2. Ja zaszarzowałem dwoma minotaurami. Jeden Minotaur zabił swiftaxa, który oddał mu 1 rane. Potem Kara zadała mu drugą ranę. Barbarzynca pobiegł z prawej za domek

Obrazek
W drugiej turze Biore miał 2 pierwsze karty. Ruszył oba troopy koncząc. Zabił wszyskie pozostałe minotaury, zaatakował barbarzynce Logrimem i zadał mu 2 rany ale w powrocie otrzymał 3 (wydałem 2 luck tokeny zeby go zabic ale nie udalo sie). Wreszcie nastała moja karta. Miką wraz z 3 krasnalami zaatakowałem Anaashe i zabiłem ją. Potem Eart Elemental zaatakował Mike i ją zranił.

Obrazek
Sigurd wraz z włócznikami zaatakował ursule i ją zabił. Sam tez oberwał, ale zdał test wytrzymałosci. Kamienny gigant zabił jednego berzerkera.

Obrazek
Trzeci Tura. Biore znów zgarnia 2 pierwsze karty. Gilam rzucil fireballa. Siguard zginal a wlocznicy oberwali po 1 ranie i ploneli. potem jakies krasnale zaatakowaly Barbarzynce ale oberwały spowrotem (jeden z nich znginal drugi walczyl z dystansu). Barbarzynca zdał test wytrzymalosci. Potem Kara strzelała do Miki ale nie trafiła. Berzerker uciekł z wali z gigantem. Mika i krasnale rozprawili się z Elementalem Ziemi, jeden z krasnali zabił też halabardnika. Kamienny giigant wszedł w kontakt z Karą, a barbarzynca pobiegl za berzerkerem.

Obrazek
Czwarta tura. Biore znów zaczyna. Kara zabiła mikę. Berzerker zaatakował mojego barbarzynce. Obaj sie zabili, ale mój barbarzynce zdał kolejny test wytrzymalosci. Zabilem kare Gigantem. Spearmani zabili halabardnika.

Obrazek
Poniewaz gilam byl zakopany to nie moglem go zaatakowac. Gdy sie wylonil rzucił lawe i zabił mi 2 włóczników. Potem zaszarzowaly go krasnale i zabiły, ale udalo mu sie zabic jednego w defensiv strajkach.

Mam nadzieje ze sie podobało. Pozdrawiam

Boire
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Boire »

Muszę przyznać,że Trollen mnie zaskoczył sprytnym połączeniem cleave i assasin blade, który wykosił mi moich killerów bez możliwości defensive strików....coż miałem swoją szanse aby zaatakować japoneczkę, jednak ją zlekceważyłem - i zapłaciłem za to najwyższą cenę przegranej bitwy :oops:
Przegrałem na własne życzenie, jedyne czego żal to fakt że nie wyszedł mi ani jeden rzut na "tough" - wiekszość na poziomie 3 - w przeciwieństwie do Trollena, który miał "nieśmiertelność" na barbarzyńcy =D>

Awatar użytkownika
Horned rat
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: Horned rat »

Spoko raport, szkoda że tyle proxów i ładna makieta. Sam myslałem czy by nie zacząć tego zbierać, ale za słaby dostęp do modeli. Choć większość modeli jest śliczna. Jakaś odmiana od GW by była.

Trollen
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: Trollen »

Fajnie, że ktoś to przegląda :)
W te wakacje razem z Biore wskrzeszamy Warlorda.
Ja uderzam w Razig tym razem. Będę jechał na mocnych konwersjach z innych kuźni niż reaper, ale 100% wysywig.
Armię będę składał za jakiś tydzień. I będzie podział na obie doktryny :)

Makieta to inna sprawa. Na razie będziemy grać w ruinach miasta, ale postaram się sklecić też jakieś inne klimaty.
I chyba wprowadzimy jakieś misje, bo do tej pory warlord zazwyczaj kończył się krwawą młócką.
Nie, żeby to było złe, ale po ostatnich grach w Warmachinę odczuwam radość z wypełniania scenariuszy.

wenanty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198

Post autor: wenanty »

Będziecie grać w jakimś publicznie dostępnym miejscu? Może się okazać, że spędzę w Krakowie nieco czasu w wakacje i miło byłoby przy okazji zobaczyć innych użytkowników tego niszowego produktu :)

Trollen
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: Trollen »

Raczej nie bo gramy najczęściej u mnie. Za to w Warmachine zamierzam grywać w Vanaheimie. Tyle że jeszcze figurek nie mam, ale powoli składam Khador.

ODPOWIEDZ