Kilka pytań

Fantasy skirmish ze stajni Reapera.
ODPOWIEDZ
meeks
Wałkarz
Posty: 95

Kilka pytań

Post autor: meeks »

Hej.
Zainteresowałem się systemem ze względu na jakość figurek. W związku z tym mam prośbę do graczy o odpowiedź na kilka nurtujących mnie pytań:)
1. Czy system jest skirmishem?
2. Co bardziej przypomina Warmachine czy Mordheim?
3. Ile kosztuje mniej więcej złożenie armii?
4. Czy zasady do gry są przyjemnie zrobione czy dziwne?
5. Coś o frakcjach?

Pozdrawiam

Trollen
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: Trollen »

Hej

1. System jest skirmishem.

2. Powiedziałbym ze Chronopia jest najbliżej tego systemu.
Ma coś z mordheim i coś z warmachiny. W armii budujesz oddziały złozone z kapitana wojwników i zazwyczaj jedostek elitarnych (dobierasz ich sam jakby budując małą bande do mordheima). Czasem do armii włącza sie osobnika walczącego solo. Jesli aktywujesz oddział ruszasz sie wszystkimi w oddziale, jesli solo to tylko nim.

Aktywujesz oddziały wg deku kart zozonego z kolorów twoich i przeciwnika. Za każdy oddział dostajesz kartę do deku, tak samo jak przeciwnik. Składacie z tego jeden dek tasujecie i odkrywacie karty. Jeśli odkryjecie twoja to możesz aktywować dowolna jednostkę/solo. Czasami wychodza naprawde niezłe chece.

Jesli jakas jednostka jest wybita do zera to wypada jedna karta z deku. Oczywiscie sa umiejętności na dodawanie wiekszej ilosci kart do deków (tactican) lub opóźnianie ich zagrania (spy)

W grze występuje umiarkowana synergia jednostek. Ale jesli dobrze rozkminisz system to będziesz mogł robić ciekawe kombosy.


3. Ciezko powiedzieć. Figurki maja naprawde rózna przedziały cenowe, a teraz jeszcze doszły Bony wiec można poszaleć. musiałbyś zorbić sobię jakąś armię. Armybuilder ma wpisane ceny modeli wiec łatwo sobie policzysz ile Ci tego wyjdzie.
Ja mam zamiar złozyć armię do Raziga używajac odpadów figurkowych z mantica :D Jak bede miał teraz przerwe wakacyjna to nad tym siądę.

4. Raczej przyjemne. Dość szybko sie gra wiec jest OK. Brakuje mi tylko misji takich jak w warmachine. Zazwyczaj kazda moja gra konczy sie maxymalną rzeźnią. system jest dość krwawy z uwagi na to ze gra sie na wyniszczenie.

5. O armiach nie chce mi sie wypisywac ale są podobne do typowego fantasy a la warhammer. Tyle ze zamiast rmi ogrów są wilkołaki (ale ogry tez wystapują), a niektóre armie są połączone w jedną lub rozbite na dwie frakcje.

Pierwsza rzecz która musisz mieć to darmowy podręcznik i army builder. Podam Ci linki wieczorem.

ODPOWIEDZ