Tłumaczenie: VI - Dyscyplina

Fantasy skirmish ze stajni Reapera.
ODPOWIEDZ
Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Tłumaczenie: VI - Dyscyplina

Post autor: Tomash »

VI. Dyscyplina

Dyscyplina to dziwna rzecz. Przeciętni żołnierze potrafią znaleźć w sobie olbrzymie pokłady odwagi, natomiast normalnie dzielni ludzie czasem złamią się w momencie, w którym wszyscy na nich polegali. Słaba psychicznie Drużyna nieczęsto wygrywa starcia, a Model który jest w Szoku, może zostać łatwo zabity.

1. Testy Dyscypliny
Kiedy trzeba wykonać Test Dyscypliny, rzuć 1k10 i dodaj aktualną wartość współczynnika Dyscyplina (Dis) Modelu. Wynik równy lub większy od 10 oznacza zdanie Testu Dyscypliny, wynik mniejszy oznacza test niezdany.

2. Szok (Shaken)
W wielu sytuacjach oblanie Testu Dyscypliny oznacza, że Model uznaje się za spanikowany, zdezorientowany, wstrząśnięty - w skrócie w Szoku (Zszokowany). Zazwyczaj atakowanie Modelu, który jest Zszokowany, dodaje atakującemu Modelowi +2 do rzutów (patrz też dalsze rozdziały o walce).

Znaczniki Szoku
Jest zdecydowanie zalecane, aby gracze używali kostek, monet, żetonów lub innych znaczników do oznaczania Zszokowanego Modelu.
Nadawanie i usuwanie Znaczników Szoku opisane jest w dalszej części podręcznika.

3. Zwartość Oddziału
Żołnierze będą starali się wykonywać rozkazy najlepiej jak potrafią. Jednakże czasem w zgiełku bitwy mogą się zgubić, zostać złamani lub odłączeni od dowódcy. Kiedy jest gorąco, żołnierze powinni wiedzieć, że mogą polegać na swoich kolegach z Oddziału. Do symulacji tego wprowadzono w grze Warlord pojęcie Zwartości Oddziału.

Zwartość Oddziału z Dowódcą
Jeśli Oddział ma Dowódcę, wszystkie Modele tego Oddziału w promieniu 18 cali od Dowódcy uznaje się za będące Zwarte z Oddziałem. Nie istnieje ograniczenie odnośnie odległości pomiędzy poszczególnymi Modelami. Dowódca zawsze jest Zwarty z samym sobą, nawet jeśli jest Ostatni Z Oddziału (patrz niżej).

Zwartość Oddziału bez Dowódcy
Oddział, który straci Dowódcę, posiada o wiele większe ograniczenia odnośnie Zwartości. Za Zwarte uznaje się Modele, które są w odległości do 2 cali od innego Modelu z tego Oddziału oraz mogą poprowadzić Linię Zwartości (do 2 cali pomiędzy kolejnymi Modelami) do przynajmniej połowy pozostałych Modeli z Oddziału. Jeśli Oddział jest podzielony na pół, kontrolujący go gracz musi zdecydować która z połówek jest Zwarta - druga połowa tym samym traci Zwartość.

Przykład: Oddział ośmiu Szkielecich Wojowników stracił Dowódcę. Dwa ze szkieletów są w odległości 2 cali od siebie, ale są kilkanaście cali od pozostałej szóstki. W pozostałej szóstce każdy ze szkieletów potrafi poprowadzić Linię Zwartości od siebie do każdego z pięciu innych. Tym samym grupę sześciu szkieletów uważa się za pozostającą Zwartą, natomiast odległa dwójka już Zwarta nie jest.

Ostatni Z Oddziału
Ostatni Model z Oddziału (jeśli nie jest Dowódcą) otrzymuje Znacznik Szoku, który nie może zostać usunięty, póki ów Model nie zostanie usunięty z gry lub Przegrupowany do innego Oddziału.
Ta zasada nie dotyczy oczywiście Modeli Niezależnych.

Ucieczka
Model, który nie jest Zwarty, jest już w Szoku i miałby dostać drugi Znacznik Szoku, bierze nogi za pas i ucieka z pola bitwy. Ucieczka oznacza, że Model zostaje po prostu usunięty z gry (tak samo jak gdyby został zabity), a wszelki Łup trafia do strony, która zmusiła Model do Ucieczki.

Zwartość jest dobrowolna
Żaden Model nie musi pozostawać w Zwartości. Może się oddalić od reszty Oddziału na dowolną odległość, po prostu ryzykuje wtedy bycie zmuszonym do Ucieczki, a niektóre Specjalne Zdolności mogą już nie działać.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Dwalthrim
Chuck Norris
Posty: 463
Lokalizacja: stoned - Komorów/Dębowa Tarcza
Kontakt:

Post autor: Dwalthrim »

Tomashu czy jest szansa na jakiegoś pdf'a po korekcie wszystkich tłumaczeń :?:
Obrazek

"JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Oczywiście, w ten weekend na Mazurach postaram się pocisnąć brakujące dwa działy.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Nameless
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: Nameless »

Tomash znow ma wene, a ja nie mam czasu sprawdzic nawet zaleglych dzialow. Moze w tym tygodniu sie zmusze.
Tutaj trzeba bedzie cos ze zwartoscia pokombinowac.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Dupa blada wyszła, a nie tłumaczenie :?
Przerwa (un)deadowa?
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Nameless
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: Nameless »

i dobrze, i tak mam opoznienia w sprawdzaniu :)

ODPOWIEDZ