Pytania o zasady

Fantasy skirmish ze stajni Reapera.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Nie mamy odrębnego tematu o zasadach, jedynie linkownię do tych najświeższych, więc wrzucę tutaj coś a'propos casusu odstrzelenia dławidudy Berserkerów w ostatniej potyczce:

W zasadach jest mowa o tym, że można podnieść sztandar i go nadal używać (tracąc na to jedną akcję "przeczesania kieszeni") przy muzyku nie ma słowa o tym! Co chyba oznacza, że nie wystarczy podnieść grzebyk, trzeba jeszcze umieć na nim zabrzdąkać i jak się Berserkerom takowego ubije znowu biegną te swoje pięć cali :?
Obrazek
Obrazek

Diabeuu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: prawidłowa strona wisły

Post autor: Diabeuu »

Rzeczywiście przy Troop Musician nie ma notki o możliwości podniesienia sprzętu grającego od poległego grajka, jest tylko zapis o "only 1 troop musician..."
Zatem możliwość podnoszenia jest w tym przypadku niedostępna w odróżnieniu od sztandaru, choćby z powdu o jakim Piszesz, pomijając wprost sformułowaną zasadę dla muzyka.

BTW, w przypadku Berków MOV z dodatkiem muzyka wynosić będzie odpowiednio 6 i 5, w zalezności od DM traka.

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

A to mnie naciął krasnoludek jeden :wink:
Obrazek
Obrazek

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Nilgar pisze:Nie mamy odrębnego tematu o zasadach
Ciach i już mamy :mrgreen:
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Metalwalker
Wałkarz
Posty: 86
Lokalizacja: Wilcza Jama, Tarchomin

Post autor: Metalwalker »

Wroga propaganda kondrad czytaj dobrze swoją armię, Berki mają 5 MOV podstawowo z dodatkiem krasnoludzim za muzyka(tu się przyznac zagapiłem się w zasadach ale i tak wszyskie berki padły w tej samej turze) to otrzymamy 7 i 5 a w szarży 11 i 9 z burst of speed to już maksymalnie 13 i 11 (HEHE krasnoludki wolne są co nie!)

Diabeuu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: prawidłowa strona wisły

Post autor: Diabeuu »

Jaka tam propaganda.
Pytanie było konkretne więc i odpowiedz też była konkretna, zapomniałem jedynie o zdolności rasowej, która i tak daje raptem 1 do MOV w połaczeni ze sztandarem, a czarów i innych takich pierdół nie liczyłem, bo możesz ale nie musisz ich "dokładać" i nie zawsze będziesz szarżował, a bonus za grajka i marsz palaczy dolicza się do standardowego move action :wink:

Gomi
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gomi »

Czy w Rage Chronicles opisane są wszystkie czary i ekwipunek?

Awatar użytkownika
Metalwalker
Wałkarz
Posty: 86
Lokalizacja: Wilcza Jama, Tarchomin

Post autor: Metalwalker »

Tak wszstkie jakie ma do dyspozycji większości armi, podobno niektóre armie posiadają książki z dodatkowymi zasadami ale ich liczba sięga maksymalnie do 4!!!

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Gomi pisze:Czy w Rage Chronicles opisane są wszystkie czary i ekwipunek?
Tak jak Marcin napisał. Jest wszystko, łącznie z opisem umiejętności (!) i cech armijnych. Sama książka jest potrzebna właściwie tylko do złapania podstawowej mechaniki. No i mistrzowskiego poradnika malarskiego :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Diabeuu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: prawidłowa strona wisły

Post autor: Diabeuu »

W zasadzie gdyby R wrzucił zasady do RChronicles i ładnie oprawił to była by 3 odsłona Warlorda.

Gomi
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gomi »

I dobrze by zrobił bo tak to na poczatku jest z tym troche zamieszania...

W takim razie nie ma sensu kupowac podrecznika wydrukuje sobie tylko RCh

Awatar użytkownika
Metalwalker
Wałkarz
Posty: 86
Lokalizacja: Wilcza Jama, Tarchomin

Post autor: Metalwalker »

jak wpadniesz do jamy to mogę ci dać do skserowania te strony z podręcznika głównego które są nietety potrzebne do dziś!!

Diabeuu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: prawidłowa strona wisły

Post autor: Diabeuu »

i tak właśnie dokonuje się czynów nieuczciwej konkurencji :wink:

Gomi
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gomi »

Tak to już bywa ;p jakby reaper wydał konkretny podręcznik to co innego. do Jamy pewno wpadne w sobote :)

Diabeuu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: prawidłowa strona wisły

Post autor: Diabeuu »

Gomi pisze:Tak to już bywa ;p jakby reaper wydał konkretny podręcznik to co innego. do Jamy pewno wpadne w sobote :)
Ależ wydał konkretny podręcznik tylko go modyfikował w nieskończonośc aż do teraz.

Wpadniesz z zamiarem pogrania, czy tylko odkserowania?
Pytam bo być może ja tez się ruszę do Zahora i coś pocisniemy w Wl :wink:

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Ja będę o ~10tej ale mam w planach przede wszystkim prace budowlane nad Świątynią Płaczu. Zabijcie mnie jak nie przywiozę tych krasnoludków
Obrazek
Obrazek

Gomi
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gomi »

konrad_piasecki pisze: Ależ wydał konkretny podręcznik tylko go modyfikował w nieskończonośc aż do teraz.

Wpadniesz z zamiarem pogrania, czy tylko odkserowania?
Pytam bo być może ja tez się ruszę do Zahora i coś pocisniemy w Wl :wink:
Z chęcią bym pograł i zobaczył jak to jest ale chyba wiesz że ja jeszcze figurek nie mam ani zasad nie znam :) no zasady troszke znam już :P ale armi nie mam wiec jesli coś sie dla mnie znajdzie to będne chętny ewentualnie moge sproksować.

Diabeuu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: prawidłowa strona wisły

Post autor: Diabeuu »

@ Gomi - u Marcina leżą chyba figsu Tomasha, więc można by coś pograć - jeśli Tomash się zgodzi na wykorzystanie jego modeli, a zasady - pogramy spokojnie to wszystko na bierząco bedziemy z Marcinem i Nilgarem tłumaczyć

@ Nilgar- nie kuś :lol2: , a poważnie to z tymi krasnalami to nie ma takiego ciśnienia, choć na turniej się przydadzą zwłaszcza, że mam tylko jednego kapitana, a warlorda wolał bym nie proksować.

Jak bogowie pozwolą i niebo nie zwali mi się nagłowę to postaram sie wpaść około 11.

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Na pewno mam warlorda do krasnali :)
Obrazek
Obrazek

Gomi
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gomi »

Ok w takim razie wpadne jakoś po 10 :) zobacze jak makieta sie prezentuje, załatwie z Marcinem sprawe tego ksera, a potem mam nadzieje zagramy :)

ODPOWIEDZ