pare przemyslen po grze

Fantasy skirmish ze stajni Reapera.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nameless
Wałkarz
Posty: 70

pare przemyslen po grze

Post autor: Nameless »

wreszcie udalo mi sie zagrac ponownie w WL. Dluga przerwe mialem, dosc powiedziec ze pierwszy raz na nowych wspolczynnikach gralem :)

no wlasnie, wspolczynniki. podoba mi sie pomysl zwiekszenia ilosci ran dla wszystkich modeli, gra jest ciekawsza. tyle, ze dosc mocno sie komplikuje od strony praktycznej. jak zaznaczacie rany zadane modelom?
my kladlismy kostki, ale idealne rozwiazanie to nie jest. kostki lubia spadac z podstawek, a w wiekszym scisku ciezko je tam w ogole polozyc.
macie jakis lepszy pomysl?

gralismy na 700 pkt, bez przedmiotow magicznych. 13 modeli z kazdej strony, jesli dobrze pamietam. powyzej 1000 pkt chyba bedzie dla mnie zbyt tloczno na stole, na ile wy gracie zazwyczaj?

podoba mi sie gauntfield na stole. cial dzis kosa rowno z trawa :twisted:

zobaczylem przez przypadek wspolczynniki hydry i sie wystraszylem :shock:

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Z Zahorem 1500-1600 średnio, z Tomashem zaczynałem od 1100 ale szybko wylądowaliśmy w okolicy półtorej tysiąca. Oczywiście pakujemy się magią i magiczną bronią (ja przede wszystkim zaklęcia - na broń i zbroję zwykle nie starcza już kasy). Rany zaznaczamy kosteczkami (takimi małymi całkiem) fakt, że spadają ale na razie nikt niczego mądrzejszego nie wymyślił. Przy tej ilości kilkunastu modeli na stronę da się jeszcze nad tym zapanować. Nie grałem w WL wcześniej ale ta ilość damage tracków i idące w miarę zadawanych ran osłabianie charakterystyk to mi się w Warlordzie podoba właśnie najbardziej - poza atmosferą :)
Obrazek
Obrazek

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Teraz niestety trzeba numerować każdego zioma i po prostu przychodzić na grę z tabelką ran.
Ale dzięki temu dowódcy nie są już takimi przepakami, a strzelacze i magowie - takimi masakratorami :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Pandemonicum
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Pod-Gdańsk

Post autor: Pandemonicum »

Tutaj się pytam, bo nie chcę zaśmiecać forum nowym tematem dla paru pytań, a ten temat i tan już jest w zaawansowanej fazie rozkładu.
Warlorda zobaczyłem dziś po raz pierwszy. Wrażenie: figurki miażdżą umysł ;) . Machaniki oceniać jeszcze nie mogę. Mam parę pytań:
Czy w Trójmieście są jacyś gracze/kluby WL, żebym mógł nauczyć się grać?
Coś tam czytałem o planach wydania polskiego podręcznika. Prawda to?
Możecie podać jakieś dobre sklepy internetowe/umiejscowione w Trójmieście z WL?

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Trójmiejska scena WL nie jest mi w ogóle znana, znaczy zdaje mi się że nie istnieje :(
Plus jest taki, że po prostu musisz namówić jakiegoś kolegę - jak będzie Was dwóch, to dalej już z górki ;)

Co do polskiego tłumaczenia podręcznika - in progress (ostatnio trochę zawiesiłem prace nad tłumaczeniem), na tym forum zresztą :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Pandemonicum
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Pod-Gdańsk

Post autor: Pandemonicum »

Opłaca się w takim razie kupować podręcznik podstawowy, skoro jest nieaktualny (tak pisaliście)? Żadnych AB do WL nie znalazłem, gdzie są wszelkie mechaniczne opisy armii?

Bo tłumaczenie podręcznika to, z tego co widzę, we wczesnej fazie rozwoju ;) .

I jeszcze jedno pytanie do kolekcji, bo opcja mieszania/tworzenia nowych armii mnie zaintrygowała. Są jakieś określoe zasady kreowania swoich armijek, coś się przy tym traci?

Wiem, że potop pytań, ale muszę się co do wszystkiego upewnić zanim uszczuplę fundusze.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Mechaniczno-liczbowa część jest w Rage Chronicles
http://warlordhq.reapergames.com/
Ogólnie strona i zasoby warte obejrzenia.

Co do fazy rozwoju - wbrew pozorom jeszcze "tylko" tłumaczenie samych akcji bojowych i to koniec rozdziału "Core Rules"!

Można wrzucać modele z innych armii póki nie ma konfliktu charakterów (w jednej armii nie mogą wystąpić modele dobre ze złymi, pozostałe kombinacje są OK), no i traci się armijne zdolności armii bazowej.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Plik do AB jest po prostu nieaktualny, poza tym rostery w AB 2.2 trochę kiepsko wyglądały ze względu na ograniczenie ilości opcji dla pojedynczej jednostki (zdaje się, że cały troop był skonfigurowany jako pojedyncza jednostka, błee)
W każdym razie jest .xls, który trochę pomaga do ściągnięcia TUTAJ. Polecam wypełniać go z góry na dół, bo może się rozjechać i oczywiście nie ufać narzędziu w tysiącach procent :wink:
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ