Wyszukiwarka powróciła, teraz jeszcze lepsza

Uwagi, pochwały, zgłoszenia, skargi, sugestie i pomysły - jeśli dotyczą tego forum, oto miejsce dla nich.
Tu poruszane będą wszystkie kwestie związane z działaniem forum.
ODPOWIEDZ
Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wyszukiwarka powróciła, teraz jeszcze lepsza

Post autor: Tomash »

No i udało się -- podpiąłem Sphinxa pod forumową wyszukiwarkę.

Kto zorientowany w temacie silników do pełnotekstowego wyszkiwania, pewnie wie co to Sphinx i tego pewnie ta wiadomość nawilżyła. A kto niezorientowany, to i tak nie ma sensu mu wyjaśniać ;)

W dużym skrócie: forum będzie wciąż turbosprawne (takie jakie jest od czasu ubicia starej wyszukiwarki), a jednocześnie wyszukiwanie jest teraz bardzo szybkie i ogólnie och-ach.

Jedna sprawa: indeks wyszukiwarki jest generowany dwa razy dziennie (o północy i w południe), nowy post staje się "znajdowalny" w wyszukiwarce dopiero po najbliższym wygenerowaniu indeksu. Więc nie dziwcie się, że wyszukiwarka nie znajduje w treści postów dodanych w ostatnich godzinach :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

No dobra, pełne indeksowanie co kilka godzin (zmieniłem interwał z 12 na 4) jest fajne, ale niefajnie wtedy pracuje "znajdź posty od ostatniej wizyty" i "znajdź moje posty" -- to wszystko też korzysta z wyszukiwarki i po prostu nie pojawiało się nic z ostatnich 12h.
Dorzuciłem więc generowanie co dwie minuty tzw. delta indeksu i teraz wszystko śmiga. Opóźnienie pomiędzy napisaniem posta a jego widocznością dla wyszukiwarki powinno teraz wynosić nie więcej niż dwie minuty :D
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

i wydaje się działać jak trzeba :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Dziekujemy Panie Cieciu!

Awatar użytkownika
Generał
Wałkarz
Posty: 53

Post autor: Generał »

Hej, odgrzewam tego kotleta bo wyszukiwarka nie działa:

"There has been an error accessing the search server. Please try again in a few minutes."

Sęk w tym, że po kilku minutach jest to samo.
Ten sam błąd dotyczy wyszukiwania postów poszczególnych użytkowników.

Panie Admin, rzuć Pan okiem.

Pozdro!

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Tak podbiję, bo problem rzeczywiście jest i zauważyłem go już jakiś czas temu. Da się to naprawić? :)
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Wróciłem wyszukiwarkę, rejoice. Wciąż nie mogę znaleźć chwili żeby zrobić tak żeby się podnosiła sama przy reboocie serwera :/
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Działa! Dzięki Tomash :)
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Łohoho ale działa !
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Grolshek pisze:Łohoho ale działa !
+1 =D> =D> =D>

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

teraz właśnie widzę i śmiga na prawdę szybko
smiejagreg pisze:
Grolshek pisze:Łohoho ale działa !
+1 =D> =D> =D>
super :!:

ODPOWIEDZ