Border Princes -- pomysły na rozwój

Uwagi, pochwały, zgłoszenia, skargi, sugestie i pomysły - jeśli dotyczą tego forum, oto miejsce dla nich.
Tu poruszane będą wszystkie kwestie związane z działaniem forum.
ODPOWIEDZ
Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Border Princes -- pomysły na rozwój

Post autor: Tomash »

Howgh!

Ponieważ dzięki Tapatalkowi forum dorobiło się sensownego API, można nareszcie po ludzku klepać jakieś aplikacje korzystające z dobrodziejstwa danych jakie mamy na forum. Pomyślałem więc, że możnaby klepnąć jakiś fajny mały serwisik, rozwiązujący jakiś nasz problem lub poprawiający nasze (środowiskowo-battlowe) życie.

Na wstępie mam dwa pomysły.

1) Obywatele Border Princes. W dużym skrócie publiczny profil, osiągalny przez adres (NA PRZYKŁAD) obywatele.wfb-pol.org/LOGIN. Możnaby w niego wrzucać wszystkie fajne z punktu widzenia battlowo-borderprincowego informacje, jak np. posiadane armie (systemy, na jakie punkty), odnośniki do zewnętrznych galerii (także tematów na forum), miejsce w rankingu (w rankingach) itd.

2) Border Princes Analytics. Najpopulariejsze tematy (najwięcej natłuczonych postów i ew. najwięcej odwiedzin) z ostatniego dnia, tygodnia, miesiąca. Pozwoliłoby dostrzec gdzie my, użytkownicy, jesteśmy najbardziej aktywni i zastanowić się czy najaktywniejsze tematy nie oznaczają np. konieczności stworzenia nowego podforum?

Zapraszam do głosowania, dyskutowania i podrzucania swoich.
Jeśli ktoś lubi programować, może mi pomóc lub też zgłaszać pomysły na własne projekty, lub integrować z własnym serwisem -- służę pomocą tak długo jak dotyczy to tapatalkowego API (czyste i dość proste XML-RPC) lub języków które lubię (Ruby!).

(Oraz owszem, można zrobić logowanie kontem BP do dowolnego zewnętrznego serwisu)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

1) BP portalem quasi spolecznosciowym? Chyba podziekuje :P
2) Wystarczy po prostu przegladac forum, takie rzeczy sa chyba tylko zabawka dla lubiacych cyferki. No i nie wiem czy nie zamulaja :P

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Vallarr pisze:1) BP portalem quasi spolecznosciowym? Chyba podziekuje :P
Gdzie wyczytałeś w tym punkie funkcje społecznościowe?

(serio, publiczny profil to trochę za mało na The Social Network ;) )
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
krusk
Chuck Norris
Posty: 545
Lokalizacja: Nikt się nie spodziewa...

Post autor: krusk »

Shoutbox był by ciekawym urozmaicenie.
W reszcie zgadzam się z vallarrem.
Infernal Puppet pisze:Skavenom udaje się 100%, nieudane projekty to sabotaże konkurencji więc się nie liczą :wink: .

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

pomysł jako ciekawostka - chociaż pewnie przydatna młodszym graczom:

"ciekawostka dnia/godziny/losowa"

"czy wiesz, że: od soboty możesz wykonać virtualny pivot? daje to Tobie bla bla bla źródło: Faq GW"

to przykładowe, można w tym zamieszczać też nowe uściślenia tak dla pewności ;)
czasami losowo zobaczona rzecz zapadnie szybciej w pamięć niż czytanie FAQ, w którym zmieniły się3 wyrazy

to tylko propo ;)
krusk pisze:Shoutbox był by ciekawym urozmaicenie.
zwłaszcza podczas turniejów/masterów, zawsze to szybciej się zalogować i wpisać coś w chacie jako relację niż klepac post na forum - zazwyczaj nie ma na to czasu/chęci ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

krusk pisze:Shoutbox był by ciekawym urozmaicenie.

shoutbox ssie

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Shoutbox ssie!

1. nie - nie ma co kombinowac na sile, sa sygnaturki, awatary, jest IMO git.
2. tak - jak wracam niekiedy z weekendu albo urlopu, lubie wiedziec kogo akurat hejtujemy.

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

1) NIE. To będzie tylko śmietnik. Jeśli gracze chcą się kontaktować ze sobą to są tel. gg strony klubowe itd., po co tworzyć kolejny komunikator. Już był forsowany projekt facebooka BP i jakoś nie porwał całego środowiska. Pozycja z ligi może być podawana pod avatarem jeśli ktoś będzie chciał pokazywać taką informację i jeśli się zdecyduje pozycja będzie automatycznie aktualizowana. Można dodać info o płci, jak zaczynałem się wgryzać w to forum miałem czasem problem czy użytkownik posługujący się jakimś dziwnym nickiem to On czy Ona.
2) TAK. Jeśli by było to zrobione w sposób przejrzysty.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

proponuję dział artykułów przez graczy umieszczanych, i oczywiście kuuucykiiiiiiiiiii
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

A, pozycja w rankingu bylaby nice, wyswietlana ponizej avatara, sam bym sobie chetnie wlaczyl.

Awatar użytkownika
Struna
Wałkarz
Posty: 99

Post autor: Struna »

1. Nie- nie widzę sensu czegoś takiego.
2. Niby tak- ale da to coś poza fajnym gadżetem? Zależy jeszcze jak to zrobić.


IMO można by zrobić stronę: wfb-pol.org i publikować tam artykuły, jakiś kalendarzyk z turniejami, może galeria? Można potem pomyśleć np. o jakiejś własnej tv jutubowej- jakieś wywiady/relacje/prezentacje/porady z malowania itp. Co o tym pomyśle sądzicie?



Pozdrawiam :mrgreen:

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Struna pisze:IMO można by zrobić stronę: wfb-pol.org i publikować tam artykuły, jakiś kalendarzyk z turniejami, może galeria? Można potem pomyśleć np. o jakiejś własnej tv jutubowej- jakieś wywiady/relacje/prezentacje/porady z malowania itp. Co o tym pomyśle sądzicie?
Kontent to oczywiście świetna sprawa, ale ma jedną wadę: ktoś go musi tworzyć, zarządzać, redagować. Przy czym gwarancję robienia tego na poziomie i w terminach daje wyłącznie podejście profesjonalne -- na które nas nie stać. A bez poziomu i terminów to będzie kolejny niedoruchany wortal tematyczny, z artykułami raz-kiedyś, na który pies z kulawą nogą nie zagląda.

Stąd pomysły na konkretne serwisy/aplikacje, rozwiązujące konkretne problemy czy potrzeby. Nie wydaje mi się żeby naszym problemem był brak kontentu ;)

Jeszcze ad 1) -- taki "publiczny profil" byłby właśnie o tyle fajny, że zbierał w jednym miejscu sposoby skontaktowania się z daną osobą (fejs, mail, forum) w razie gdyby jedna z nich nie domagała. Natomiast informacja o posiadanych armiach, w momencie sparowania z lokalizacją, pozwoliłaby zrobić wyszukiwarkę graczy do gier towarzyskich w najbliższej okolicy.

Co do serwisu od turniejów, to o ile dobrze pamiętam chłopaki coś-tam ogarniali i polska scena turniejowa korzysta (a przynajmniej miała korzystać) już w całości z jakiegoś zagranicznego serwisu. Działa toto?
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

IMO - tak se. Zbyt popularny jest ranking adeona. To tak jak Twoja pierwsza proba zawladnieciem wiary z Gildii, mozliwosc niby jest, ale co z tego, skoro wszyscy maja to w nosie.

Awatar użytkownika
Struna
Wałkarz
Posty: 99

Post autor: Struna »

Jeszcze ad 1) -- taki "publiczny profil" byłby właśnie o tyle fajny, że zbierał w jednym miejscu sposoby skontaktowania się z daną osobą (fejs, mail, forum) w razie gdyby jedna z nich nie domagała. Natomiast informacja o posiadanych armiach, w momencie sparowania z lokalizacją, pozwoliłaby zrobić wyszukiwarkę graczy do gier towarzyskich w najbliższej okolicy.
Pod taką postacią byłaby to zajebista sprawa ;) Dodatkowo jeszcze w lokalizacji określić gdzie najczęściej gramy, a nie np. samą miejscowość.



Pozdrawiam

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

swieta_barbara pisze:IMO - tak se. Zbyt popularny jest ranking adeona. To tak jak Twoja pierwsza proba zawladnieciem wiary z Gildii, mozliwosc niby jest, ale co z tego, skoro wszyscy maja to w nosie.
Wcale nie chce konkurowac z rankingiem Adeona, to jest swietna aplikacja i co najwyzej bym chcial sie z nia integrowac.

Co do proby zawladniecia wiara z Gildii -- CO?

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

szrama
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Radomsko/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: szrama »

Dawno nie zaglądałem, ale muszę się wyrazić:

1- Jasne, że tak. I nawet w kierunku BPBóka. Oczywiście bez przesady, ale budowanie społeczności? Kurde, przecież to gra towarzyska w końcu, niech się Ci ludzie poznają. Dla ludzi szukających kompanów do gry to fajne rozwiązanie, na przykład opcja "szukaj graczy WFB do 50km od mojego miejsca zamieszkania". Nie wspominając o totalnej fobii przeciw umieszczaniu własnej gęby w internecie :wink:

2- Jasne, że tak. Tomasz bardzo fajne uzasadnienie nawet podał.

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Tomash pisze:
swieta_barbara pisze:To tak jak Twoja pierwsza proba zawladnieciem wiary z Gildii, mozliwosc niby jest, ale co z tego, skoro wszyscy maja to w nosie.
Co do proby zawladniecia wiara z Gildii -- CO?
1 - Nie zwracaj uwagi na Baśkę. Gdy ssie - nie wie o czym pisze.
2 - Określanie Twoich pomysłów jako pseudo-społecznościowe jest i tak delikatne. To wszystko przez kucyki, MSZ.
3 - Myślenie > intergacja, ale, co kto lubi. Facebook-BP może okazać się popularny, choć osobiście - wątpię.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Ale ja nigdzie nie pisalem o funkcjonalnosciach spolecznosciowych, to wyscie sobie dospiewali (serio serio, przeczytaj). Znaczy, Jacku, ssiesz bardziej nawet od Baski ;)

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Jak on ssie to Ty polykasz :twisted:
A na serio - to, co opisales w 1 poscie, brzmi jak portal quasi spolecznosciowy. Po prostu. Ktos chce sobie wpisac armie do profilu, to moze. Miejsce zamieszkania? Jest, a zobacz ile osob ma puste. Ktos chce sobie pograc z nowymi? Sa odpowiednie tematy, zobacz jak niesamowicie popularne.
Jaki jest sens w dawaniu dodatkowych narzedzi, skoro obecne sa i wystarczaja tym nielicznym, ktorzy korzystaja? :P

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Bo mozna. A pozycja w rankingu bylaby swietna sprawa, na ranking ligi wchodze moze raz na miesiac, a ciekaw jestem obecnego miejsca znacznie czesciej.

ODPOWIEDZ