Śmietnik

Uwagi, pochwały, zgłoszenia, skargi, sugestie i pomysły - jeśli dotyczą tego forum, oto miejsce dla nich.
Tu poruszane będą wszystkie kwestie związane z działaniem forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Re: Śmietnik

Post autor: Jedy Knight »

Karli pisze:JJ: temu lepiej bo jeśli chcę poczytać np. co nowego w rozpiskach WE to zerkałbym tylko do tematu WE i już a nie trzeba by było biegać po różnych działach.. Choć z Twojego punktu faktycznie lepiej jak jest teraz.

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=17&t=4136

Masz tam (w dziale WE) 260 stron rozpisek WE w jednym temacie.
Pomysł z dupy, bo bez rozeznania problematyki, temat z dupy, zaś ci co tu piszą - głąby. :mrgreen:
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

W dziale "rozpiski" powinno być podforum do każdej armii oddzielnie. I nie byłoby bałaganu.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Chcesz żeby twoją rozpiskę komentowali gracze danej armii - wrzucasz na podforum danej armii.
Chcesz spojrzenie graczy innych armii - wrzucasz na forum ogólne

Mi się podoba że śa w jednym miejscu - łatwiej o przegląd różnych armii.

ctrl+f nie boli.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Czcigodny z Gisoreux
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Gisoreux, Bretonia

Post autor: Czcigodny z Gisoreux »

W moim przypadku był problem ze znalezieniem rozpisek, ponieważ do jednej armii były różne nazwy, np. Skaven 1500, Skavy 1,5k, Szczury 1,5k itp. Jak już wprowadzać zmiany to moim zdaniem powinno się tylko ujednolicić nazwy rozpisek, np. zawsze piszemy HE 2000, czy DE 1500.

Awatar użytkownika
Orris
Mudżahedin
Posty: 276
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Orris »

Zgadzam się, myślę, że jakieś ujednolicenie tytułów rozpisek by ułatwiło przeglądanie forum. Jednak jest to drobny szczegół, więc nawet nie wiem, czy wart jakiejś większej dyskusji.

Awatar użytkownika
Porarzka
Mudżahedin
Posty: 330
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Porarzka »

Laik pisze:ctrl+f nie boli.
Sorry nie zgadam bo jednak boli :D w dziale rozpiski jest 99 stron więc jak masz na przykład Google chrome za każdym razem jak przechodzi z jednej str na drugą to musisz wcisnąć znów ctrl+f. A do reszty myślę że doszliście do lepszego pomysłu ujednolicenia nazw teraz tylko musi się zgodzić administracja i dodać nowy punkt w regulaminie, a ze zmianą nazwy rozpisek nie będzie trudno. Nie wiem czy administracja wie jak to zrobić, wiec może pomogę, ale sam nie jestem pewien czy to działa na nazwy wątków w pewnym miejscu w PA jest miejsce do zmieniania napisanych nazw przez użytkowników np. jak ktoś napisze skavy to zmienia się na skaven, ale jak pisałem nie wiem czy działa na wątki w każdym razie warto spróbować. Pan_Zagłady jeżeli się administracja nie zgodzi prosił bym o niezamykanie tego wątku to może ktoś wymyśli lepszy pomysł na zmodernizowanie forum pod względem szukania rzeczy. Dzieki
Obrazek

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Przegladanie rozp sprzed pol roku i dalej nie ma sensu. Obecnie byc moze i jest burdel, ale to jest burdel kontrolowany i sensowny. Kazda rozpa osobny temat, ew kazdy gracz osobny temat, nazwane sa tak, ze nikt sie nie pogubi, wiec jak chcesz cos znalezc, to znajdziesz blyskawicznie.
Nie ma sensu na sile ulepszac czegos, co dziala dobrze.

Awatar użytkownika
Porarzka
Mudżahedin
Posty: 330
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Porarzka »

ale jeżeli może działać lepiej to nie lepiej zmienić to na lepsze ?? To forum jest jak Polska chcesz coś zrobić nowego by zmienić to na lepsze to jakaś "partia" się nie zgodzi i cała twoja praca pójdzie na marne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

W tym sek, ze niewiele osob uwaza, ze Twoja opcja jest lepsza. Imho nie. Wprowadza zbedne zamieszanie do dzialajacego sprawnie systemu, a potencjalne zyski sa zadne.
Zajmij sie czykolwiek, dopracuj to, zmien w dzialajacy system i poczekaj az przyjdzie ktos uwazajacy, ze wszystko zrobi lepiej :mrgreen: Diamenty przeciw orzechom, ze spieprzy probujac wprowadzac swoje cudowne, teoretyczne wymysly.

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

IMO pomysł na podział w dziale rozpisek jest głupi.

Przykładowo robię rozpiskę brety ale będę grał w domu z imperium i krasnalami. Chciałbym dowiedzieć się co wziąść na te armie itp. jaka jest szans, ze gracze krasi i imp wejdą do bretoni i zobaczą mój temat? Mała. A przecież nie o to chodzi aby zamieścić temat wszędzie. Po drugie gram parówkę z ogrami w teamie znowu dwa tematy?

Awatar użytkownika
Orris
Mudżahedin
Posty: 276
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Orris »

Buła, nie zrozumiałeś. Po prostu chodzi o to, aby ujednolicić nazewnictwo w tematach w ogólnym dziale rozpisek. Np. "EMP 2400" zamiast "Imperialne na 2,4 kafla". Ułatwiłoby to przeglądanie, jednak, jak napisałem wcześniej, jest to taka różnica kosmetyczna, że szkoda wprowadzać niepotrzebnego zamieszania. Nikt nie mówi, żeby zlikwidować ogólny dział rozpisek. A na każdym forum armijnym, jest albo dział (jak w Lizardmenach) lub temat. Z resztą, co sprytniejsi wrzucają na forum armijnym link do swoich rozpisek na ogólnym.

Awatar użytkownika
Porarzka
Mudżahedin
Posty: 330
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Porarzka »

Buła masz przestarzałe posty nie wiem czy przez przypadek zamiast przeczytać 2 str przeczytałeś 1 :D. Vallarr ta opcja opisana po wyżej twej wiadomość dotyczyła pomysłu Czcigodny z Gisoreux z poparciem przez Orris nie jestem pewien czy też dobrze doczytałeś, może mylić teraz nazwa wątka, ale raczej byłeś w rozmowie przez cały czas więc nie do końca rozumiem twego wybuchu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Masz male problema z koncowki odmiana.
Oczywiscie, ze przeczytalem, ale doszedlem do wniosku, ze jesli ktos ma problem z tym, ze jedna rozpa moze byc nazwana zarowno "szczury 1500" jak i "skavy 1,5k" to na glupote nic nie poradze. Bez jaj, unifikacja nawet takich pierdol to faszyzm, a nie porzadek.

Awatar użytkownika
Czcigodny z Gisoreux
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Gisoreux, Bretonia

Post autor: Czcigodny z Gisoreux »

Vallarr pisze:Bez jaj, unifikacja nawet takich pierdol to faszyzm, a nie porzadek.
To prawda, z głupotą trudno walczyć :roll:

Unifikacja nazw rozpisek ma na celu znalezienie wszystkich rozpisek danej armii przy użyciu ctrl+f. Nie widzę tym nic głupiego, ani ociekającego faszyzmem.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Jesli serio twierdzisz, ze porzadek polega na tym, by kazdy stosowal Twoje reguly, to ja podziekuje, bo jest pewien poziom absurdu, ktory mnie posyla na ziemie z drgawkami ze smiechu. Jestes blisko ;)
Gdybysmy na tym forum mieli np 100 roznych rozp dziennie, to uznalbym, ze moze istniec problem z wylapaniem interesujacego tematu i musialbys uzyc ctrl f. Mamy przecietnie 1-3 dziennie, co przy standardowych 50 tematach na strone sprawia, ze i tygodniowe wakacje zadnym problemem nie beda. Czy temat jest nazwany "Szczury 1,5k", "breta ojro", "zielone na tap dabl" czy "mhhhoczne kuhduple z najglebszej euho odchlani" - nie sprawia przecietnie inteligetnej osobie zadnej trudnosci. Dostosowywanie poziomu forum do osob umyslowo ulomnych zawsze bedzie failem.
Ewolucja. Naucz sie czytac lub gin :mrgreen:

Awatar użytkownika
Porarzka
Mudżahedin
Posty: 330
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Porarzka »

Widzę, że większość się nie zgada :/ wiec jak chcecie to zamknijcie wątek ;(
Obrazek

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Ordnung muß sein: myszy po stole mogą chodzić, byle parami. To nie jest forum NOP, tylko figurkowe.

A co do ortografii: ja się już poddałam. Widać mało kto wie, co to funkcja spell check.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Orris
Mudżahedin
Posty: 276
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Orris »

Tak szczerze mówiąc, to co to jest? :-k

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

eee.... Zwariowałam po prostu... To jest funkcja sprawdzania ortografii...
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Yudokuno pisze:Ordnung muß sein: myszy po stole mogą chodzić, byle parami. To nie jest forum NOP, tylko figurkowe.

A co do ortografii: ja się już poddałam. Widać mało kto wie, co to funkcja spell check.
A ja się nie poddałem i nie poddam ! Hordy z północy piszą poprawnie i nie sprawia im problemu opcja poprawiania pisowni...

ODPOWIEDZ