Pomysł: silnik forum na miarę naszych czasów

Uwagi, pochwały, zgłoszenia, skargi, sugestie i pomysły - jeśli dotyczą tego forum, oto miejsce dla nich.
Tu poruszane będą wszystkie kwestie związane z działaniem forum.
ODPOWIEDZ
Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomysł: silnik forum na miarę naszych czasów

Post autor: Tomash »

Blogger please, nie leczy się dżumy cholerą.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Tomash pisze:Blogger please, nie leczy się dżumy cholerą.

Aleee alee ;( no na telefonach/tabletach wygląda IPB o wiele lepiej niż phpbb3
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

Co ze starym forum, kiedy to do cholery wróci do normalności, już drugi luty, od 10 godzin najwyższa pora... na tym nowym g....e się nie mogę zalogować, linki do konkretnych topików (z maili) kierują w inne miejsce, praktycznie zabiliście forum na dzień, łooo zajebisty kawał... :roll:

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

+1, trochę to już uciążliwe...
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Gunnila
Mudżahedin
Posty: 212

Post autor: Gunnila »

Może i fajnie wygląda Discourse, ale w tematach z większą ilością postów jest mega upierdliwe - scrolluje tylko o kilka postów w dół, potem ładuje kolejne kilka z do menu/listy topiców nie można się dostać dopóki nie dojadę do 163 posta.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

No już, już, jesteśmy pod starym adresem znów.

Nowe eksperymentalne forum jest pod http://discourse.forum.wfb-pol.org/ jeśli ktoś chce kontynuować eksperymenty.
Vocal, na nowym nie możesz się zalogować bo trzeba się najpierw zarejestrować ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Tomash, to jeszcze wytłumacz mi ten fenomen, ze ja po zarejestrowaniu się miałem swój avatar :D Do tej pory nie wiem czemu ;D

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Przy rejestracji podaje się swój mail na którym - tak jak na gmailu - można mieć swój avatar. Łącząc swój adres mailowy z kontem na forum automatycznie ładuje się na tym drugim avatar posiadany na mailu. Tak przynajmniej u mnie było :P
Lest we forget:
Obrazek

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Rasti pisze:Tomash, to jeszcze wytłumacz mi ten fenomen, ze ja po zarejestrowaniu się miałem swój avatar :D Do tej pory nie wiem czemu ;D
Bo masz do tego maila podpięte konto na gravatar / wordpress.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No właśnie na gmailowym koncie nie mam avka, na yt też a na fejsie to co innego. Ciekawe z czym ja jeszcze połączyłem swojego maila :x Chociaż taki avatar mam tylko tutaj i na cmon'ie.

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

ja nie ogarnęłam. Nie podoba mi się taka formuła.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Scrollowanie na duży minus, widoczne gorące tematy a nie wszystkie działy na minus. Plusów w porównaniu do obecnej wersji nie widzę.
Obrazek

Neithan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: Neithan »

No brak działów niestety na razie dyskwalifikuje. Ale liczę, że doimplementują.

Ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia czemu przeszkadza wam scrollowanie? Przecież o wiele wygodniej czyta się wątek kiedy nie trzeba skakać od strony do strony, a przecież szukanie czegoś w temacie, który jest widoczny na stronie przy użyciu przeglądarki też jest prostsze. Pytam z ciekawości, jako dewelopera interesuje mnie wasz punkt widzenia.

To co dla mnie było średnio intuicyjne to próba wciśnięcia drzewiastej struktur forum w liniową - tzn. niby są odpowiedzi bezpośrednio do postów, ale lądują na końcu topicu. Ja ogólniee nie lubię for drzewiastych, bo ciężko się tam połapać przy cztaniu, także ten ficzer dla mnie zupełnie nieprzydatny.

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

może trochę marudzę, ale tamto ani funkcjonalnie ani wizualnie mi się nie podobało, obecne jest znakomite. (jeszcze mi została ikonka zakładki z discourse zostala...)

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No scroll'owanie do bani, tym bardziej, że mam popsutego scroll'a w myszce :c\\ :^o

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Neithan pisze:No brak działów niestety na razie dyskwalifikuje. Ale liczę, że doimplementują.

Ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia czemu przeszkadza wam scrollowanie? Przecież o wiele wygodniej czyta się wątek kiedy nie trzeba skakać od strony do strony, a przecież szukanie czegoś w temacie, który jest widoczny na stronie przy użyciu przeglądarki też jest prostsze. Pytam z ciekawości, jako dewelopera interesuje mnie wasz punkt widzenia.

To co dla mnie było średnio intuicyjne to próba wciśnięcia drzewiastej struktur forum w liniową - tzn. niby są odpowiedzi bezpośrednio do postów, ale lądują na końcu topicu. Ja ogólniee nie lubię for drzewiastych, bo ciężko się tam połapać przy cztaniu, także ten ficzer dla mnie zupełnie nieprzydatny.

W androidzie scrollowanie jest spoko, jeśli korzystam z WiFi, inaczej zajmuje więcej czasu niż przy klikaniu w nr strony, zwłaszcza kiedy mniej więcej wiem, na której stronie jest szukana treść. Jeśli korzystam z mojego lapka, to po prostu nie mam dostepu do scrola, zostają strzałki/ pgup pgdown.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Moim zdaniem:
- dobry system do spamowania/komentowania artykułów czy innych wrzucanych na bieżąco treści
- słaby jako "baza danych"
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

ODPOWIEDZ