Pomysł: silnik forum na miarę naszych czasów

Uwagi, pochwały, zgłoszenia, skargi, sugestie i pomysły - jeśli dotyczą tego forum, oto miejsce dla nich.
Tu poruszane będą wszystkie kwestie związane z działaniem forum.
ODPOWIEDZ
Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomysł: silnik forum na miarę naszych czasów

Post autor: Tomash »

Howgh.

Zacznijmy od dysklejmera. To jest swobodna dyskusja na temat silników forumowych (konkretnie jednego). Border Princes (póki co) pozostaje napędzane przez phpBB3 z aktualną strukturą i logiką.

Do rzeczy. Niedawno w świecie open-source pojawiły się fajny, ciekawy i technologicznie bliski mojemu sercu* silnik forumowy: Discourse.
Podoba mi się, bo łączy prostotę interfejsu z całkiem fajnymi ficzerami (odznaczanie gdzie się skończyło czytać wątek itd.). Jest lekki, a jednocześnie nie prymitywny. Do tego powinien bardzo niedługo dostać layout dla smartfonów.

Jest mi technologicznie bliski, bo oparty o technologie które lubię i z którymi pracuję od lat, oraz z większością logiki po stronie klienta (javascript, konkretnie ember.js).

Nie nadaje się do Border Princes, bo nie wspiera podfor, już nie mówiąc o ograniczaniu do nich dostępu.

Niemniej podoba mi się jego flow. Poklikajcie sami w demonstracyjnym forum.

Nie ukrywam że gdyby wspierał ficzery na których BP jest mocno osadzone (podfora i grupy), to już bym planował migrację :mrgreen:
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ano, fajny, tylko szkoda, że taka kupa wychodzi w przeglądaniu tematów. Jakby miał strukturę przypominającą normalne forum to byłoby fajnie. Zresztą jakakolwiek modernizacja tego forum coś nie wychodzi, miał być layout nowy, gdzie on jest? :mrgreen:

Neithan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: Neithan »

Może jakby nad nim przysiąść to dałoby się doimplementować podfora ;)
Podejrzewam, że większy problem może być z migracją bazy...

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Neithan pisze:Może jakby nad nim przysiąść to dałoby się doimplementować podfora ;)
\
Dyskusja właśnie trwa: http://meta.discourse.org/t/how-should- ... ecurity/32
Neithan pisze:Podejrzewam, że większy problem może być z migracją bazy...
Bez przesady. PhpBB3 ma całkiem rozsądną strukturę, tak samo Discourse. Jasne że będzie trochę pracy z przeniesieniem wszystkiego, ale to co najważniejsze (posty, tematy, ew. grupy) są do ogarnięcia dość łatwo.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

I jak Wam się podoba? :D
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Slabe.

Awatar użytkownika
Matias
Mudżahedin
Posty: 255

Post autor: Matias »

Nowe forum jest do dupy :P

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Beznadzieja. W czym przeszkadza obecne phpBB że jest chęć zmiany?

Pamiętajmy że lepsze jest wrogiem dobrego.
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Ja tam się pośmiałem, nie powiem. Niektórzy to mieli wesoło :D

Biedny Rasti się ucieszy, bo PM-ka wisi od 23:00 i czeka na Niego, jeszcze ode mnie nie wyszła.

Sam widok przypomina mi nieco komiksy i wypowiedzi w chmurkach. Jakoś to takie "nieforumowe" (raczej komentarze do zdjęć na FB przypomina) albo się człowiek za mocno przywiązał do standardowego widoku różnych forów. Buttony typu "like" to mi od razu FB zalatywały (ale nie widziałem +1 do Google+ i nie widziałem też "tłitnięcia"), sam zebrałem 12 lajków za posty :lol2:

Nie lubię za bardzo "kolorowego portalizowania" tematycznych stron, kojarzy mi się to z komerchą i "wszystkolubieniem naokoło", ach i och, pokaż mamie, pokaż babci ;) Tyle odnośnie dodatków, ja lubię minimalizm i funkcjonalność. Do wyglądu można się przyzwyczaić.
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Vampir
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: Bielsko-biała/ Kraków

Post autor: Vampir »

Dobra akcja, tez sie ubawilem. A dałoby sie zostawić "dzisiejszy" adres forum? :D

Awatar użytkownika
el Victor
Oszukista
Posty: 782
Lokalizacja: Kraków & Lewa Flanka Mielec

Post autor: el Victor »

to było trochę śmieszne, trochę przerażające, a z pewnością była to bardzo dobre lekcja od Tomasha =D>

muszę zastanowić się nad formą jakiegoś bloga/strony i każdorazowym backupem kontaktów dotyczących transakcji - to bardzo dobre rady, a cały precedens dał wiele do myślenia

tak jak mówił tomash - było trochę śmichu czytając niektóre posty - mój kumpel nawet walizki na figsy zaczął sprzedawać na nowym forum :D (może tam będzie miał więcej klientów ;)

ale ciary po plecach przeszły ;)
Traye MAGNETYCZNE + magnesy neodymowe http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481
kanał #1 YouTube (stary) - http://www.youtube.com/user/cotojest1000?feature=watch
kanał #2 YouTube (NOWY !) - http://www.youtube.com/channel/UCstzjTR ... ture=watch
Każdy wymiar, kolor, typ, opcja, dodatek... - ZAPRASZAM ! -->>> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

el Victor pisze:ale ciary po plecach przeszły ;)
Znaczy się, ja jestem zakręcony na punkcie backupowania i zachowywania danych, oraz póki żyję* to BP raczej nie zostanie zdjęte (bez bardzo długiego uprzedzenia). Więc jeśli o to chodzi, to raczej spoko.

Ale między innymi dlatego wszystkie ważne dane -- w tym korespondencję mailową -- trzymam w co najmniej dwóch miejscach. A już na pewno nie używam darmowego serwisu jako single point of failure.

* -- od zeszłego roku jestem motocyklistą, więc wicie-rozumicie ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Mega slabe
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ogółem nie takie złe to nowe forum. Tylko brak podkategorii go deklasuje. No i troszkę nie pasuje mi to, że nie ma stron w temacie a taki jeden długi wężyk. Jakbym chciał coś znaleźć to w takim wężyku bym się prędzej zakręcił :)
No i też jestem przyzwyczajony do tego "standardu" ale to wiadomo, po czasie bym i do nowego się przyzwyczaił :)

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Warto było zrobić taki żart choćby dla topicu Pasiaka na nowym forum. :lol2:
Lest we forget:
Obrazek

Pierzasty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: Pierzasty »

Oby zdechł ten nowy engine, na moim Firefoksie w ogóle nie działało. Adblock wyłączony, cookies są, nie wiem o co mu chodziło. Przez to zupełnie nie odebrałem żartu i nowy adres forum bardzo mi pasuje :)

A topic przedni, wiemy już że próba ucięcia dramatów przez kasację forum nie przejdzie :D

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

A jaką masz wersję FF? 3.0? Bo w tych nowoczesnych działa jak marzenie.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Zart przedni, ale moja dusza starej, zamknietej konserwy nie lubi tych nowych zabawek. Czego konkretnie brakuje phpBB 3, ze przestaje nagle sie nadawac?

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Vallarr pisze:Czego konkretnie brakuje phpBB 3, ze przestaje nagle sie nadawac?
Api, mobilny layout, łatwość (trudność) rozszerzania, technologia.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

a może IPB?
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

ODPOWIEDZ