Pytania, uwagi, sugestie i marudzenia

Uwagi, pochwały, zgłoszenia, skargi, sugestie i pomysły - jeśli dotyczą tego forum, oto miejsce dla nich.
Tu poruszane będą wszystkie kwestie związane z działaniem forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Re: Pytania, uwagi, sugestie i marudzenia

Post autor: Heretic »

Chodziło mi o wskazanie jakiegokolwiek sensu takiej propozycji. Ogólnie już napisałem, że zgadzam się z takim jak Twoje czy Jasifa podejściem. Natomiast zawsze fajnie sobie podyskutować o prawnych niuansach. Choc niektórzy nie dają z tym rady. Jak Duderson na przykład. Już nic nie pisze. :cry:
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Rikard
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 100

Post autor: Rikard »

Również jestem zdania, że na BP wystarczy nam zdrowy rozsądek i możemy się dogadać bez sięgania po skomplikowane regulaminy oraz kodeksy :)

P.S.
@Heretic. Nawet uchwała SN której nadano moc zasady prawnej nie wiąże wszystkich sądów a jedynie oznacza, że zwykły skład Sądu Najwyższego nie może odstąpić od interpretacji przedstawionej we wcześniejszej uchwale, która posiada moc zasady prawnej. Oczywiście taka uchwała będzie w praktyce oddziaływać na orzecznictwo sądów w Polsce, bo sędzia który w swoim orzeczeniu doprowadziłby do przełamania wykładni SN, musiałby się liczyć z późniejszym brakiem aprobaty takiej interpretacji ze strony SN. Tak tylko dopisuje bo wspomniałeś, że interesują cię prawne niuansy :)

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

Byłem przekonany, że uchwała SN wiąże wszystkie sądy nie tylko praktycznie, ale i teoretycznie. Byłem w błędzie??
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Rikard
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 100

Post autor: Rikard »

Niestety byłeś w błędzie i tak nie jest.

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

Masz rację. Najgorsze jest, gdy ktoś myśli, że wie, a nie wie...
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Rikard
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 100

Post autor: Rikard »

No niestety racja, wtedy jest najgorzej.. No ale dobrze jest kiedy podchodzi krytycznie do swojej wiedzy i pod wpływem rzeczowych argumentów potrafi zmienić swoje zdanie, bo każdemu zdarza się mylić :)

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Heretic pisze:Chodziło mi o wskazanie jakiegokolwiek sensu takiej propozycji. Ogólnie już napisałem, że zgadzam się z takim jak Twoje czy Jasifa podejściem. Natomiast zawsze fajnie sobie podyskutować o prawnych niuansach. Choc niektórzy nie dają z tym rady. Jak Duderson na przykład. Już nic nie pisze. :cry:
No dobra, jeśli chodzi o te prawne niuanse:
- jeżeli dostanę cenę na PM, a nie w ogłoszeniu i sprzedawca nie wyśle mi paczki, to czy zmienia się w jakikolwiek sposób kwalifikacja tego czynu? Jedno jest oszustwem a drugie nie?
- czy są jakieś trudności z udowodnieniem, że sprzedawca podał mi cenę na PM? Wielu sprzedających usuwa z ogłoszenia sprzedane pozycje. Czy te kilka cyferek w poście sprzedającego rzeczywiście robi jakąś różnicę?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

Duderson pisze: - jeżeli dostanę cenę na PM, a nie w ogłoszeniu i sprzedawca nie wyśle mi paczki, to czy zmienia się w jakikolwiek sposób kwalifikacja tego czynu? Jedno jest oszustwem a drugie nie?
- czy są jakieś trudności z udowodnieniem, że sprzedawca podał mi cenę na PM? Wielu sprzedających usuwa z ogłoszenia sprzedane pozycje. Czy te kilka cyferek w poście sprzedającego rzeczywiście robi jakąś różnicę?
Kwestia interpretacji art 543 k.c..

Jeżeli uznamy internet za miejsce sprzedaży, a ja uważam, że tak w istocie jest to wystawienie np 10 skullcrusherów za 500 zł stanowi ofertę sprzedaży. No i jeżeli ktoś na tą ofertę przystanie i odpowiednio o tym poinformuje sprzedawce tj napisze to na forum, cz w PM to wtedy stanowi to ofertę kupna. Taka z kolei jest wiążąca.

Z drugiej jednak strony jeżeli ktoś wystawi tych crusherów bez podania ceny( wiec nie korzystamy z art 543 k.c., choć niektórzy twierdza ze i tak nie korzystamy) a z kolei rozmowa w PM będzie wyglądała mniej więcej.

A: Cześć interesuja mnie Twoi crusherzy. Ile za nich chcesz?
B: Cześć proponuje cenę 500 zł za 10 niepomalowanych crusherów. W tym koszt wysyłki

A: Zgadzam się. Przelew zrobie zaraz i wysle jego potwierdzenie mailem
( W tym momencie tj wysłania takiej PM-ki poprzedzonej podobnymi PM-kami następuję przyjęcie oferty i zobowiazanie sie kupujacego do zapłąty i sprzedającego do przeniesienia własnosci na kupujacego)

Art 61. ust 2 k.c.
Oświadczenie woli wyrażone w postaci elektronicznej jest złożone innej
osobie z chwilą, gdy wprowadzono je do środka komunikacji elektronicznej
w taki sposób, żeby osoba ta mogła zapoznać się z jego treścią.


Konkluzja.

Istotne jest podanie w PM istotnych elementów umowy, która ma być zawarta tj ceny, rodzaju towaru, być może sposobu dostawy i płatności. Wtedy mamy do czynienia z ofertą, a więc na podstawie takich PM-ek można dochodzić swojego prawa. Wypisanie ceny w ogólnodostepnym dziale na forum przy oferowanym towarze sprawia, że jest to niepotrzebne, a więc wygodniejsze dla kupujacego. Łatwiej jest dojść przed sądem do .

Ogólnie trochę burza w szklance wody, ale fajnie podyskutowac. Przynajmniej ja lubię:D

Zasadniczo tak jak jest nie jest źle, ale co w tym złego żeby podawac ceny przy wystawieniu ofert??
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Zasadniczo tak jak jest nie jest źle, ale co w tym złego żeby podawac ceny przy wystawieniu ofert??
Nic, wybór sprzedającego. Może ktoś woli liczyć na super ofertę nie dbając o tych, co chcą okazyjnie szybko kupić.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 6#p1290846 - i proszę, idealny przykład tego jak może skutkować podanie cen. :P
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Od czego jest mod tego działu? Wywalić all i wysłać ostrzeżenia za spam... W drugą stronę... ktoś nie podaje ceny, wysyłam pytanie, a potem spamuje w jego temacie bo mi się cena nie podobała :wink: To tylko przykład, że niektórym się nudzi :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

"Nudzi się" to chyba osobom, które chcą naprawiać problemy, których nie ma.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Pomyłka (jeżeli pijesz do mnie :wink:)... ja optowałem za podawaniem czego dotyczy aukcja. Z cenami mnie tam rybka... po prostu nie odpowiadam na takie bez kwoty +/- :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Nie do Ciebie ;)
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Pytanko

Czy ten temat nie powinien zostać przeniesiony do działu o poszukiwanych?
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=13&t=46237

I chyba dane też nie powinny być usuwane bo jaki to sens? Jak mają być usuwane to tam połowa tematów w poszukiwanych powinna też zostać ocenzurowana :)
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Gokish pisze:Pytanko

Czy ten temat nie powinien zostać przeniesiony do działu o poszukiwanych?
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=13&t=46237

I chyba dane też nie powinny być usuwane bo jaki to sens? Jak mają być usuwane to tam połowa tematów w poszukiwanych powinna też zostać ocenzurowana :)
Dla mnie to w ogóle masakra jakaś. Nieuczciwi kontrahenci POWINNI być piętnowani i powinno się przed takimi typami ostrzegac innych forumowiczów. A tu co? Jak najbardziej chroni się naciągaczy i oszustów, natomiast nie ma żadnych możliwości, żeby postronny/niezorientowany forumowicz, chcący np. zlecić malowanie figsów, mógł mieć jakąkolwiek informację, że może trafić na oszusta :?: :?: :?: #-o To chore, nie uważacie? Zaczynamy się gubić chyba w tej poprawności politycznej...

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

tak, ten temat POWINIEN trafić do działu "poszukiwani. Niestety inteligencja silnika tego forum NIE JEST tak zaawansowana, żeby moderatora jakiegoś działu informować o tym, iż temat przynależny jego działowi został gdzie indziej wrzucony przez jakiegoś użytkownika.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Yudokuno pisze:tak, ten temat POWINIEN trafić do działu "poszukiwani. Niestety inteligencja silnika tego forum NIE JEST tak zaawansowana, żeby moderatora jakiegoś działu informować o tym, iż temat przynależny jego działowi został gdzie indziej wrzucony przez jakiegoś użytkownika.
:) chyba żadnego takiego systemu nie ma który by to skumał.
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

no pacz - trafiłeś w sedno :mrgreen:
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Dziękuje dziękuje :) a do rzeczy to przerzućcie ten temat tam gdzie powinien być i jego treść przywróćcie ot tyle ;)
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

ODPOWIEDZ