Ceny i zdjęcia w zakładce "Sprzedam"

Uwagi, pochwały, zgłoszenia, skargi, sugestie i pomysły - jeśli dotyczą tego forum, oto miejsce dla nich.
Tu poruszane będą wszystkie kwestie związane z działaniem forum.
Zablokowany
Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Ceny i zdjęcia w zakładce "Sprzedam"

Post autor: MAĆKO »

Hej!
Mam pytanie, jest może szansa na dopisanie do regulaminu aby sprzedający był zobowiązany podać cenę i zdjęcie produktu którego chce się pozbyć? Przyznam szczerze że przestałem już obserwować oferty z forum bo irytuje mnie pisanie za każdym razem ile kto chce za coś czego nawet nie mogę zobaczyć na zdjęciu. Po 2 dniach dostaje odpowiedź na PW że chce jak za żyto a fotki zrobi w weekend a w ostateczności nie robi ich w ogóle. Damy radę?
Dla sprzedającego też to będzie fajne bo ilość PW z zapytaniami zmaleje i pozostaną tylko te konkretne.
Pozdrawiam
Maciek

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

+1

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

+1
choć oczywiście należy uwzględnić opcję "dogadamy się" albo cena niższa jak kupisz więcej/całość

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

tak powinna wyglądać aukcja sprzedam
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=54&t=49621
a tak nie powinna
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=54&t=49328
ogólnie to jak by się komuś chciało bawić to można i skrypt wpisać i aukcje robić tak jak np na stronie ygo karcianki
http://yugioh.pl/serwis-wymiany/
Tam jest jasny regulamin wpisujesz ile ma trwać aukcja , co zawiera i za ile , oraz jaki jest konkretny koszt wysyłki, piszesz KT i musi Ci to sprzedać jak nie to negatyw , jak wszystko w porządku to pozytyw.Ogólnie super sprawa


U nas aktualnie jest tylko mowa żeby max raz na tydzień upować a reszta to inicjatywa własna;)

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Dogadajcie sie z Dymitrem jest modem tego dzialu. Pomysl jest sensowny, nie mam nic przeciwko.

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Ok, napisałem już mu napisałem:) Czekamy.

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Ludzie dajcie spokój. Co to Allegro czy komis towarzyski? Każdy powinien mieć prawo wystawiać ofertę i liczyć się po prostu z tym, że nie będzie nikt od niego kupował. Jeśli nie mamy ochoty nawiązywać kontaktu, bo nie podoba nam się jego forma sprzedaży, to nie róbmy tego.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

dzikki pisze:Ludzie dajcie spokój. Co to Allegro czy komis towarzyski? Każdy powinien mieć prawo wystawiać ofertę i liczyć się po prostu z tym, że nie będzie nikt od niego kupował. Jeśli nie mamy ochoty nawiązywać kontaktu, bo nie podoba nam się jego forma sprzedaży, to nie róbmy tego.
+1
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

To po co w takim razie dawać takie śmieciowe oferty i zaśmiecać forum?
Wielu kupujących nie ogląda przez takie oferty działu sprzedam tylko wolą sobie na allegro wejść .Przez co sprzedający tracą
Po co płacić za wystawienie powiedzmy 20 oddziałów na allegro +prowizje od sprzedaży , jak lepiej dać na forum korzystniejszą ofertę i iść sobie na piwko/pizze
Tak trudno jest napisać cene i zrobić zdjęcia , albo opisać przynajmniej stan?Nie promujmy lenistwa [-X

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Forum to nie portal odpowiedzialny za sprzedaż. Oferty prezentowane są od fanów dla fanów. Nie wyobrażam sobie przymuszania ludzi do wypisywania cen, kiedy nie chcą tego robić. Przeglądam komis - jakoś nie odczuwam natłoku śmieciowych ofert.

Poza tym uważam, że jeśli ktoś ma ochotę sprzedawać na zasadzie "zaproponuj cenę" to nie widzę powodu, by tego nie robić. Poza tym, brak zdjęć zmniejsza szansę na sprzedaż - jeśli ktoś się na to decyduje to jego problem.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

forum samo w sobie nie ale dział sprzedaż już tak.Tobie może to nie przeszkadzać innym tak.
Moim zdaniem wiecej osób będzie zadowolonych z tego typu modernizacji .

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Dział sprzedaży jest integralną częścią forum jakby na to nie patrzeć.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Ok, koniec tematu;) Nie miałem na celu wywołać takiej burzy, chciałem tylko żeby było przyjemniej i klarowniej. Przepraszam.
Pozdrawiam
Maciek

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

oczywiście że było by przyjemniej i klarowniej,
przez dzikkiego dalej pewnie będzie burdel i nie ład , bo według Niego można zrobić sobie wątek .
Sprzedam swoją kolekcje. Piszcie co chcecie na priv a ja sprawdzę czy to mam , odpiszę jak mam a jak nie mam to nie odpiszę, oczywiście mogę odpisać po kilku dniach a Ty główkuj się czy mam to czy może nie ...

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Prawda jest taka, że jak komuś zależy na sprzedaży, to da takie ogłoszenie, że nawet bez podawania ceny zachęci potencjalnego kupującego. Przez jakiś czas moderowałem trade board i aż takiego śmietniku tam nie ma, nie demonizujcie ;)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

Ktoś chyba wpadł na pomysł i napisał CYCKI jakiś czas temu;)
Jeszcze takie coś można przeżyć , ponieważ w większości są to nie ruszone modele
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=54&t=49572

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Kuros juz starczy Twojego spamu. Zbastuj. Macko przekazal temat Dymitrowi, wiec Twoja wieksza liczba postow nie pomoze.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Afro pisze:Prawda jest taka, że jak komuś zależy na sprzedaży, to da takie ogłoszenie, że nawet bez podawania ceny zachęci potencjalnego kupującego. Przez jakiś czas moderowałem trade board i aż takiego śmietniku tam nie ma, nie demonizujcie ;)
Zapis uważam za zbędny. To nie portal aukcyjny a forum miłośników. Jak okaże sie ze rynek wymaga takich rzeczy to samo sie zrobi
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Mod zdecydowal temat zamykam.

Zablokowany