Aktualizacja silnika forum

Uwagi, pochwały, zgłoszenia, skargi, sugestie i pomysły - jeśli dotyczą tego forum, oto miejsce dla nich.
Tu poruszane będą wszystkie kwestie związane z działaniem forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 457
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Aktualizacja silnika forum

Post autor: Hrabia »

Na niedzielę, 20.10 planuję zrobić aktualizację silnika forum do najnowszej wersji phpbb. Co to oznacza?

1. Forum może być niedostępne przez ok dwie - try godziny. Mam nadzieję, że nie dłużej :) Na testach wyrobiłem się w tym czasie ;)

2. Będziemy mieli nowe zabezpieczenia przed botami, więc powinien być z nimi spokój.

3. Niestety jest też minus. Nasza obecna, najbardziej popularna skórka nie jest kompatybilna z nową wersją forum. :( Ja niestety nie mam ani czasu ani umiejętności żeby ją dostosować. Na początek więc zostaniemy na domyślnej skórce phpbb. Jednocześnie zachęcam do przeszukiwania internetów i podsyłania propozycji jakichś fajnych skórek. A może ktoś się weźmie i dostosuje redsilver do najnowszej wersji?

Mam nadzieję, że nie będzie żadnych problemów, ale gdyby się coś działo to możecie mnie też łapać na Facebooku - Michał Trojanowski.
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

dorzuciłbyś shoutboxa , super sprawdza się na takich forach gdzie jest <100 ludzi
pomyliły mi się znaki :)
Ostatnio zmieniony 16 paź 2019, o 16:37 przez Kuros, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Kuros pisze:dorzuciłbyś shoutboxa , super sprawdza się na takich forach gdzie jest >100 ludzi
To chyba nie tutaj x-D
Obrazek

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Hrabia pisze:2. Będziemy mieli nowe zabezpieczenia przed botami, więc powinien być z nimi spokój.
Doskonale - strasznie mi powiadomienia o nowych członkach (de facto botach) zaśmiecały skrzynkę.
Keep up good work!
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 457
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

Aktualizacja chyba się powiodła ;) Jeśli ktoś zauważy jakieś problemy to je zgłaszajcie albo tutaj albo w osobnych tematach.

Jeszcze chyba mogą być problemy z wyszukiwarką i wysyłką maili. Nad tym będę jeszcze pracował.
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

kleryk
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: kleryk »

Aż oczy bolą. Są inne wersje graficzne?
Na kom śmiga bez zarzutów albo jeszcze nim mi się nie wykrzaczylo

Dobra robota!
Początek nowej Ery

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 457
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

No wiem, że bolą ;) Tak jak w pierwszym poście pisałem - trzeba by znaleźć jakieś fajne skórki. Jak ktoś będzie chciał żeby jakąś doinstalować to niech da znać, dorzucę. Myślę, że nawet jak się znajdzie jakaś płatna i dużo osób będzie ją chciało to może uda się z budżetu ligi ją sfinansować.

A jak ktoś się na tym trochę zna to może spróbować zaktualizować redsilver 3 żeby działało z phpbb 3.2 i będzie jak dawniej :)
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

mozna teraz tagowac ludzi?
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
koniu699
Pseudoklimaciarz
Posty: 22
Lokalizacja: 5596

Post autor: koniu699 »

Kuros pisze: 16 paź 2019, o 16:12 dorzuciłbyś shoutboxa , super sprawdza się na takich forach gdzie jest <100 ludzi
pomyliły mi się znaki :)
A może discord? To jest w sumie spoko komunikator do takich rzeczy przy sensownej administracji sprawnie działa nawet dla sporych (150+) społeczności. Dodatkowo ma głosówkę, więc czasem można pogadać jak ktoś ma ochotę

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Czy tylko mi się teraz w treści posta zamiast cyfry dziewięć wyświetla myślnik: 9?

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Wyszukiwarka chyba przez chwilę działała, ale znowu zdechła. Wyszukiwałem swój ulubiony temat "Przewagi wojenne kniazia Mścisława ku potomności spisane" używając różnych słów wyszukiwanych, ale nie zatrybiło ani przy "przewagi wojenne" ani "kniazia Mścisława". To się tak sypie co chwilę?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

BP z działającą wyszukiwarką to nie byłoby BP ;)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

mam ten temat w obserwowanych (chyba z automatu po tym, jak tu napisalem) mimo to nie dostaje zadnych powiadomien o nowych postach

co wiecej w ustawieniach mam wciaz "nie obserwujesz zadnego forum". chyba cos tu nie dziala
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
beszcza
Chuck Norris
Posty: 573
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: beszcza »

Panowie jest prośba. Można dodać dodatkowe skiny forum?? jest jest tak oczojebliwy, że szok ... :(

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 457
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

Można. Tak jak pisałem wyżej i w pierwszym poście. Jak ktoś podeśle jakąś fajną skórkę, która będzie działać z tą wersją forum to nie ma problemu żebym ją zainstalował. :)
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

Awatar użytkownika
beszcza
Chuck Norris
Posty: 573
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: beszcza »


Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

może to, kolorystyką historycznie zawiązuje do wfbpol które już ma z 15 lat? 20?:
https://www.phpbb.com/customise/db/style/latte/

Obrazek

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 457
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

beszcza pisze: 4 lis 2019, o 07:41 Zobacz tu. Jest tego sporo
https://www.phpbb.com/customise/db/styles-2
Ja wiem gdzie jest tego sporo ;) Chodzi mi o konkretne propozycje, bo niestety nie mam czasu żeby przeglądać to wszystko.
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Weź zmień na cokolwiek, bo ten niebieski przywodzi mi na myśl lud pracujący Chin z lat 50 i 60 XXwieku...
xYz

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Chwilę tu nie zaglądałem, przez moment myślałem, że to jakieś nowe forum :D

To brązowe powyżej jest spoko.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

ODPOWIEDZ