Border Princes

Border Princes

Niezależne Forum WFB/9th Age

Teraz jest 17 wrz 2019, o 08:00

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 423 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rozpakuj pudełko...
PostNapisane: 15 sie 2019, o 14:31 
Szef Wszystkich Szefów

Temple of Evil Gods od HQResin.

W ofercie HQResin dostępny jest zestaw Temple of Evil Gods, który przedstawię wam w dzisiejszej recenzji.

Zestaw podobnie jak inne produkty od HQResin znajdziecie w sklepie Hexy.

Temple of Evil Gods składa się z 8 żywicznych elementów w skali 28-32 mm, przedstawiających ozdobione czaszkami 3 kompletne kolumny, 3 fragmenty zniszczonej kolumny, a także ołtarz i palenisko.

Zestaw z powodzeniem można wykorzystać do waloryzacji makiet oraz dioram.

Po rozpakowaniu warto umyć żywiczne elementy w ciepłej wodzie z mydłem. Nie znalazłem linii podziału formy, a nieliczne błony pozostałe po odlewie łatwo usunąć szczoteczką do zębów.

Więcej informacji na temat zestawu znajdziecie na stronie producenta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PostNapisane: 4 wrz 2019, o 07:35 
Szef Wszystkich Szefów

Dwarf Seekers od Avatars of War.

Avatars of War to jedna z kilku firm, która została sponsorem turnieju Warheim FS - Księstwa Graniczne, który odbył się 30 marca 2019 roku w Katowicach, w Innym Wymiarze.

Dziś na łamach bloga DansE MacabrE zapraszam Was serdecznie do lektury recenzji zestawu Dwarf Seekers od Avatars of War.

Figurki zostały zapakowane w kartonowe pudełko, opatrzone na froncie ilustracją przedstawiającą krasnoludzkich pogromców, natomiast z tyłu pudełka producent umieścił zdjęcie pomalowanych modeli ustawionych w regiment, a także zdjęcia wyprasek z częściami i inne informacje.

Wewnątrz pudełka znajduje się 5 bliźniaczych plastikowych wyprasek pozwalających na złożenie 20 modeli oraz 1 ramka pozwalająca na złożenie grupy dowodzenia. Ponadto, podzielenie modeli na wiele części pozwala na złożenie 20 niepowtarzających się wzorów, przy czym AoW pozostawił tutaj naprawdę dużo możliwości, włącznie z możliwością wyboru fryzury czy indywidualnych dodatków.

Jakość odlewu jest dobra, detale rzeźby są wyraźne, a krawędzie ostre. Natomiast usunięcie delikatnych linie podziału nie powinno sprawić trudności.

Nie mogę natomiast wypowiedzieć się na temat spasowania części i klejenia modeli, ponieważ zostały one wręczone uczestnikom turnieju Warheim FS. Nie miałem także możliwości sfotografowania modeli Dwarf Seekers od Avatars of War w towarzystwie krasnoludzkich pogromców od Games Workshop.

Natomiast wydaje mi się, że zestaw Dwarf Seekers od Avatars of War jest wartą rozważenia opcją, gdy chcecie uzupełnił szeregi armii Krasnoludów z Karak Kadrin, lub chcecie złożyć sobie kompanię krasnoludzkich pogromców do Warheim FS. W tym ostatnim przypadku zakup pudełka oznacza praktycznie skompletowanie całej drużyny, którą dodatkowo można uzupełnić o świetne modele metalowych krasnoludzkich pogromców od Avatars of War.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej oraz Facebooku producenta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PostNapisane: 13 wrz 2019, o 17:15 
Szef Wszystkich Szefów

Gospoda od Tereny do Gier.

Dziś na blogu DansE MacabrE przygotowałem dla Was recenzję kolejnej makiety od Tereny do Gier.

Budynek utrzymany jest w skali 28 mm, a prezentowany poniżej egzemplarz przeznaczony jest do samodzielnego sklejenia oraz pomalowania. I choć zestaw nie zawiera instrukcji, to złożenie modelu jest proste, przy czym istnieje też pewna dowolność w układaniu przeciwległych ścian, dzięki czemu posiadając więcej egzemplarzy można złożyć na różniące się od siebie budynki.

Budynek posiada zdejmowany dach, co pozwala umieścić wewnątrz modele, jednak ja na własne potrzeby postanowiłem skleić budynek w jedną całość.

Partia z której otrzymałem budynek gospody posiadała jedną wadę, mianowicie pierwsza warstwa dachu zostawał wypalona na zbyt cienkiej płytce hdf, co oznaczało konieczność usunięcia wystających ponad poziom płytki zębów. Nie było to trudne zadanie, jednak powiadomiłem o tym ekipę z Tereny to Gier i pewnie już naprawili dostępne w sklepie zestawy.

Makiety będę używał do rozgrywania potyczek poza murami, gdzie z założenia nie wchodzi się do wnętrza budynków, fakt że jest to skala 28 mm ma dla mnie dodatkową wartość, bowiem makieta jest ładnym tłem dla modeli, jednocześnie jest na tyle zwarta, że nie dominuje pola bitwy.

Makietę domu zamierzam wykorzystać w czasie rozgrywek Warheim FS do rozgrywania scenariuszy poza murami, jednak makiety z powodzeniem można użyć w dowolnej grze historycznej lub fantasy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 423 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22

Strefa czasowa: UTC + 1