Rozpakuj pudełko...

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Szef Wszystkich Szefów
Kontakt:

Re: Rozpakuj pudełko...

Post autor: quidamcorvus » 24 sty 2020, o 11:49

Recenzja: Camila the Old Witch od HQResin.

W ofercie HQResin oprócz zestawów bardzo dobrych makiet od jakiegoś czasu dostępne są także figurki, a jedną z nich jest Camila the Old Witch, którego przedstawię wam w dzisiejszej recenzji.

Zestaw podobnie jak inne produkty od HQResin znajdziecie w sklepie Hexy.

Model odlany został w całości w żywicy i prezentuje poskręcaną ze starości czarownicę, która opiera się na sękatym kosturze.

W szpiczastym kapeluszu, pocerowanej tunice i torbą na rzemieniu Camila wygląda jak stereotypowa wiedźma.

W Warheim FS model może z powodzeniem przedstawiać Najemne Ostrze - Czarownicę.

Zestaw został zapakowany w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazła się także ulotka z niezbędnymi informacjami.

Po rozpakowaniu warto umyć żywiczne elementy w ciepłej wodzie z mydłem. Nie znalazłem linii podziału formy, a nieliczne błony pozostałe po odlewie łatwo usunąć szczoteczką do zębów.

Więcej informacji na temat zestawu znajdziecie na stronie producenta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Szef Wszystkich Szefów
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus » 7 lut 2020, o 10:24

Recenzja: Halfling Militia od Wargames Atlantic.

Na początku lutego 2020 roku postanowiłem złożyć sobie kompanię Niziołków z Krainy Zgromadzenia do Warheim FS, o której więcej możecie przeczytać TUTAJ.

Dziś w ramach piątkowych recenzji na łamach bloga DansE MacabrE zaprezentuję Wam zawartość pudełka Halfling Militia od Wargames Atlantic.

Wewnątrz kartonowego pudełka, opatrzonego z obu stron zdjęciami pomalowanych modeli oraz innymi niezbędnymi informacjami, znajdziecie 8 bliźniaczych wyprasek, na których umieszczone wieloczęściowe figurki pozwalające na złożenie 40 modeli niziołków.

Choć wzorów korpusów odlanych w całości z nogami jest tylko 5, to mnogość pozostałych części pozwala na zróżnicowanie sklejonych modeli.

Nieco gorzej wygląda kwestia uzbrojenia. Do wyboru mamy głównie broń drzewcową oraz dystansową, w postaci łuków i proc. Jednak wzorów oręża jest niedużo.

Jakość odlewu jest dobra, jakościowo umiejscowiłbym ją na poziomie produktów od North Star Military Figures, zresztą bitsy z zestawów Frostgrave bardzo dobrze pasują skalą do modeli Wargames Atlantic.

Linie podziału choć widoczne, to dają się łatwo usunąć z modeli, a poszczególne części figurek pasują do siebie dobrze.

Jeśli szukacie modeli Niziołków to zakuo zestawu Halfling Militia od Wargames Atlantic jest wart waszego rozważenia, a jeśli kogoś interesuje moje zdanie to polecam.

Na końcu wpisu możecie zobaczyć zdjęcia sklejonych modeli, które skonwertowałem bitsami z Frostgrave.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bitsy w powyższego zestawu posłużyły mi do złożenia kompanii Niziołków z Krainy Zgromadzenia do Warheim FS, o której więcej możecie przeczytać TUTAJ.

Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Szef Wszystkich Szefów
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus » 14 lut 2020, o 12:56

Recenzja: Frostgrave Wizards od North Star Military Figures.

Na początku lutego 2020 roku postanowiłem złożyć sobie kompanię Niziołków z Krainy Zgromadzenia do Warheim FS, o której więcej możecie przeczytać TUTAJ.

Dziś w ramach piątkowych recenzji na łamach bloga DansE MacabrE pozwoliłem sobie na rozpakowanie pudełka z Frostgrave Wizards od North Star Military Figures, który zawiera model i bitsy, które posłużyły mi do skonwertowania kompanii niziołków.

Kartonowe pudełko Frostgrave Wizards opatrzone zostało na froncie ilustracją przedstawiającą dwóch magów, z kolei z tyłu umieszczone zdjęcie przykładowych 4 sklejonych i pomalowanych magów. Na pudełku umieszczone także inne niezbędne informacje.

Wewnątrz znajdziecie 2 bliźniacze wypraski pozwalające na złożenie 8 figurek. I choć na wypraskach są tylko cztery wzory korpusów odlanych wraz z nogami, to mnogość pozostałych bitsów pozwala na złożenie modelu w wielu niepowtarzających się wariantach.

Również ilość dodatków przedstawiających chowańce, zwoje, księgi i sakwy powinna wystarczyć do zwaloryzowania niejednej kompanii.

Jakość odlewu jest dobra, widoczne na poszczególnych częściach linie podziału są łatwe do usunięcia, a części pasują do siebie dobrze.

Jeśli chcecie złożyć sobie różnorodną kompanię, to recenzowany zestaw w połączeniu z innymi pudełkami od North Star Military Figures sprawi Wam wiele radości. Polecam.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ