Rozpakuj pudełko...

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Kontakt:

Re: Rozpakuj pudełko...

Post autor: quidamcorvus » 27 lis 2020, o 15:00

Recenzja: Barbarian Veteran od Scibor MM.

Dzisiaj możecie rzucić okiem na model Barbarian Veteran #1 od Scibor MM.

Figurkę umieszczono w przeźroczystym blisterze, w którym oprócz odlanego w żywicy modelu znalazły się kwadratowa podstawka i firmowa ulotka.

Model przedstawia muskularnego, zwalistego wojownika, który swoim rozmiarom niewiele ustępuje Ogrom. Podobnie do Ogrów, odziany jest jedynie do połowy, swój brzuch chroni szerokim pasem podobnym do płytowego nabrzusznika, a nogi takowymi nagolennicami. Uzbrojony jest w trzymany nad głową wielki topór o zdobnym żeleźcu.

Model z powodzeniem można wcielić w szeregi Grasantów Chaosu w Warheim FS.

Po rozpakowaniu warto umyć żywiczne elementy w ciepłej wodzie z mydłem.

Na prawej stronie modelu widoczna jest linia przesunięcia formy, z kolei nieliczne błony pozostałe po odlewie łatwo usunąć szczoteczką do zębów.

Więcej informacji na temat zestawu znajdziecie na stronie producenta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus » 11 gru 2020, o 16:55

Recenzja: Christmas Monstrous Bulb od Scibor MM.

Święta zbliżają się dużymi krokami, więc dziś możecie rzucić okiem na choinkową bombkę Christmas Monstrous Bulb od Scibor MM.

Ozdobę choinkową, odlaną w całości w szarej żywicy umieszczono w przeźroczystym blisterze, w którym znalazła się także firmowa ulotka.

Model przedstawia obrzydliwie pociesznego robala pożerającego choinkową bombkę.

Niestety nie podam Wam wymiarów modelu, bo nie zmierzyłem jej przez dołączeniem do nagród na turnieju Warheim FS, nie ma także podanych wymiarów na stronie producenta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus » 18 gru 2020, o 10:34

Recenzja: Giant Spiders od Wargames Atlantic.

W przedostatni piątek 2020 roku na blogu DansE MacabrE rozpakowałem pudełko Giant Spiders od Wargames Atlantic.

Wewnątrz kartonowego pudełka, opatrzonego z obu stron zdjęciami pomalowanych modeli oraz innymi niezbędnymi informacjami, znajdziecie bliźniacze wypraski, na których umieszczono wieloczęściowe figurki pozwalające na złożenie 12 dużych pająków oraz 12 małych modeli pająków, które z kolei zostały odlane w całości.

Pomimo powielenia wzorów korpusu i odwłoka dużych pająków, to przyklejane osobno nogi, dostępne z kolei w większej ilości wzorów pozwalają na dosyć mocne zróżnicowanie modeli.

Wśród dodatków i części opcjonalnych znalazły się omotane pajęczyną postaci - człowieka i niziołka, a także części pozwalające na złożenie Kosmicznych Pająków uzbrojonych w futurystyczną broń.

Jakość odlewu jest dobra, jakościowo umiejscowiłbym ją na poziomie produktów od North Star Military Figures.

Linie podziału choć widoczne, to dają się łatwo usunąć z modeli, a poszczególne części figurek pasują do siebie dobrze.

Skalowo modele pająków od Warhames Atlantic pasują bardzo dobrze do innych modeli 28 mm i bez problemu mieszczą się na podstawkach 50 x 25 mm.

Ja wykorzystam duże i małe pająki do mojej kompanii Plemienia Leśnych Goblinów do Warheim FS.

Polecam!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus » 25 gru 2020, o 13:47

Recenzja: Tom the Torturer od HQResin.

W ofercie HQResin oprócz zestawów bardzo dobrych makiet od jakiegoś czasu dostępne są także figurki, a jedną z nich jest Tom the Torturer, którego przedstawię wam w dzisiejszej recenzji.

Zestaw podobnie jak inne produkty od HQResin znajdziecie w sklepie Hexy.

Model odlany został w całości w żywicy i prezentuje stojącego z założonymi rękami, kryjącego twarz za kapturem oprawcę.

Zestaw został zapakowany w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazła się także ulotka z niezbędnymi informacjami.

Po rozpakowaniu warto umyć żywiczne elementy w ciepłej wodzie z mydłem. Nie znalazłem linii podziału formy, a nieliczne błony pozostałe po odlewie łatwo usunąć szczoteczką do zębów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus » 8 sty 2021, o 10:50

Recenzja: Elf Hero Statue od Mini Monsters.

Dzisiaj na DansE MacabrE mam dla was zdjęcia modelu Elf Hero Statue od Mini Monsters.

Zestaw został zapakowany w woreczek strunowy, w którym oprócz odlanych w szarej żywicy elementów, znalazła się także firmowa ulotka.

Elf Hero Statue to zestaw składających się z dwóch elementów - nadgryzionego zębem czasu postumentu oraz statuy przedstawiającej odzianego w zbroję bohatera elfów. Całość mierzy ponad 130 mm.

Sama statua choć bez wątpienia elfia utrzymana jest stylistycznie gdzieś pomiędzy uniwersum WFB a LOTR.

Jakość odlewu stoi na najwyższym poziomie, do którego zresztą Mini Monsters zdążył przyzwyczaić.

Warto umyć żywiczne elementy w ciepłej wodzie z mydłem. Nie znalazłem linii podziału formy, nie zauważyłem także pozostałości po procesie odlewania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus » 15 sty 2021, o 09:28

Recenzja: Circus Spawn od Rotten Factory.

Dziś na łamach bloga DansE MacabrE przygotowałem dla Was recenzję modelu Circus Spawn od Rotten Factory.

Strunowy woreczek wewnątrz którego znajdziecie jeden, odlany w całości w szarej żywicy model, został zamknięty firmową ulotką zawierającą logo i adresy kontaktowe do Rotten Factory.

Figurka Circus Spawn mierzy od kopyt do czubka kaptura około 58 mm i przedstawia zdeformowane, zmutowane, zrośnięte ze sobą czworaczki, z których dwa odziane są w kaptury.

W trakcie rozgrywek w Warheim FS model Circus Spawn z powodzeniem można wystawić jako Pomiot, Ogra lub Trolla Chaosu, a wraz z pozostałymi modelami od Rotten Factory wydaje się być stworzony do Karnawału Chaosu.

Jakość odlewów jest bardzo dobra, detale rzeźby są wyraźne, a krawędzie ostre. Na elementach nie zauważyłem większych nadlewek, a delikatną linię podziału formy łatwo usunąć nożem.

Polecam!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ