Malowanie płaszcza :)

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Malowanie płaszcza :)

Post autor: szczurek »

Siedząc i myśląc jak pomalować belakora wpadłem na pomysł by skrobnąć jakiś poradnik :D Wielokrotnie byłem pytany o czerwień na płaszczach i innych szmatkach .Wybór tematu na swój pierwszy poradnik był więc oczywisty :wink:


Uwaga wstępna :
Najważniejsza przy malowaniu jest dobra muza nam towarzysząca :P Bez tego nie ma co siadać do machania pędzlem :wink: W moim przypadku była to 2 płyta kalibra :)



Co nam będzie potrzebne :
- Farbki (użyłem tylko dwóch tzn. czarnej Vallejo i Blood Red-a by GW )
- Pędzelek (w moim przypadku zdezelowana 1 Mag-Pol-a :lol2: )
- Lakier matowy TOUCH ME (Zaprawdę powiadam wam ,w tej materii słuchajcie sie seks maszyny :lol2:)
-Słoiczka z wodą i tym podobnych nie muszę wymieniać :wink:


No to jedziemy z tym koskem :)


Tutaj foto lakieru ,farbek i odcieni jakich użyłem do poszczególnych rozjaśnień :

Obrazek

Obrazek

Obrazek




Czysta figurka ,z czarnym podkładem oraz po nałożeniu koloru bazowego (Blood Red + dużo czarnego) :

Obrazek

Obrazek

Obrazek




Pierwsze rozjaśnienie (Baza + troche BR):

Obrazek

Obrazek




Drugie rozjaśnienie (Sukcesywnie dodajemy BR):

Obrazek

Obrazek




Trzecie rozjaśnienie (prawie blood red-em ,a jak wiadomo PRAWIE robi wielką różnicę ;) ):

Obrazek

Obrazek




Ostatnie rozjaśnienie (samym BR i tylko najbardziej wystające eklementy):

Obrazek

Obrazek

Obrazek





Tutaj figurka po lakierowaniu :


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Kilka rad na koniec :

-Po pierwsze malujcie dobrze rozwodnioną farbą (konsystencja mleka albo nawet bardziej rozwodniona :wink: ) Lepiej kilka razy nakładać rzadką farbę niż zapaćkać grubą warstwą ... zwłaszcza ,że BR jest do pewnego stopnia transparenty jak sie go dobrze rozwodni .

-Nie śpieszcie sie :) Malujcie dokładnie .

-CIERPLWOŚĆ !!! nie od razu ... :wink:




uffff :D to chyba tyle :wink:

P.s-Nie bijcie za jakoś fotek :oops:
Ostatnio zmieniony 8 sty 2011, o 21:33 przez szczurek, łącznie zmieniany 1 raz.
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Bardzo fajny porwadnik, na pewno wyprobuje jak bede malować coś z płaszczem. :)

Awatar użytkownika
azrael88
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 132
Lokalizacja: Kielce

Post autor: azrael88 »

osobiście mam tylko jedną uwagę, na czarny podkład można najpierw położyć mieszankę czarnego i fioletowego. Cień będzie wtedy naturalny, pozostałe kroki tak jak napisał Szczurek.
Zdjęcia dobre są, pokazują to co trzeba.

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Niech Bóg Ci w dzieciach wynagrodzi. :D Właśnie czegoś takiego potrzebowałem, bo niedługo czeka mnie malowanie masy różnych płaszczy i płachetek...
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Eclipt
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eclipt »

Bardzo fajny tutek, ale pozwolę sobie wtrącić moje 2 grosze :). IMO, przy przyciemnianiu kolorów dużo lepiej działa tzw. kolor dopełniający, do danej barwy, a nie czarny. Kolor dopełniający to kolor znajdujący się po przeciwnej stronie koła kolorów: http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Color_star-en.svg

Proponuję porównać mieszankę 1:1 czerwonego i czarnego z mieszanką 2:1 czerwonego i zielonego.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

@Eclipt
Wszystko zależy jaki efekt chce się uzyskać :) ale muszę kiedyś to przetestować :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Eclipt pisze:Bardzo fajny tutek, ale pozwolę sobie wtrącić moje 2 grosze :). IMO, przy przyciemnianiu kolorów dużo lepiej działa tzw. kolor dopełniający, do danej barwy, a nie czarny. Kolor dopełniający to kolor znajdujący się po przeciwnej stronie koła kolorów: http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Color_star-en.svg

Proponuję porównać mieszankę 1:1 czerwonego i czarnego z mieszanką 2:1 czerwonego i zielonego.
Raczej nie w tym przypadku. Celem tutaj jest w miare szybkie pomalowanie figurki na dobrym poziomie, a nie kilku godzinna zabawa w naturalizm. Kolor komplementarny mozna zastosowac obok, np. malujac jakis element na zielono jesli chcemy zwrocic na niego uwage.

@szczurek: =D> very nice

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

fajny tutorial..

tylko brakuje lepszych fotek przy tych pośrednich przejściach i jakiegos obszerniejszego komentarza.. np. ile % płaszcza kazda z warstw ma pokryc.. czy cos w tym rodzaju :)

ale i tak gratuluje :)

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Bardzo ładnie, szczurek :) Ale faktycznie przydałby się trochę szerszy opis dla tych, którzy po samych fotkach i kolorach nie do końca wiedzą, jak to i tamto pomalować :) Niemniej jednak - brawa za inicjatywę =D>
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Pomysł dobry, szkoda że fotki każdego z kroków troszkę za małe. Podoba mi się też to, że nie pisałeś ile % jakiej farby gdzie dawałeś, z moich doświadczeń wynika że początkujący malarze bardziej się skupiają na podanych proporcjach niż samym malowaniu bo wydaje im się że dobre namieszanie farby zagwarantuje im płynne przejścia :mrgreen:
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Tutaj lepsze foty skończonego :) Jak znajdę chwilę to poprawie pozostałe :wink: (tak to jest jak sie ma program który przy zapisywaniu kaszani jakość :? )


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

To może skombinuj inny program? :P

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

wlasnie to zrobilem :) zassalem z netu i te 2 foty to nim ....:) chyba lepsze ;)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Nom.

Awatar użytkownika
Helkar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113
Lokalizacja: Kluczbork/Wrocław

Post autor: Helkar »

Troche pozne pytanie (do tego noobowe :)) ale chcialbym sie zapytac autora jak malujesz lakierem?? Nigdy nie uzywalem do malowania lakieru i chcialbym wiedziec jak to robisz jelsi mozesz napisac.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Malujesz :?: chodzi ci o późniejsze zabezpieczenie ? Jeżeli tak to po prostu biorę trochę lakieru + wody ,mieszam i nakładam pędzelkiem na dana powierzchnie :) Ot cala filozofia :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

oczopek
Mudżahedin
Posty: 334

Post autor: oczopek »

płaszczyk jest super :) powiedz mi tylko czy kolejne warsty nakłada sie tak jakby "suchym pędzlem" (wiem ze nie suchym, ale chodzi mi ze przejeżdża sie przez wystające elemęty)?

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Nie ;) jezeli chodzi ci o dajbrasz (bokiem pedzla po wystajacych elementach to nie ) .Malujesz na "mokro" warstwami (zostawiasz troche ,zeby poprzednia warstwa przeswitywala ...)

p.s-sorry ale nietrzeźwy jestem :wink: mam nadzieje ze cos z tego belkotu zrozumiales ;) jak nie to uderz pozniej na PM lub gg ;)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Tutorial bardzo fajny i przydatny. Na pewno kiedyś się przyda ;)

Awatar użytkownika
DracoPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Gamonie z Warszawy

Post autor: DracoPL »

Super ten płaszcz wychodzi.
A może nagrałbyś video tutorial ?;>

Edit:
Aha, a do czego w tym wszystkim: Lakier matowy TOUCH ME ?

ODPOWIEDZ