Tani i efektowny śnieg.

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Tani i efektowny śnieg.

Post autor: Rasti »

Postanowiłem, iż napiszę dla Was poradnik, jak zrobić ładny śnieg na wasze makiety lub tudzież podstawki. Sam swoich DE robię w zimowych klimatach, więc jakoś ten śnieg robić muszę ;)

Przepis jest bardzo prosty, a to są składniki nad potrzebne:
- wykałaczka bądź jakiś patyczek.
- wikol, raptem kapka ;)
- woda, taka z Reiku.
- folia aluminiowa.
- soda oczyszczona, taka w saszetkach po kilka miedziaków u łysego kupca na Placu Książęcym w Altdorfie.

Obrazek Obrazek

Następnie na folii odmierzamy(starannie!) następujące ekstrakty:
- 1 część sody.
- 1 część wikolu
- 1 część wody.

Obrazek Obrazek

Po dokładnym ich odmierzeniu, przychodzi czas na sporządzenie wywaru (szyderczy śmiech). Pora wszystko zmieszać.
Gdy wyjdzie Wam coś zbyt płynnego, to oznacza, iż dokonaliście błędu w proporcjach! Nie martwcie się, teraz możecie jeszcze wszystko naprawić dodając sodę(choć teraz już starannie odmierzcie!).

Obrazek Obrazek

Następnie obierzcie cel, na jaki chcecie nałożyć owy śnieg. Grubość śniegu powinna wynosić nie więcej niż pół centymetra, choć nie powinna być także za mała!
Po nałożeniu mieszanki, posypcie jeszcze sodą na nią. Potem musicie cierpliwie czekać, aż wasz śnieg dojrzeje.

Efekt u mnie jest następujący:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Enjoy ;)

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

B. ładne :) Dobry poradnik, tylko co oznacza '1 część'? Wszystko jest ze sobą w stosunku 1:1:1?

Ale najbardziej mnie zastanawia, skąd wziąłeś pudełeczko od Netstala 0_o
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Pudełeczka skądś mi mamusia wzięła xD
Tak. To jest stosunek ;P czyli 1 część = 1/3.

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

spoko tutek, muszę wypróbować na moich podstawkach =D>
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

tomasso
Mudżahedin
Posty: 249

Post autor: tomasso »

Właśnie dzisiaj mam nadzieję wypróbować.
Naszło mnie na zimowych krasnali ;)

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Jak możesz, zrób zdjęcie efektu i wrzuć :>

Awatar użytkownika
Arathorn
Mudżahedin
Posty: 227
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arathorn »

Fajny sposób, sam na takie coś chyba bym nie wpadł =D>

Dobrze będzie zobaczyć tych twoich krasi. Okaże się czy to takie łatwe jak mówił Rasti (Nie żebym wątpił :P )
Arathorn pisze:Łącznie z tym postem jestem od ciebie "skuteczniejszy" o 1353,714286% :mrgreen:

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Pięknie wygląda po nałożeniu, ale niestety soda po paru miesiącach żółknie.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

U mnie 2 miesiąc i nadal daje radę(bieluśkie :>). Może to być spowodowane np: ciągłym dotykaniem rękoma tego śniegu - pot itp, przez to może żółknąć, ale ot tylko moje spekulacje na ten temat.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Miałam Kislev w walizce przez większość czasu, podstawki też raczej łapię za brzegi ;) Od marca do lipca to są... 4 miesiące. Po takim czasie pożółkło.
Ale nie mówię, że soda jest zła - fajnie śnieg imituje... tylko podobno trzeba dodać białej farby, żeby nie pożółkła.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Chyba i z farbką spróbuję i się zobaczy... za pół roku ;) Ja modele o tyle dobrze, że przeważnie łapę za same modele, a za podstawki to tylko krawędzie ;p

Awatar użytkownika
Arathorn
Mudżahedin
Posty: 227
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arathorn »

Może dać na to lakier (oczywiście matowy) :?:
Arathorn pisze:Łącznie z tym postem jestem od ciebie "skuteczniejszy" o 1353,714286% :mrgreen:

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Stosuję podobny patent na śniegi - wyjątkiem jest to, że dodaje się do mieszanki jeszcze białej farby. Potem na to leci lakier i taki śnieg nie żółknie... Poza tym - nie używam wikolu tylko wikolopodobnego kleju (niestety nie umiem nic więcej o nim powiedzieć bo dostarczany jest w ogromnych nieoznakowanych butlach do zaprzyjaźnionego przedszkola - wiem jedynie, że ma atest jakości pozwalający mu być używanym przez dzieciaki), który jak zastyga to się robi przeźroczysty a nie białawo-żółty. Sądzę, że w tej mieszance to wikol będzie odpowiedzialny za zżółknięcie śniegu wraz z upływem czasu. :wink:

Awatar użytkownika
Arathorn
Mudżahedin
Posty: 227
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arathorn »

Necro pisze:dodaje się do mieszanki jeszcze białej farby.

Nie łatwiej pomalować zaschniętą mieszankę :roll:
Arathorn pisze:Łącznie z tym postem jestem od ciebie "skuteczniejszy" o 1353,714286% :mrgreen:

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Arathorn pisze:
Necro pisze:dodaje się do mieszanki jeszcze białej farby.

Nie łatwiej pomalować zaschniętą mieszankę :roll:
Nie.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Wtedy się chyba nie będzie tak lśnić i straci ten puszysty efekt.

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Dokładnie. :wink:
Nałożenie jakiejkolwiek farby czy też lakieru z pędzla na zrobiony i zaschnięty a jeszcze nie pociągnięty lakierem w sprayu śnieg zawsze robiło mi na podstawce nieziemski burdel i niszczyło całość pracy. Dlatego metodą prób i błędów doszedłem do tego, że mieszanie farby od razu w pastę jest najefektywniejszym możliwym sposobem.

Awatar użytkownika
Arathorn
Mudżahedin
Posty: 227
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arathorn »

Dobra sorry, a taki jeszcze jedno pytanie. Da się z tego robić coś na kształt sopli?
Arathorn pisze:Łącznie z tym postem jestem od ciebie "skuteczniejszy" o 1353,714286% :mrgreen:

Awatar użytkownika
Codranger
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Codranger »

Sople moim zdaniem najlepiej robić z kleju na gorąco ;] ale ja nie próbowałem...
Kervyn pisze:gobbosy na godzinie drugiej, o Pani!
Sprzedam Styrodur!!!

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Jak chcesz mieć białe sople to ok. Możesz popróbować w wikolem i tyć farbki błękitnej lub białej.

ODPOWIEDZ