Tani i efektowny śnieg.

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arathorn
Mudżahedin
Posty: 227
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tani i efektowny śnieg.

Post autor: Arathorn »

Oczywiście, że nie chcę mieć białych :P

Chodzi mi o to czy konsystencja będzie do tego dobra?
Arathorn pisze:Łącznie z tym postem jestem od ciebie "skuteczniejszy" o 1353,714286% :mrgreen:

Awatar użytkownika
Codranger
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Codranger »

A nie wyjdą przezroczyste?
Kervyn pisze:gobbosy na godzinie drugiej, o Pani!
Sprzedam Styrodur!!!

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Dla tego pisałem o dodaniu farbki - ale mało. Popróbuj gdzieś na sucho :P

Awatar użytkownika
Stryju
Wałkarz
Posty: 74

Post autor: Stryju »

Witam wszystkich
Dawno mnie tu nie było, może dlatego, że modelarska pasja odeszła w kąt, ale znowu powróciłem ;) Odświeżam wątek i chcę się pochwalić (chociaż jeszcze nie ma czym praktycznie)śniegiem. Proszę:

Choinka jest strasznie brzydka, ale postanowiłem zrobić jej jakąś podstawkę:
Obrazek

A tu krasnolud. Zamierzam całą armię Dwarfów wykonać w klimacie zimowym.
Obrazek

Co wy na to ?
Obrazek
Mój Modelarski Blog

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Ta zielenie zupełnie pasuje do zimowych podstawek :wink: Jakieś zimne kolory trzeba było wybrać :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Stryju
Wałkarz
Posty: 74

Post autor: Stryju »

szczurek pisze:Ta zielenie zupełnie pasuje do zimowych podstawek :wink: Jakieś zimne kolory trzeba było wybrać :wink:
Masz rację, ale na finał wszystkie podstawki będą miały trawkę elektrostatyczną wyrastającą kępami ze śniegu. Myślę, że to złagodzi kontrast białej podstawki i zielonego krasnoluda. Zastanawiam się jeszcze, czy śnieg dawać tez na figurkach tj ramionach, hełmie?
Obrazek
Mój Modelarski Blog

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

takie techniczne pytanie, ile czasu schnie taki wywar? jak zrobię sobie większą partię, to zdążę ponakładać to na podstawki, czy lepiej małymi partiami jechać?
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Można większymi, ale tak po jakiejś chwili kapkę wody, bo czasami trochę gęstnieje.

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

W jakiej proporcji powinno się dodać białej farby?
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Ja ostatnio robiłam "masę śniegową" - w równych częściach wikol, biała farba i soda (bez wody)... musi wyjść taka "pasta", niezbyt płynna ale i nie zbijająca się w grudy.
Wyszło ładnie :)

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

Może jakieś zdjęcie? :)
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

A tutaj trochę fotek ;)
Jest trochę bardziej puchaty niż na zdjęciach się wydaje.

P.S. TUTAJ robiłam śnieg metodą wikol + soda, ale bez białej farby po paru miesiącach mi pożółkł... :(

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ja przy pierwszym oddziale nie dodałem białej farby. Przy kolejnych tak na prawdę nie wiele. Pierwszy oddział od jakiś 8 miesięcy nic nie zżółkło.

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

Całkiem fajnie to wygląda. Widzę nowy design bloga ;)
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Nom śnieg całkiem, całkiem. Ale zawsze mi w nim czegoś brakuje:)

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

A ja mam śnieg na podstawkach z samego wikolu i sody, minął prawie rok a śnieg nadal jest biały i ani odrobinkę nie zżółkł...
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Podwys
Oszukista
Posty: 839
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Podwys »

no własnie , czy ta farbe trzeba koniecznie dodawac? Wg mnie po zmieszaniu nie daje to tak dobrego efektu jak sama soda na wikolu. Z tym ze dopiero nie dlugo mam to zrobione i boje sie ze zzolknie mi to?

Awatar użytkownika
syrius
Chuck Norris
Posty: 572
Lokalizacja: Bastion

Post autor: syrius »

Jest szansa, że zacznie zmieniać po latach kolor. Natomiast można trochę polepszyć efekt co wyżej widzę, że nie zostało napisane.
Po samym wykonaniu masy i jej nałożeniu można jeszcze ją posypać z wierzchu soda. W efekcie po zaschnięciu będzie się lekko błyszczeć i mienić, jak normalny śnieg :)

Awatar użytkownika
Podwys
Oszukista
Posty: 839
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Podwys »

właśnie tak zrobiłem efekt genialny ,tylko żeby ta górna warstwa nie zzolkla bo przy takiej ilosci podstawek sie chyba powiesze :P

Awatar użytkownika
syrius
Chuck Norris
Posty: 572
Lokalizacja: Bastion

Post autor: syrius »

Myślę, że też nie ma co się martwić. Kiedy zacznie żółknąć (o ile) to można ponowić nałożenie śniegu po prostu cieńszej warstwy. Zakryje się ubytki aby znowu odzyskać "młodość" :)

ODPOWIEDZ