Tani i efektowny śnieg.

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Re: Tani i efektowny śnieg.

Post autor: Jasif »

Właśnie wykonałem śnieg na podstawkę, zobaczymy, jak wyjdzie, dodałem trochę białej farby i ociupinkę Ice Blue. Dzięki za tutek Rasti!
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 927
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Podstawki pod pegazy z dodatkiem śniegu zrobionego według tego poradnika.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Cieszę się, że się przydało. Jedna rada: Gdy będziecie przenosić modele, łapać za podstawki - nie łapcie i nie dotykajcie go rękoma. brud, pot, kurz itp. pobrudzą Wam śnieg.

dexterzg
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 134
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dexterzg »

A czy próbował ktoś z was nałozyc na podstawke wikol i odrazu obsypać sodą? bez robienia mieszanki? ewentualnie poźniej nałożyc rozwodniony wikol i nastepną warstwe sody? zastanawiam sie czy efekty będą takie same?

Awatar użytkownika
syrius
Chuck Norris
Posty: 572
Lokalizacja: Bastion

Post autor: syrius »

Śnieg nie będzie porządnie wyglądał. Z czasem zacznie żółknąć i wyglądać paskudnie.
Odradzam :)

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

dexterzg pisze:A czy próbował ktoś z was nałozyc na podstawke wikol i odrazu obsypać sodą? bez robienia mieszanki? ewentualnie poźniej nałożyc rozwodniony wikol i nastepną warstwe sody? zastanawiam sie czy efekty będą takie same?
Pytaj Heliona. Robi w ten sposób podstawki od dwóch lat i nic nie żółknie.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
RotARaven
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: RotARaven »

Moja rada ( a wiem jak robić śnieg https://lh6.googleusercontent.com/_mM0N ... C_0034.JPG ). Gdy już zrobisz ten "śnieg" to posyp go sodą oczyszczoną i porozmazuj wtedy będziesz miał stale piękny, lśniący i biały śnieg :)
- They surrounded us
- That's good, we will fight in every direction
Obrazek
Szczur22 pisze:Bez BSB to jak bez wacka do burdelu. Napijesz się drinka, ale akcji nie bedzie bo spanikujesz.

Awatar użytkownika
Nadel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 126
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Nadel »

No ja polecam jednak tak jak w poradniku, aby wymieszać odpowiednie części wikolu, wody oraz sody. A później dodatkowo na podstawce przysypać ponownie sodą. O wiele lepszy efekt.

Awatar użytkownika
michnik000
Kretozord
Posty: 1753

Post autor: michnik000 »

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Rastiemu za tego tuta, śnieg który zrobiłem jest REWELACYJNY! i doskonale komponuje się z górskimi podstawkami moich Lotr-owych krasnoludków.Dodałem też trochę białej farby, na wszelki wypadek...
Ale chciałbym również powiedzieć, że na początku gdy zastosowałem się słowo w słowo do wskazówek, czyli proporcje 1:1:1 to wyszedł mi za rzadki ten śnieżek, dopiero gdy zrobiłem od nowa "na oko" to wtedy wyszedł w sam raz :D
Na dniach wrzucę zdjęcia :)

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ależ nie ma za co. 8)
A co do konsystencji - no to najlepiej dopierać pod swoje "widzimisie".

Slardevos
Plankton
Posty: 1

Post autor: Slardevos »

Wielkie dzieki za poradnik. Własnie skończyłem nakładać snieg na moje podstawki teraz tylko musze poczekać na ten ostateczny efekt :). Ile czasu to może trwać? W sensie po jakim czasie ten śnieg wygląda już "ostatecznie"?

Musze przyznać ze proporcje 1:1:1 to jakas masakra na oko trzeba robic ale i tak nie wyszedl mi taki snieg jak tobie na zdjeciu ale zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Khaine
Wałkarz
Posty: 58

Post autor: Khaine »

Ja taki śnieg robiłem kilka lat temu. Problemy miałem dwa:
a) śnieg żółknie (między innymi dlatego trzeba go posypać sodą, lub dodać białej farby), ale to może być wina samego wikolu. Być może lepszy producent robi lepszy wikol (ja chyba wtedy używałem dragona)
b) nie można sypać zbyt dużo sody na śnieg bo w rezultacie tak naprawdę niewiele tej sody się przykleja i cały czas sypie się z figurki. Na to trzeba uważać bo potem zostawia się białe ślady na stole #-o Trzeba zdjąć nadmiar sody w jakiś magiczny sposób (zdmuchnąć?) bo pędzelek (taki do pudru) niby działa, ale potrafi odkruszyć sodę. Mi się to przytrafiło po ok 4 latach ;)

Po czasie uważam, że sam wikol + soda to nie jest najlepszy pomysł na śnieg. Widziałem, że niektórzy dodają do tego mixu still water, ale to wygląda jak śnieg w fazie roztopów (zbyt mokry). Ja teraz będę próbował użyć wikolu, sody, białej farby i posypać na koniec śniegiem od GW (całkiem ciekawa posypka imo, tylko sama wygląda nędznie jako śnieg)

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

Idealnie pasuje śnieg z GW

Robimy tak:

1. Mieszamy wikol z biała farba
2. Nakładamy na podstawkę
3. Posypujemy śniegiem GW
4. Wygląda to całkiem sensownie i nie żółknie z upływem lat
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

ODPOWIEDZ