Makiety by Misha - Zamek, Cmentarz, Domki, Most rzeka inne:)

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Makiety by Misha - Zamek, Cmentarz, Domki, Most rzeka inne:)

Post autor: misha »

Witam,
Może komuś się przyda kilka pomysłów, wspomoże, czy zainspiruje do własnych prób z makietami, a mi wasza krytyka w doskonaleniu moich starań.

Zgodnie z sugestią Ziemka i Furiona (o la boga toż to rok temu prawie było, nie ma to jak refleks) znalazłem w końcu chwilę na przeklejenie fotek bez linków do PodlaskiejFantastyki gdzie jest forum Frontu Wschodniego.

Bez jakichś rewelacji, ale każdy jest w stanie sam takie makiety zrobić jak zechce :) a lepiej pomalować czy lepiej ozdobić zawsze można.
Makiety przygotowywane w 2009 roku.

MOST
Z obliczeń mi wyszło, że żeby ładnie wszystko ze sobą pasowało i można było sprytnie stół w dowolną stronę przeciąć rzeką poszczególne jej elementy powinny mieć następujące wymiary. proste 20x10cm, zakręty jako łuki na bazie kwadratu 15x15cm. Wówczas dowolna kombinacja prostych i zakrętów da nam 120cm w poprzek stołu lub 180cm po jego dłuższym wymiarze. Za bazę na rzekę wziąłem zwykły karton, brzegi rzeki to przyklejony wikolem styrodur i później odpowiednio przyciąłem tam kanty. Wyjdzie w praniu, kilka zdjęć później.

Most. Obmyślona przeze mnie konstrukcja powstała na podstawie patyczków z podkładki na coś :D z IKEI, ale równie dobrze mogą być patyczki szaszłykowe i też będzie wypas.
Obrazek
Główny dok produkcyjny :) Konstrukcja musi być jakoś unieruchomiona, żeby most był równy i obie strony miały takie same kąty nachylenia poszczególnych elementów. W płaskich równych kawałkach styroduru wywierciłem otwory w odpowiednich miejscach symetrycznie i włożyłem w nie patyczki.
Obrazek
Na wierzch patyczków ułożyłem wycięty kawałem kartonu. Docelowo po skończeniu powinna na nim móc przejść zwykła piechota w ilości 5 żołnierzy w pierwszym szeregu. Karton lekko naciąłem i wygiąłem w miejscach gdzie załamują się kąty. Nitką i igłą przymocowałem karton do patyczków by mi nie spadał.
Obrazek
Po obszyciu całą konstrukcję na plecy i zalałem wikolem by karton przykleił się gdzie trzeba.
Obrazek
Powinienem poczekać aż dobrze zaschnie ale skoro był "przyszyty" to po przygotowaniu ścianek bocznych postanowiłem je od razu przykleić. Wykonane z balsy grubości 5mm jako 1 element. Kąty są zachowane :)
Obrazek
Postało trochę to ze styroduru powycinałem kawałki wierzchnie na murek. Wikol nie zasycha szybko więc już miałem drobne rozjazdy ścianek bocznych, ale jakoś dałem radę opanować sytuację.

Następnego dnia po piaskowaniu po całości wyglądało tak.
Obrazek
Wystające za daleko patyczki obciąłem i przymierzyłem konstrukcję do przygotowanej prostej rzeki.
Pasuje jak ulał.
Obrazek

Spraj w łapkę na czarno i malujemy. Wyszło tak.
Obrazek
Nie miałem specjalnej ochoty na robienie aż tylu kawałków rzeki a przecież skądś musi ona wypływać na stole. Postanowiłem zrobić górkę z której podnóża wypływa rzeka. Szerokość wiadomo pasuje i jakoś wygląda możliwie. Oddział GG na moście akurat mieści się razem z trayem. Most dla 5 kawalerii uznałem jednak za trochę absurdalny pomysł.

Karolina (żona) pomagając mi, wynalazła na allegro lakiery do Decoupage. Przy okazji jakichś zakupów wybrałem się do Empiku i znalazłem bardzo sympatyczną buteleczkę błyszczącego lakieru do techniki Decoupage 50ml coś 16pln. Z allegro + przesyłka to słabo opłacalny interes a tu od razu mam w ręce co potrzebuję. Kilka kropli dla testu na rzekę i po jakichś 24h efekt taki:
Obrazek
Obrazek
Moim zdaniem jest ok. Wyraźnie widać różnicę między powierzchnią z lakierem i bez. Jakaś bagienna trawka na brzegi tu i ówdzie i będzie jeszcze bardziej wypas.

CMENTARZ
Stan surowy. Rozmiar ok 30x40. Z możliwością podzielenia na 2 części.
Obrazek
Obrazek
Połowa pomalowana trochę, druga jeszcze w podkładzie tylko murki malowane.
Obrazek
Wersja docelowa z poustawianymi krzyżami i nagrobkami oraz kaplicą cmentarną. Ziemia malowana 1 warstwą farby.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Przyklejone nagrobki i zasmarowane nagrobki. Kolejne warstwy farby na ziemi i delikatne rozjaśnienia. Wszystko drybrushem.
Obrazek
Z lotu ptaka :) i nie tylko
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Brakuje ostatnich rozjaśnień i pomalowania rozrzuconych na cmentarzu i pod murami tarcz i zbroi (ze szkieletów i Grave Guardów oraz wykończenia szarą trawką statyczną i mchem tu i ówdzie.

DOMKI
Wizja i dobry rysunek mocno przyśpieszają sprawę. Także warto sobie zaplanować co chcemy zrobić. Ile piętek, gdzie jakie okna, jaki dach. 3 domki poniżej już sklejone tuż przed sprejowaniem z moimi modelami dla skali.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na dachy znalazłem bardzo dobry patent. Zamiast bawić się w cięcie pojedyńczych warstw dachówek wycinałem je hurtowo. Określiłem wystającą wielkość 1 dachówki na 5x5mm. Na kartce bloku technicznego narysowałem kratkę 10x10mm w szerokości dachu, na długość 2x większą niż długość dachu. Przy dachu 8cm potrzeba 16 pasków dachówek.
Nożykiem delikatnie ponacinałem od linijki linie kratki po szerokości (tak jak będą paski). Odcinałem po 4 paski, po ich złożeniu miałem 1 gruby pasek bloku technicznego, który nożyczkami nacinałem trochę co 5mm. Następnie obcinałem wszystkie rogi. Po rozłożeniu była sympatyczna mozaika z rombkami po środku. 4 paski gotowe wystarczy roziąć i naklejać na dach od dołu:) itd do końca.
Obrazek
Obrazek
Spray wiadomo
Obrazek
Malowanie 3 akrylami z Leroy Merlin
Obrazek
Obrazek
Małe rozjaśnienie
Obrazek

Na czarny podkład wszędzie poszła ta brązowa farba, później na dach zielona z brązowym i sama zielona. Budynki ściany brązowa brązowa +beżowa. Drugi domek była brązowa + dodany cold grey Vallejo. Brakuje jeszcze jakiejś 1 warstwy farby i wykończenia drewnianych części okien drzwi i ramek. oraz przygotowania podstawki pod domek, elementy trawki kamienie, jakaś beczka/skrzynia etc.


ZAMEK

Wybór padł na małą fortyfikację obronną. Rozmiarowo nie powinien być większy niż słynna stodoła z włochami (łoniakami? ;) ) z 1 stołu na EGU09.
Nie będe wklejać planów rysunkowych bo chyba nie oto chodzi. Może jednak zachęcę kogoś do spróbowania zrobienia czegoś podobnego samemu. Koszt niewielki frajda ogromna i ma się własną makietę :D Do dzieła!!

Postanowiłem się nie ograniczać i skoro i tak tnę karton to wytnę przy okazji 2 sztuki. (jak wiadomo druga nigdy nie została wykorzystana i poszła w recykling)
Obrazek
Rysunek na bloku technicznym przedstawia plan pierwszego poziomu wraz ze schodami na wyższe piętro.
Obrazek
Wycinałem w ten sposób by jak najmniej mieć krawędzi do klejenia. Po delikatnym nacięciu kartonu nożykiem wg linii zgięcia wszystko ładnie się składało w całość a skleić musiałem jedynie 2 krawędzie. Po sklejeniu główna bryła wygląda tak:
Obrazek
Żeby uzyskać trwałe spojenie dolnego poziomu musiałem go trochę taśmą klejącą usztywnić, ewentualnie można było przykleić do środka poprzeczną deseczkę, ale mi się nie chciało.

Makieta miała posiadać 2 wieże. 1 zewnętrzna połączona mostem z główną bryłą (18cm wys.) druga w rogu górnego poziomu max 10 cm wysokości. Wykorzystałem tu karton po podkładkach pod myszki, wystarczyło ciąć na długość. Aby wieża zachowywała kąty proste i nie zmieniła się w romb do środka wkleiłem kartonowe kwadraty. Szczyt wież 10,5x10,5cm, ale żeby mieć pewność aby się nie odkleił również tam przykleiłem kwadraty które wejdą w głąb i dodatkowo umocnią spojenie.
Obrazek

2 bryły główne jedna już ze schodami z balsy grubości 5mm, druga z tylko wyciętym otworem na schody.
Obrazek
Obrazek

Nabiera to już trochę kształtów. Sklejone i ustawione mniej więcej w pozycji. Jeszcze bez mostu łączącego, ale z przyklejoną pierwszą warstwą murów. Niestety źle określiłem potrzebną wysokość i po kupieniu listewek w modelarskim 0,5x1cm musiałem bardziej bawić w doklejenie jeszcze 5mm do wysokości murów. Kiedyś zrobię od razu na 2cm.
Obrazek

Wykonanie mostu łączącego wieżę z główną bryłą nie było problemem. Lekko się przekrzywiło po zaschnięciu, no ale przecież nic nie musi być równie jak spod igły. Mury dostały dodatkowe 5mm wysokości. Chciałem również by "zeby" murów były grubsze. W wyznaczonych miejscach podoklejałem 5mm grubości balsę by można było na wierzch nakleić 10x10mm "ząb". Figurka ironbreakera tak dla pokazania skali.
Jeszcze bez "zębów" widok z góry.
Obrazek

Mury otrzymały wspomniane wcześniej ząbki, nadając makiecie w końcu charakter fortyfikacji obronnej.
Pod każdym poziomem dokleiłem wsporniki. Wygląda moim zdaniem dużo lepiej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozaklejałem dziury w kartonie listewkami balsy, część zamazałem klejem Wikolem i czekam na zamówiony styrodur. Zajmę się podstawą i chciałem zrobić w kilku rogach budowli nasypy głazów.

Koszt jak narazie:
9PLN deseczka balsy 1000x100x5mm (tych deseczek starczy na jeszcze 2 takie zamki :P)
9PLN deseczka balsy 1000x100x2mm
5PLN 2 listewki 1000x10x5mm sosnowe (niestety cięcie wymaga piłki, nożykiem modelarskim się nieda:))
2,50 PLN 1 listewka 1000x5x5mm sosnowa (też nie idzie nożykiem)
karton darmo z IKEI, sklepu spozywczego etc.
klej Wikol 8PLN Leroy Merlin coś takiego
i jakieś w sumie 10h pracy. Po godzinie dziennie to nie jest coś strasznego.


Dodane skały do zamku i malutnie otwory strzeleckie w murach :) Trochę figurek dla skali. Beczki i skrzynie są odlewem gipsowym jeszcze nie przyklejone są.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po 1 warstwie na murach
Obrazek

Kolejne zdjęcia :) druga jaśniejsza warstwa na makiecie.
Obrazek
Z takiej perspektywy mniej więcej uznałem, że pada światło do ostatniego rozjaśnienia krawędzi.
Obrazek
Efekt końcowy po rozjaśnieniu krawędzi. Przyklejeniu pomalowanych beczek i skrzyń (odlewy gipsowe), posypaniu beżową trawką statyczną i kilka beżowo-brązowych krzaków :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

"placuszki" z trawy później jeszcze poprawiałem, ale reszta zozstała jak tutaj :) Dobrze się przy tym bawiłem.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2010, o 18:40 przez misha, łącznie zmieniany 3 razy.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Zajebiste makiety, zwłaszcza mi się spodobał cmentarz. A mostek taki może sobie zrobię. W każdym bądź razie bardzo przydatny tut. :)
I sold my soul for rock'n roll

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3695
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Najbardziej to zamek wymiata w wakacje razem z kolegą taki zrobimy
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

smigol
Wałkarz
Posty: 99
Lokalizacja: Piaseczno k. Wa-wy

Post autor: smigol »

Wszystko super! Ale te domki i zameczek cudooo!
Tuitio Fidei et Obsequium Pauperum - Dewiza Joannitów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5692
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Bardzo fajne tutoriale.

Wygodniej jednak by było, gdybyś założył kilka osobnych tematów i w każdym skopiował zawartość linka - nie każdemu chce się w nie klikać, na tym tuturial traci.

Treść 5/5, obecna forma mniej ;) Zaspamuj kilka tematów, będzie bomba.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Arathorn
Mudżahedin
Posty: 227
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arathorn »

Wszystko jest spoko, tylko ta rzeka trochę nienaturalna :|
Arathorn pisze:Łącznie z tym postem jestem od ciebie "skuteczniejszy" o 1353,714286% :mrgreen:

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Furion pisze:Bardzo fajne tutoriale.
Wygodniej jednak by było, gdybyś założył kilka osobnych tematów i w każdym skopiował zawartość linka - nie każdemu chce się w nie klikać, na tym tuturial traci.
Treść 5/5, obecna forma mniej ;) Zaspamuj kilka tematów, będzie bomba.
pozdrawiam
Furion
No właśnie :) nie chciałem od razu zaspamować działu i dostać przypadkiem po uszach. :wink: spoko w wolnej chwili przekleję do nowych tematów a ten oznaczę do skasowania.

Dzięki za pozytywne opinie.
Arathorn pisze:Wszystko jest spoko, tylko ta rzeka trochę nienaturalna :|
Oj pewnie, że tak nic wielkiego. Dobrze, że lakier mi żona znalazła w necie to przynajmniej się trochę błyszczy. Bez wielkiego przemęczania się i chałupniczym sposobem taką rzeczkę można zrobić na stole wygląda możliwie, a jak ktoś chce więcej no to jest cała gama "wodo/piano" podobnych substancji, można się bawić :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Arathorn
Mudżahedin
Posty: 227
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arathorn »

misha (Podlaska Fantastyka) pisze:A w ogóle to mam szatański pomysł już obmyślony na coś ala Blood Keep.
Pierwsza brama na lekkim wzniesieniu, później mała przerwa, dolina czy coś, przez most wejście do drugiej bramy i dalej do twierdzy.
Tylko bajer jest taki, żeby zrobić podnoszone i opuszczane kraty w 2 bramach i ruchomy zwodzony most
Zrobiłeś już to? A kraty można elektryczne zrobić :twisted:
Arathorn pisze:Łącznie z tym postem jestem od ciebie "skuteczniejszy" o 1353,714286% :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Jako mod tego dzialu popieram pomysl Furiona. Generalnie jak widze linki, a nie zdjecia to nie chce mi sie klikac ;)

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Ziemko pisze:Jako mod tego dzialu popieram pomysl Furiona. Generalnie jak widze linki, a nie zdjecia to nie chce mi sie klikac ;)
mam tak samo.
chyba mam mało z kreta internetowego - nie lubię po nim grzebać i skakać z forum na forum by zdobyć informację.

przyjrzę się tym pracom, jak będą łatwiej dostępne ;-)

pozdrawiam
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

ZAMEK 2.0

Kontynuując wątek Zamkowy wprowadziłem słowa w czyn.

Po serii rysunków koncepcyjnych i innych takich pierdół obliczeniowych wyszło mi co trzeba i zabrałem się za realizację projektu.

Wymyśliłem sobie zrobienie pełnego zamku jednak nie na 1 wspólnej podstawie tylko 4 płytach, które po przysunięciu utworzą jednolitą bryłę.
Materiał jaki wybrałem to 3mm płyta HDF. Jest cięższa od balsy i trudniej ją obrabiać, ale jest dużo bardziej wytrzymalsza i przede wszystkim tańsza.
M2 HDFu 3mm kosztuje w Leroy 9 pln chyba.
Listwa 10cm x 100cm balsy kosztuje 15pln w modelarskim.

W założeniu zamek będzie posiadał we frontowej bramie zwodzony most ruchomy i wbudowaną kratownicę. Myślałem, żeby zrobić ją także ruchomą, ale przeszło mi :) miałem pomysł jak ale zdecydowanie za dużo z tym by było roboty.
Teren w bramie będzie lekko podniesiony do góry (1,5-2cm) tak by można było zrobić tam jakieś elementy wodne bądź po prostu rów w powstałym zagłębieniu. To wykonam ze zwykłego styroduru.

Póki co wyciąłem prawie wszystkie elementy do 1 poziomu zamku. Jak to zwykle bywa przy cięciu piłą coś się nie tak przeliczy i źle wytnie więc znów będę musiał zamówić w Leroy kilka MDF 25x50cm (najmniejszy wymiar na jaki przycinają) i dorobić brakujące fragmenty.Wycięte piłą ręczną. MDF bardzo ładnie się tnie. Większość elementów ma zachowane kąty proste.

Model przeniesiony na karton z koncepcji w rozmiarze 1:1
Obrazek

Docięte na wymiar fragmenty 3mm MDFu
Obrazek

Tak jeszcze wczoraj wyglądało biurko :)
Rozdzielone kawałki co do czego i jak.
Obrazek

A tak wygląda to dzisiaj :D godzinka zabawy z Wikolem i jakiś kształt powstał. Kąty proste sprawdzane regularnie, chociaż już widziałem odchylenia. Nie da się tego uniknąć, cóż.
Obrazek

Zdjęcie tylko dla pokazania skali. Użyłem oddziałów Dwarfów - Ironów i Hammerersów. Generalnie aktualnie wysokość wszystkiego do 12,5cm. Chociaż jak się doda wieże i umocnienia na murach to jeszcze się podwyższy.
Obrazek

Środek fortecy docelowo również można będzie wypełnić dowolnie. Można wstawić domki, albo ruiny.
Wierzę, że starczy mi zapału, ale mam niecny plan, żeby część wież była również modułowa.
W sensie, jak chcę mieć ładny zameczek to wstawiam wieżę całą. Jeśli, nie to wieżę w ruinie albo wieżę z dachem. Łączone na magnesach bądź wsuwane głęboko w spód na 4 listwach w rogach.
Ewentualnie jak nie chcę mieć wieży to mogę postawić zwykły mur.
Powierzchnia murów zaplanowana jest na 2 rzędy figurek na 25mm podstawkach. Miejsce na jakieś beczki czy skrzynie również się znajdzie.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

mały update :)

Balsa 5mm grubości się skończyła, więc dalej murów nie mogłem przygotować ale z okazji weekendu jest chwila na wrzucenie fotek.

Wieże są na stałe. Most zwodzony jest ruchomy, chociaż "zawiasy" nie są na stałe póki co.
Cóż modułowość wież lekko mi przeszła, ale na to konto zrezygnowałem z symetryczności makiety.
Przód, boki oraz tył są osobno, na potrzeby zdjęcia wszystko jest zsunięte razem.

Obrazek
Obrazek
tylna brama
Obrazek
podparty wykałaczką most. Dookoła jak widać styrodur.
Obrazek
nie zaklejałem jeszcze tyłu żeby dało się odpowiednio ustawić most.
Obrazek

Most wykonałem z 2mm balsy na którą naklejałem cięte patyczki z "podkładki na stół". Z ramki z wypraski wyciąłem prosty kawałek i na poxipol przykleiłem do drewna. Z 2 otworami na gwoździki po bokach pasuje idealnie na wymiar w bramę.
Teraz tylko gwoździki na stałe zalepić poxipolem i mostek nie wyleci z zawiasów.
Szeroki na 10cm mieści akurat zwykły regiment o 20mm podstawkach.

Zwieńczenia bram frontowej i tylnej mam rozrysowane na papierze, ale zanim wytnę elementy to trochę zejdzie. Łącznik nad przednią bramą będzie miał miejsce na figsy. Tylni łącznik raczej będzie zwieńczony dachem po prostu tam jak wąska wieża z prawej strony.

Póki co tyle :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

=D>

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Trzymam kciuki za realizację. Bardzo fajny pomysł i pięknie sie zapowiada. =D> Czy płyta podstawy nie jest trochę za cienka? nie odkształci się pod ciężarem?
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No nieźle, ja nie mam czasu na choćby malowanie ludzików, a w planach mam takie fajne koncepcje na makiety ;<
Ta płyta to dobry patent. Aktualizuj, może w końcu się przełamię ;)
=D> =D> =D>

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Imponujący projekt :D , trzymam kciuki za realizację.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

weekendowy update :)

Ruszyłem z murami, jeszcze zębów nie ma tylko, rozważam zabawę ze styrodurem, czy lepiej z balsy je wycinać
Mur ma wysokość 1,5cm +1cm na ząbek, więc 2,5cm ogólnie powinno być. Skalowo pod figurki powinno wystarczyć.
Strasznie marudna robota. Zwłaszcza, że ciąć 5mm balsy nożykiem w poprzek nie szło. Przy rozmiarze 1cm x 1cm nożyk mimo, że ostry jak cholera rozrywał balsę. Zatem malutką piłką nożówką ciąłem w kostkę a później jeszcze pod kątem, żeby wsparcia zrobić pod baszty.
Tylne wieże również będą zwieńczone dachem z dachówkami, w tym samym stylu co prawa wieża ze szkieletem.

Kupiłem sobie już czarny łancuch do mostu. Muszę przeliczyć średnice, a tu w sklepie on-line obczaiłem bardzo ciekawe elementy do prowadzenia łańcucha. Plan jest taki, żeby go elegancko wyprowadzić na drugą stronę bramy.

Może komuś się przydadzą linki. Generalnie sklep dla marynistów, ale właśnie bloczki, kratki, lampy i inne takie pierdoły mają, nawet armaty :D skalowo pasują do WFB raczej, więc może komuś się przyda.
bloczki do prowadzenia łacucha: http://www.modelnet.pl/products/75/start/10
lampy ewentualnie :) http://www.modelnet.pl/products/78

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Misha
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
J.B.
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: J.B. »

szacun za całokształt, tylko przybrudziłbyś troche te domki i jak to idzie pod nieumarlaków to fajnie by wyglądały gdzieniegdzie jakieś trupy, plamy krwi, woda w rzece nie musi być niebieska, taka mroko zielona bajoro woda fajny klimat by dawała, daj tam jakieś roślinki przybrzeżne itp :wink:

a, i całkiem ciekawy efekt wody na baardzo szybko można uzyskać mieszając wode z wikolem. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=9&t=25181 tu masz linka
keep goin'!
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Hej

Dzięki. Te stare projekty trochę poprawiłem, ale zrobić już zdjęcia na nowo i wrzucać na forum mi się nie chciało. Ciekawy link dzięki skorzystam kiedyś następnym razem.

Pzdr
Misha
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

Mishka, po raz n-ty ogladam zdjecia i wyjsc nie moge z podziwu, ze Tobie sie tak chce... :). za chwile bedziesz organizowal wlasne lokale na samodzielnie zrobionych makietach. :P

ODPOWIEDZ