Makiety by Misha - Zamek, Cmentarz, Domki, Most rzeka inne:)

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: Makiety by Misha - Zamek, Cmentarz, Domki, Most rzeka in

Post autor: Rasti »

Może nie ma wilgotno w domu ;)?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Longbeard pisze:jakim cudem karton ci sie nie wygiął?(pod wpływem wilgoci)
na cmentarzu lekko się wygiął, ale dopiero po 3 m'cach pamiętam
aktualnie trzymam część makiet na zabudowanym balkonie, a mrozy jednak są, dzisiaj grałem i domki są całe nie powyginane, więc jest ok :) mróz to nie wilgoć

teraz jakbym cokolwiek robił nowego to za podstawę MDF/HDF będę brać :) karton dobry jest na górne elementy, na podstawę się nie nadaje
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Cormagh »

Jestem pełen uznania dla twoich projektów i ogromu pracy, którą w nie wkładasz. I widzę, że stawiasz sobie coraz większe wyzwania - strach pomyśleć, co będzie następne :shock:
Twoje zamczysko robi naprawdę spore wrażenie, choć od razu przyszła mi do głowy myśl, ile to cholerstwo będzie ostatecznie ważyć. Podobnie, jak było napisane kilka postów wyżej, zastanowiłbym się nad wzmocnieniem podstawy. I jeszcze jedna drobna krytyka - przy małym zameczku chyba zapomniałeś o drzwiach i klapach w podłogach wież. Mam nadzieję, że w zamczysku już to uwzględniłeś.
Trzymam mocno kciuki i czekam na wielki finał =D>
Nic tak nie przekona w dyspucie, jak dwie stopy krasnoludzkiej stali między łopatkami. Trudno zignorować tak celny argument.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam w sobie taki potencjał, że gdybym tylko chciał, rzuciłbym do swych stóp cały świat. Na szczęście dla świata jestem na to zbyt leniwy...

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

zajebioza...

misha, gdzie w warszawie zaopatrujesz się w styrodur?

p.s.
czy przypadkiem jesteś bratem karpia?

Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Cormagh »

styrodur 10mm i cieńszy można kupić w sklepie modelarskim na Bitwy Warszawskiej i chyba naprzeciwko Pawiaka, a gruby (20mm i więcej) - oczywiście Castorama i inne "budowlanki"
Nic tak nie przekona w dyspucie, jak dwie stopy krasnoludzkiej stali między łopatkami. Trudno zignorować tak celny argument.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam w sobie taki potencjał, że gdybym tylko chciał, rzuciłbym do swych stóp cały świat. Na szczęście dla świata jestem na to zbyt leniwy...

Trubas
Falubaz
Posty: 1294
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Trubas »

misha pisze:
Longbeard pisze:jakim cudem karton ci sie nie wygiął?(pod wpływem wilgoci)
teraz jakbym cokolwiek robił nowego to za podstawę MDF/HDF będę brać :) karton dobry jest na górne elementy, na podstawę się nie nadaje
Mam pytanie: jak przycinać dogodnie taka płytę w dowonlne kształty, Mam w domu plyte o grobosci 4 mm i nozem nie daje rady a pila raczna to za duzo roboty ?? Jesli nie da rady to czy jakies inne alternatywy podstawy taka ktora da sie latwo przycinac albo jaka grubosc plyty da rade nozem :P ??
Jeżus pisze:Trubas okazałeś się mieć większą choppę, więc masz swoją nagrodę:

Zawsze chciałem być w Nemezis :(
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

kwadraty to chyba dasz radę i ręcznie :) "różne" kształty to jednak słabo ręcznie ciąć

Ogólnie to słabo to widzę. Są piłki elektryczne o cienkim ostrzu, takie do cięcia min. np płyt kartonowo gipsowych. Tym możesz spróbować, zakładając, że masz dostęp do takiego urządzenia.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Trubas
Falubaz
Posty: 1294
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Trubas »

No niestety nie mam dostepu, a czy mozesz mi podac jakies inne alternatywne materialy albo pomysly ktore da sie latwo ciac nie liczac kartonu :D
Jeżus pisze:Trubas okazałeś się mieć większą choppę, więc masz swoją nagrodę:

Zawsze chciałem być w Nemezis :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Zwykłą piłką brzeszczotową, potem podrównać papierem ściernym... Bez przesady, że to jakiś wielki wysiłek, a i równiej wyjdzie niż nożykiem.

Trubas
Falubaz
Posty: 1294
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Trubas »

No nie wiem ciecie plyty recznie nie jest takie szybkie [-X
Jeżus pisze:Trubas okazałeś się mieć większą choppę, więc masz swoją nagrodę:

Zawsze chciałem być w Nemezis :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Truba25 pisze: Mam pytanie: jak przycinać dogodnie taka płytę w dowonlne kształty, Mam w domu plyte o grobosci 4 mm i nozem nie daje rady a pila raczna to za duzo roboty ?? Jesli nie da rady to czy jakies inne alternatywy podstawy taka ktora da sie latwo przycinac albo jaka grubosc plyty da rade nozem :P ??
Nożem to się usrasz z cięciem MDF. Jeśli dowolne kształty oznaczają prostokąt :wink: to tylko dobra piła ręczna. Mam pilarkę i wyrzynarkę, ale MDF 10 mm tnę tylko ręczną płatnicą; nawet parę metrów bieżących cięcia. Żadne wielkie halo - dobra piła idzie przez MDF jak ciepły nóż przez masło.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Cormagh »

Tak jak poprzednicy - ręczna piłka. Wyrzynarką tylko zgrubnie i do dłuuugich cięć (nawet właściwie dobrany brzeszczot solidnie niszczy materiał).

Trubas
Falubaz
Posty: 1294
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Trubas »

Dzieki, zaopatrze sie w dobra pile to napisze o rezultatach :)
Jeżus pisze:Trubas okazałeś się mieć większą choppę, więc masz swoją nagrodę:

Zawsze chciałem być w Nemezis :(
Obrazek

ODPOWIEDZ