Makieciarskie Stryjchuck'a wypociny

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Re: Makieciarskie Stryjchuck'a wypociny

Post autor: Grabz »

Porządna robota, tutek przyzwoity, prosta metoda dająca zadowalające efekty.

Awatar użytkownika
Stryju
Wałkarz
Posty: 74

Post autor: Stryju »

Zasadniczo zależało mi na wadze, więc gips nie wchodził w grę bo raz, że się kiepsko obrabia a dwa, że jest za ciężki. Ścianę od lewej robiłem jaką pierwszą więc kiepsko wyszła (zdecydowanie do poprawki). Efekt robocizny jak dla mnie więcej niż "zadowalający" :D Na żywo wygląda to znacznie lepiej, a myślę, że już na samym końcu będzie się prezentowało o wiele wiele lepiej :)

Pozdro
Obrazek
Mój Modelarski Blog

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Stryju pisze:Co powiecie na takie cegiełki (kamienie :wink: )

Cały etap tworzenia na blogu :D
Bardzo fajnie. Prosto, tanio, ograniczenia tylko wyobraźni. =D>
Tylko może rozważ, czy nie warto byłoby przełamać monotonię szarości jakimś gdzieniegdzie brązowym/beżowym kamieniem. Poszukaj fotek lub w naturze bruku (układanego nie z kostki bazaltowej, tylko z różnokolorywch kamieni).
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
Stryju
Wałkarz
Posty: 74

Post autor: Stryju »

czy nie warto byłoby przełamać monotonię szarości jakimś gdzieniegdzie brązowym/beżowym kamieniem
Też o tym myślałem, ale bałem się spaprać robotę. Może jutro zrobię małą próbkę i jak będzie ok to pomaluje kilka cegiełek na dotychczasowych ścianach.
A tak ogólnie to inspirację czerpałem ze stronki http://gidian-gelaende.de
Obrazek
Mój Modelarski Blog

Awatar użytkownika
Stryju
Wałkarz
Posty: 74

Post autor: Stryju »

Kombinowałem z różnymi odcieniami kamieni, ale efekt mnie nie zadowalał więc zostałem przy takim malowaniu. A oto część domu-dobudówka. Moglibyście doradzić na jaki kolor maznąć dachówki? Niebieski pasowałby, czy może zielony? Albo jakiś inny?

Obrazek
Obrazek
Mój Modelarski Blog

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Może standardowe czerwone - takie wypłowiałe ;)?

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Stryju pisze:A oto część domu-dobudówka. Moglibyście doradzić na jaki kolor maznąć dachówki? Niebieski pasowałby, czy może zielony? Albo jakiś inny?
A z czego miały być te dachówki ? No bo to chyba powinien być punkt wyjścia.
Jak robisz imitację ceramicznych, to zasadniczo zostawiasz w kolorze "ceglastym", chyba że to budowla pałacowa - możnego stac było na fundnięcie sobie barwionych, to malujesz na wszystkie kolory tęczy. Ale jeśli łupek, albo gonty, to Ci zostają szarości.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
Stryju
Wałkarz
Posty: 74

Post autor: Stryju »

Tak prezentuje się dachówka. Trochę się męczyłem nad kolorem, ale chyba się udało :)
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Mój Modelarski Blog

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Moim zdaniem jest ok. Tylko troszkę bym je rozjaśnił do takiego siwego/białego.

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Zostaw tak jak jest, kolorek ceglasty świetnie pasuje do całości.

Awatar użytkownika
Stryju
Wałkarz
Posty: 74

Post autor: Stryju »

Raczej nie będę zmieniał koloru, gdyż ten mi najbardziej odpowiada :) Teraz pracuję nad fakturą ścian środkowej części budynku.
Obrazek
Mój Modelarski Blog

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Nie zmienić, tak jakby je postarzeć, jakby się ... nie wiem jak to opisać... Jakby przy tych wystających krawędziach lekko je wypłowić.

Awatar użytkownika
Stryju
Wałkarz
Posty: 74

Post autor: Stryju »

Może jeszcze pokombinuje z tym dachówkami, ale to już razem z resztą dachu. I jak zwykle zwracam się do was i proszę o kolejną radę :) Czy robić tak jak teraz, czyli ściany głównej części budynku z kamienia, czy jednak zostać przy standardowym wzorze muru pruskiego?

Obrazek
Obrazek
Mój Modelarski Blog

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Za duże kamienie w stosunku do pól między belkami.
Poza tym, czy oni docinali te kamienie tarczówką, żeby tak ładnie połówki pasowały do belek? :lol2: Widię juz mieli ? :wink:

Tutaj zostawiłbym klasyczne wykończenie pól, czyli tynk. A jak Ci się podoba rzeźbienie, to może w następnym budynku zrób z kamieni parter (bez żadnych belek), a piętro szachulcowe (potocznie zwane pruskim murem) czyli belki i tynk.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No tak. Na takie wąskie ścianki trzeba by inaczej to wyrzeźbić, gdyż jak wspomniał przedmówca rzuca się to w oczy. Moim zdaniem jak poprawisz to może zostać ;)

Awatar użytkownika
Stryju
Wałkarz
Posty: 74

Post autor: Stryju »

Tiger Brown pisze:Za duże kamienie w stosunku do pól między belkami.
Poza tym, czy oni docinali te kamienie tarczówką, żeby tak ładnie połówki pasowały do belek? :lol2: Widię juz mieli ? :wink:
A ja wiem czy tam mieli czy nie mieli? :D Ale pogooglałem trochę, a właściwie to wpisałem "mur pruski" w wiki i tam znalazłem takie obrazki:

Obrazek

Obrazek
Tiger Brown pisze:Tutaj zostawiłbym klasyczne wykończenie pól, czyli tynk. A jak Ci się podoba rzeźbienie, to może w następnym budynku zrób z kamieni parter (bez żadnych belek), a piętro szachulcowe (potocznie zwane pruskim murem) czyli belki i tynk.
No właśnie te rzeźbienie mi się spodobało i chyba w tym trochę teraz "posiedzę".
Obrazek
Mój Modelarski Blog

Awatar użytkownika
Stryju
Wałkarz
Posty: 74

Post autor: Stryju »

Nie wiem co wy o tym sądzicie, ale mnie się podoba 8) Pierwsze piętro zrobię już normalnie bez cegieł.

Obrazek
Obrazek
Mój Modelarski Blog

Awatar użytkownika
J.B.
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: J.B. »

Zajedwabiste!
ale przybrudź troszkę te cegły bo wygladają jak z innej bajki trochę. fajnego klimatu dodalaby jakas zaschnieta krew, spalenizna itp. :twisted:

A co do dachówek, to popieram Rastiego. wyszarz, wybrudź i minimalnie zwiększ głębię cienia, bo wygladaja troche jak plastikowe 'dachówki' z OBI :D
a przy kolejnych dachach nie przyklejaj kilku - ze niby spadły
Obrazek

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

super cegły i dachóweczka =D>
]arrrr

Awatar użytkownika
Stryju
Wałkarz
Posty: 74

Post autor: Stryju »

Cieszę się, że wam się podoba :) Niestety przez najbliższych kilka dni nie będę "dudłał" przy makietach, bo chce jeszcze nacieszyć się wakacjami. 8)
Obrazek
Mój Modelarski Blog

ODPOWIEDZ