Zamarźnięte jezioro

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rothand
Chuck Norris
Posty: 640
Lokalizacja: Poznań, Plewiska
Kontakt:

Zamarźnięte jezioro

Post autor: Rothand »

Jak zrobić tanim kosztem efektywny lód:

1. Wycinamy z przeźroczystego pudełeczka na CD odpowiednią formę.
2. Bardzo drobnym papierem ściernym przecieramy częściowo plastik.
3. Ewentualne pęknięcia najlepiej robić miniwiertareczką.
4. Malujemy powierzchnię do której będzie przyklejany "lód" (najlepiej ciemne kolory o odcieniach niebieskich)
5. Po wyschnięciu smarujemy super glue - Klej dobrze by się znalazł na obrzeżach by łatwiej złapać bąble,
tam gdzie nie pokleimy (miejscami w środku) będą efekty bąbelków. Chodzi o to by klej nie wszędzie skleił płytkę
i uwięził powietrze.
6. Całość pokrywami paroma warstwami lakieru błyszczącego (można zakosić mamie/dziewczynie/żonie z łazienki) ;)

Powinno wyglądać to mniej więcej tak:

Obrazek

Następnie przydało by się miejscami ośnieżyć lodowisko (to już pokażę później)

Porady:

Do pęknięć najlepiej używać miniwiertareczki (końcówka zwykłe wiertełko 0,6 lum mniejsze).

Starajcie się żłobić pęknięcie tak by nie przeciąć do końca powierzchni a lód przyklejać
stoną "rytą" do spodu - wtedy pleksja sprawia wrażenie popękanej a nie pociętej.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2012, o 12:29 przez Rothand, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Dobry tutorial; krótki i treściwy. Bardzo fajny efekt końcowy
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

siscov
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 182

Post autor: siscov »

Faajne :)
podpis był niezgodny z regulaminem

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Powiedz coś więcej o tych pęknięciach: robić to wiertłem czy jakąś inną końcówką? Jaką?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Dobry tutorial. Prosty i przejrzysty. Brawo.

Awatar użytkownika
Rothand
Chuck Norris
Posty: 640
Lokalizacja: Poznań, Plewiska
Kontakt:

Post autor: Rothand »

Dzięki - mam nadzieję że się przyda.

@Duderson - edit w temacie pod zdjęciem

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Bardzo fajny efekt;) Muszę tego spróbowac, to po prostu "jeździłeś" ostrzem wiertła po powierzchni?
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Rothand
Chuck Norris
Posty: 640
Lokalizacja: Poznań, Plewiska
Kontakt:

Post autor: Rothand »

...raczej próbowałem wywiercić rowek do połowy powierzchni - sama rysa nie będzie widoczna.

Awatar użytkownika
rdsnajper
Wałkarz
Posty: 68

Post autor: rdsnajper »

Akurat jestem posiadaczem tej podstawki pod Ironblasterem- wygląda świetnie, w szczególności, że pęknięcia na lodzie pokrywaja się z kopytami Rhinoxa. Trochę dodatków i mamy świetne zamarznięte, ze świeżym spadłym śniegiem. Na prawdę dobra robota i bardzo czytelny poradnik (niedługo wrzucę moje próby lodowych podstawek pod Irongutsów)

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Żeby nie zakładać nowego tematu.
Znalazłem taki oto poradnik jak zrobić wodospad:
https://www.youtube.com/watch?v=_ovNbnjRUNQ
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

https://www.youtube.com/watch?v=JJyxP1mVhoo
Ta laska też fajny patent na lód ma.

Ja mam pytanie, odnośnie podstawki będącej obiektem tego tutka ;) Czy podobny efekt udałoby się uzyskać łamiąc pleksę?
Myślałem, żeby uzyskać coś w ten deseń : http://dragonpainting.org/viewtopic.php?f=8&t=3247 ale zamiast crackle medium, żeby użyć połamanej pleksy z pudełka CD. Eksperymentował ktoś już z czymś takim?
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Gunnila
Mudżahedin
Posty: 212

Post autor: Gunnila »

Jeżeli chcesz użyć połamanej pleksy zamiast grubych kawałków lodu to ok, natomiast crackle paint/medium daje efekt mikrospękań o grubości warstwy farby i bardzo drobnych. Pleksę musiał być pokruszyć młotkiem na "piasek" i nie uzyskasz efektu popękanej powierzchni. Na większych powierzchniach zamiast crackle medium można używac zwykłego white glue/wikolu ale nie jestem pewna czy będzie jakikolwiek efekt na małej podstawce.

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Przeprowadziłem testy i okazały się owocne ;) Crackle medium się zupełnie nie sprawdziło, natomiast, ku mojemu zaskoczeniu, pleksa idealnie działa. Najpierw przycinam są do pożądanego kształtu obcążkami, potem parę stuknięć młotkiem i wygląda super. Co mnie zaskoczyło, to, że jak klepniesz młotkiem to plexa popęka, ale nie rozpadnie się na kawałki, jeśli nie uderzysz mocniej. W ten sposób uzyskuję popękany lód, a jak chcę szczeliny, to po prostu mocniej uderzę i potem przykleję na podstawkę :)
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
ArthooRo
Wałkarz
Posty: 90

Post autor: ArthooRo »

Czy można użyć czegoś innego zamiast Super Glue?
Chciałbym kiedyś na starość usiąść w fotelu, spojrzeć na półkę pełną pięknych figurek i powiedzieć:"wow"

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

tak, dowolnego kleju cyjanoakrylowego, badz polimerowego - ten drugi sam z siebie tworzy bąble powietrza, gdy jest grubo nałożony.
xYz

ODPOWIEDZ