Rozpakuj pudełko...

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4450
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Rozpakuj pudełko...

Post autor: quidamcorvus »

Lead Adventures - Beggars

Zainteresowany ciekawą ofertą firmy Lead Adventure trafiłem na stronę polskiego esklepu BattleBear, gdzie zamówiłem kilka interesujących mnie figurek, które docelowo będą pełnić rolę Najemnych Ostrzy, Motłochu (zasady specjalne Motłochu powinny pojawić się przed końcem roku, ale ręki sobie uciąć nie dam), czy w końcu modeli występujących w Zdarzeniach Losowych w Warheim FS.

Modele zostały zapakowane firmowo w przeźroczyste blistry, które oprócz figurek i okrągłych podstawek zawierają także gąbkę, która ma chronić zawartość. Wewnątrz znajduje się także ulotka z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Pierwszy blister, który rozpakowałem, zawiera dwie figurki Żebraków (BRU-08 Beggars (2)).
Modele zostały odlane w białym metalu, nie zauważyłem nadlewek, a linie podziału formy są nieliczne i widać je dopiero po nałożeniu washa.
Figurki zostały wyrzeźbione z pomysłem i posiadają dużą ilość detali.


Obrazek
Obrazek
Obrazek


Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.
Ostatnio zmieniony 1 gru 2012, o 12:04 przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Ciekawe modele, zwłaszcza ten żebrak.
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4450
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Lead Adventures - Jesters

Jeżeli czas pozwoli, to piątek przez najbliższe kilkanaście tygodni będzie dniem, w którym razem z szanownym państwem-draństwem będę otwierał pudełka z kolejnymi modelami od Lead Adventure kupionymi w esklepie BattleBear. Choć pewnie pojawi się też kilka figurek i przynajmniej jedna makieta od GW.

Prezentowane poniżej modele Błaznów docelowo pełnić będą rolę Motłochu, choć z drugiej strony nie widzę przeszkód, by nie wystawić figurek w szeregach Karnawału Chaosu.

Modele zostały zapakowane firmowo w przeźroczyste blistry, które oprócz figurek i okrągłych podstawek zawierają także gąbkę, która ma chronić zawartość. Wewnątrz znajduje się także ulotka z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera dwie figurki Błaznów (BRU-15 Jesters (2)).
Modele zostały odlane w białym metalu, nie zauważyłem nadlewek, choć linie podziału są większe niż w przypadku recenzowanych wcześniej modeli Żebraków. Jednak jakość wykonania jest i tak o wiele lepsza niż w przypadku większości modeli GW.
Figurki mają fajną rzeźbę i dużo detali, na modelach praktycznie nie ma płaskich powierzchni, a liczne zagięcia cyrkowych kostiumów i szczegóły z pewnością ułatwią cieniowanie Błaznów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.
Ostatnio zmieniony 1 gru 2012, o 12:05 przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4450
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Lead Adventures - Knight with Henchman

Piątek, pora więc na otwarcie kolejnego pudełka z modelami od Lead Adventure kupionymi w esklepie BattleBear.

Prezentowane poniżej modele Rycerza z Giermkiem docelowo pełnić będą rolę Motłochu, a niewykluczone, że pojawią się także jako Najemne Ostrza albo nawet Postacie Dramatu.
(Na przykład Rycerz trzyma w lewej dłoni zakończony młotem różaniec. Śmiało można więc przypuszczać, że to Sigmarita w trakcie (o)błędnej krucjaty. Zresztą bogactwo detali oraz stylistyka modeli nawiązująca do ilustracji z czasów 1ed WFRP jest świetnym źródłem inspiracji.)

Podobnie jak prezentowane wcześniej figurki Żebraków i Błaznów, także modele Rycerza i Giermka zostały zapakowane firmowo w przeźroczyste blistry, które oprócz figurek i okrągłych podstawek zawierają także gąbkę, która ma chronić zawartość. Wewnątrz znajduje się także ulotka z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera dwie figurki przedstawiającego Rycerza i Giermka (BRU-02 Knight with Henchman (2)). Figurki zostały odlane w białym metalu, zauważyłem kilka nadlewek (na przykład pomiędzy łydkami Giermka) i widoczne linie podziału formy (na karku Rycerza). Ponadto, krawędzie tarczy którą niesie Giermek nie zostały dokładnie odlane i konieczne było wypełnienie ich płynnym GS-em. Także z Rycerzem było trochę pracy. Nie wiem, czy widać to na zdjęciu ale rękojeść przewieszonego na plecach miecza była lekko wykrzywiona, a w trakcie prostowania złamała się. Konieczne było więc użycie sztyftu zrobionego ze spinacza biurowego.

Ilość detali na modelach jest duża, a same figurki szczegółowe. Ponadto, podobnie jak w innych prezentowanych do tej pory modelach od Lead Adventure, także na tych figurkach praktycznie nie ma większych płaskich powierzchni - nie licząc tarczy. Malowanie powinno więc być czystą przyjemnością.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.
Ostatnio zmieniony 1 gru 2012, o 00:08 przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

W sumie te dwa błazny pasowałyby do karnawału chaosu nawet bez zbytniego przerabiania, bo twarze już mają szpetne.
Zaś ten gość z buzdyganem też jakoś chaośnicko wygląda :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

ma poze jak wulfrik :)
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4450
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Postanowiłem w końcu uporządkować swój warsztat malarski i wprowadzić nieco ładu oraz porządku na biurko. Niestety szafa wciąż czeka remanent.

Do tej pory malowałem na biurku, które zabezpieczałem podkładką kupioną w Ikei, położoną na matę do cięcia. Jednak przekładanie farb, pędzli i innych akcesoriów malarskich, które już po kilkunastu minutach stały na biurku bez ładu i składu było dość uciążliwie. Stąd postanowiłem poszukać w odmętach internetu odpowiedniego dla mnie stanowiska malarskiego i stojaka na farby modelarskie.

Po przeczytaniu kilku recenzji szybko przekonałem się do produktów naszej rodzimej firmy HobbyZone. Zakupy na stronie internetowej sklepu przebiegły bardzo sprawnie, a na drugi dzień otrzymałem solidnie zapakowaną paczkę z zamówionymi produktami. Kontakt ze sklepem i ekspresowa wysyłka zasługują na uznanie.

Zamawiając stanowiska do malowania i stojaki na farby należy zwrócić uwagę na rozmiar otworów na pojemniki z farbą. Produkty dostępne są w dwóch wersjach - duży 36 mm oraz mały 26 mm - zależnie od tego, którego producenta farb preferujemy.

Obrazek

Po rozpakowaniu pierwszego dobrze zabezpieczonego pudła, znalazłem kolejne, w których znajdowały się profesjonalny stolik do malowania figurek i modeli oraz duży stojak na farby modelarskie i zamkowa wieża do mieszania kości. Wieża, to gadżet, który wykończeniu zamierzam stawiać obok innych makiet na stole do gry w Warheim FS.

Obrazek
Obrazek
HobbyZone pisze:Stolik do malowania składa się z podstawki o wymiarach 60 cm x 40 cm x 8 cm, posiada aż trzy rzędy na umieszczenie farbek których powinno zmieścić się nawet 50 szt, kilkanaście otworów na pędzelki, pilniki, nożyki, kleje itp, dwa uchwyty na kubki z wodą, wysunięty blat zapobiegnie zabrudzeniom miejsca w którym malujesz. Posiada dodatkowe "skrzydła" które zamontujesz w dowolnej chwili, można postawić na nich elementy jakie będą malowane lub inne przedmioty. Wygodne uchwyty po bokach zapewniają stabilne przenoszenie stolika.
Do stolika do malowania dołączona jest instrukcja, która przydaje się podczas montażu stanowiska. Części wykonane są precyzyjnie, poszczególne elementy dobrze do siebie pasują, całość jest dobrze przemyślana, a sam montaż nie powinien sprawiać trudności nawet początkującym modelarzom.

Po złożeniu i wyschnięciu kleju stanowisko prezentuje się solidnie, jest wygodne i ergonomiczne.

Obrazek
HobbyZone pisze:Dzięki stabilnym uchwytom, szanse na rozlanie pojemniczków z farbą są praktycznie znikome. Po obu stronach znajdują się wygodne otwory do przenoszenia całego stojaka. Wymiary: 60 cm x 23 cm x 14 cm 
Kolejnym elementem, który powinien ułatwić mi malowanie jest stojak na farby. Elementy są dobrze spasowane i solidnie wykonane, a sam montaż (użycie kleju nie jest konieczne) zajmuje chwilę.

Obrazek
Obrazek
HobbyZone pisze:Wieża typu "Dice Tower" to idealne rozwiązanie aby kości do gry nigdy nie spadły ze stołu czy nie poprzesuwały elementów wykorzystywanych w danej rozgrywce. Posiada trzy pochylnie dzięki którym masz pewność, że kości zostaną dobrze wymieszane zanim wypadną na podstawkę. Wieża sprawdza się we wszystkich grach gdzie używane są wszelkiego rodzaju kości.
Ostatni z zamówionych produktów HobbyZone to zamkowa wieża do mieszania kości.

Podobnie jak przedstawione wcześniej produkty, także ten gadżet jest wykonany solidnie, elementy dobrze pasują do siebie, a montaż jest łatwy i szybki. Do montażu można użyć kleju, jednak nawet bez klejenia całość trzyma się dobrze, a sama wieża świetnie spełnia swe zadanie. Kości z miłym dla ucha odgłosem spadają w dół i zatrzymują się przed wieżą, dzięki czemu nie trzeba szukać ich po polu bitwy oraz unikamy przesuwania modeli czy elementów terenu.

Gdyby komuś przeszkadzał odgłos spadających kości, to może nabyć wytłumioną filcem wieżę do mieszania kości.

Obrazek
Obrazek

Jeśli szanowne państwo-draństwo zastanawia się nad zakupem stanowiska do malowania lub szuka stojaka na farby, to proponuję przejrzeć ofertę HobbyZone. Moim zdaniem warto!

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Też mam stanowisko do malowania Hobbyzone, bardzo fajna rzecz. Jest jednak pewna sprawa, jak już płacę 110 zł, to wolałbym, żeby rzecz dojechała do mnie już zmontowana. Druga sprawa: w zestawie nie ma kleju do drewna niezbędnego do złożenia palety. Trzecia sprawa: montaż jest prosty, ale trzeba to robić na twardej powierzchni - ja próbowałem wciskać te zgięte listewki na łóżku i jedna się złamała. Niby nic, jakoś to naprawiłem i nawet wygląda, ale jednoczesne zaginanie i wciskanie listewek potrafi porządnie wkurzyć. Uchwyty po bokach psu na budę są potrzebne, i tak są tam wcięcia, w które można włożyć ręce i bezpiecznie przenieść paletę. Stojak na farby fajny, można go złożyć bez kleju, ale trzeba umiejętnie (żeby nie połamać) użyć dużej siły do wciskania poszczególnych elementów. Dzięki temu, że ledwie w siebie wchodzą, trzyma się toto bez kleju, ale trzeba się trochę namęczyć z montażem. Tym niemniej oba zestawy mają jedną niepodważalną zaletę: koniec z problemami z szukaniem odpowiedniego koloru na biurku, na którym stoi kilkadziesiąt farbek - wszystkie kolory widać jak na dłoni, w okamgnieniu można się zorientować, gdzie jest ta farbka, której szukamy. Plus oczywiście "oszczędzamy" biurko.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4450
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Lead Adventures - Rat Catcher and Angry Woman

W ostatni piątek listopada zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia kolejnego pudełka z modelami od Lead Adventure kupionymi w esklepie BattleBear.

Dzisiaj zaprezentuję dwa modele - Szczurołapa oraz Wściekłą Babę. Pierwszy wystawiany będzie jako Najemne Ostrze (zasady są obecnie testowane i powinny pojawić się wkrótce), drugi zaś pełnić będzie rolę Motłochu.

Szczurołap i towarzysząca mu Wściekła Baba, podobnie jak prezentowane wcześniej figurki od Lead Adventure zostały zapakowane w przeźroczyste blistry, wewnątrz znajdziemy także okrągłe podstawki 25 mm, oraz grubą gąbkę, która ma chronić zawartość. Wewnątrz znajduje się także ulotka z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera dwie figurki przedstawiającego Szczurołapa i Wściekłą Babę (BRU-19 Rat catcher and angry woman (2)). Modele w skali 28 mm zostały odlane w białym metalu, a modele które zakupiłem praktycznie nie posiadały nadlewek, zaś linie podziału były niewielkie i łatwe do usunięcia.

Wciąż zadziwia mnie ilość detali, którą Lead Adventure umieszcza na modelach. Szczurołap, prócz worka pełnego uciekających szczurów posiada także przyczepioną do pasa pułapkę na myszy, zaś Wściekła Baba odziana jest w zbroję płytową, w jednej ręce trzyma zawiniątko z niemowlęciem w drugim zaś groźnie wyglądającą chochlę bojową. Poza tym, podobnie jak w prezentowanych wcześniej modelach od Lead Adventure, także na tych figurkach praktycznie nie ma płaskich powierzchni. Duża liczba szczegółów i pomysłowe rzeźby zapowiadają przyjemne malowanie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.
Ostatnio zmieniony 1 gru 2012, o 00:05 przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 1 raz.

Neithan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: Neithan »

Naprawdę fajne recenzje, ale ciągle piszesz, że
zostały odlane w białym modelu
Troszkę to razi, pewnie autokorekta sprawiła psikus :)

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4450
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Dzięki, poprawiłem.

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

nie wiem czy forma przeźroczysty jest poprawna. Wydaje mi się że przezroczysty jest bardziej elegancko
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4450
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

JochnyWalker pisze:nie wiem czy forma przeźroczysty jest poprawna. Wydaje mi się że przezroczysty jest bardziej elegancko
Choć Word i FF dopuszcza obie formy, to wydaje mi się, że masz rację. Następnym razem postaram się o tym pamiętać :)

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Świetny temat, brawo =D>
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

SCIBOR - Sigurt the Slash 54FM0001 (Inbox)
http://www.coloureddust.com.pl/2012/12/ ... inbox.html
Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 gru 2012, o 18:20 przez ARBAL, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4450
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Lead Adventures - Old Hag and Plague Doctor

Dziś piątek, a więc kontynuując cykl recenzji zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia kolejnego pudełka z modelami od Lead Adventure kupionymi w esklepie BattleBear.

Kilka dni temu opublikowałem wpis, w którym przedstawiłem Medyka i Szczurołapa, dwa nowe Najemne Ostrza do Warheim FS. Model Szczurołapa prezentowałem w poprzedniej recenzji. Z kolei Medyka może z powodzeniem reprezentować prezentowany dzisiaj model Plague Doctor.

Medyk i Stara Guślarka, podobnie jak inne modele od Lead Adventure zapakowane zostały w przezroczysty blister. Wewnątrz opakowania zamknięte zostały modele, dwie okrągłe podstawki o średnicy 25 mm oraz gruba gąbka, która ma chronić zawartość. Wewnątrz znajduje się także ulotka z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera dwa modele przedstawiające Medyka i Starą Guślarkę (BRU-18 Old hag and plague doctor (2)). Modele w skali 28 mm zostały odlane w białym metalu. Na figurkach nie zauważyłem większych nadlewek, a linie podziału formy widoczne są dopiero po nałożeniu washa.

Modele zostały wyrzeźbione z pomysłem i posiadają wiele detali. Twarz Doktora Zarazy została zasłonięta maską, ramiona okryte grubymi rękawicami, a korpus fartuchem. Ponadto model, posiada wiele innych atrybutów Medyka jak tasak do amputacji, fiolkę z eliksirem czy zasuszone zioła, służące z pewnością do odganiania plagi. Z kolei Guślarka to zakutana w łachmany i objuczona wypchaną torbą stara kobieta. Poza tym, podobnie jak w prezentowanych wcześniej modelach od Lead Adventure, także na tych figurkach praktycznie nie ma płaskich powierzchni. Duża liczba detali oraz pomysłowe rzeźby zapowiadają przyjemne malowanie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Qc, że Ci się chce to wszystko robić.... szacuneczek....

Jak zwykle nic dodać nic ująć ;) Ofc śledzę temat i czekam na więcej! :D
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4450
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Z jednodniowym poślizgiem zapraszam szanowne państwo-draństwo do lektury kolejnej recenzji, poświęconej tym razem wybranym produktom od Minimonsters.eu.

Jak zapewne państwo-draństwo zdążyło się już zorientować od dłuższego czasu pracuję nad budową makiet do Warheim FS. Gdy większość budynków i terenów jest już gotowa, przychodzi czas na detale, a te w części pochodzić będą właśnie od Minimonsters.eu. I choć do zakończenia prac nad makietami pozostało jeszcze sporo czasu, to zacząłem już kompletować różnego rodzaju beczki, skrzynie, pompy wodne i tym podobne akcesoria, którymi uzupełnię wystrój pola bitwy.

Produkty Minimonsters.eu można nabyć za pośrednictwem Allegro lub Ebaya, tam też znaleźć można aktualną listę dostępnych produktów dedykowanych zarówno do gier w klimatach fantasy jak i sci-fi.

Wybrałem Allegro i kupiłem zestaw zwykłych beczek oraz dużych beczek, a także kufry. Ponadto, z myślą o wykorzystaniu głównie do wykończenia dioramy oraz podstawek Nieumarłych nabyłem kilka zestawów nagrobków i posągi gargulców.

Większość obecnie dostępnych produktów odlana została w żywicy, choć jak posiadam jeszcze kilka gipsowych, choć te nabyłem wiele miesięcy temu. Modele dotarły do mnie w solidnie zapakowanej paczce, a poszczególne produkty zapakowane zostały w strunowe woreczki.

Odlewy są dość dobrej jakości, choć po bliższym przyjrzeniu dostrzec można ślady pęcherzyków powietrza. Jednak jest ich niewiele i nie powinno być problemu z uzupełnieniem ubytków za pomocą szpachlówki czy green stuffu. Na nagrobkach znalazłem także kilka nadlewek, ale ich usunięcie nie sprawiło żadnych problemów. Żywica jest dość elastyczna i nie kruszy się pod ostrzem noża. Należy jednak pamiętać, by przed malowaniem odlane z żywicy modele odtłuścić, czyszcząc powierzchnię na przykład płynem do mycia naczyń.

Modele są dość dobrze wyskalowane i obok figurek w skali 28 mm wyglądają naturalnie. Zaś przełożenie jakości zestawów oferowanych przez Minimonsters.eu na cenę wypada bardzo korzystnie, a stale powiększający się wybór produktów pozwoli z powodzeniem urozmaić pole bitwy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Obrazek

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Fajny model kojarzy mi się z orkami z wowa z Outlandu tymi co czerwoną skórę miały.
Obrazek

ODPOWIEDZ