Rozpakuj pudełko...

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Re: Rozpakuj pudełko...

Post autor: quidamcorvus »

Recenzja: Wchodzę tam! Leśny Trakt i Mroczne Podziemia od ORTH Multimedia.

Jak szanowne państwo-draństwo wie blog DansE MacabrE poświęcony jest głównie grze Warhammer Fantasy w jej dwóch osłonach: fabularnej w postaci Warhammer FRP oraz figurkowej w postaci gry bitewnej Warheim FS.

Dziś mam dla Was coś, co doskonale łączy figurkowy i fabularny aspekt rozgrywki.

Zestawy Wchodzę tam! Leśny Trakt oraz Wchodze tam! Mroczne Podziemia od wydawnictwa ORTH Multimiedia, to dwa opakowania zawierające łącznie 50 kart (czyli w każdym pudełku jest 25 kart) o wymiarach 13 x 13 cm, z których można ułożyć mapy taktyczne przedstawiające prowadzącą przez las drogę oraz podziemne korytarze, które pozwalają lepiej przedstawić za pomocą figurek ewentualne walki czy podchody prowadzone przez Bohaterów Graczy.

W solidnych pudełkach oprócz kart znajdziecie także instrukcje z krótkim opisem, legendą dostępności poszczególnych terenów oraz prezent niespodzianka, czyli specjalny kod pozwalający na ściągnięcie z sieci utworów muzycznych, które można wykorzystać na sesji.

Każdy zestaw zawiera 6 wzorów kart, z których każdy został powielony 4 razy. Jakoś druku jest bardzo dobra, nie zauważyłem błędów, tylko kolorystyka jednej karty podziemi nieznacznie różniła się od pozostałych kart. Bardzo podoba mi się także zapach farby drukarskiej użytej na kartach, kojarzy mi się z grami planszowymi z końca ubiegłego wieku.

Karty można układać na wiele różnych sposób, trzeba jednak pamiętać, że są dość lekkie i w ferworze sesji mogą ślizgać się na blacie stołu, dlatego warto podłożyć pod nie matę, która zapobiegnie przypadkowemu przesuwania kart.

Osobiście uważam te zestawy za bardzo udane i zamierzam wykorzystywać je w czasie rozgrywek Warhammer FRP, a jeśli ukażą się kolejne, to z pewnością dołączę je do kolekcji.

Więcej szczegółów, w tym informację o cenie znajdziecie w sklepie Wchodzę tam! oraz na FB ORTH Multimedia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Wicked Witch od Otherworld Miniatures

Prezentowany poniżej model jest jedną z nagród ufundowanych przez sklep Battle-Models, którą można było wygrać w turnieju Warheim FS.

Zapraszam zatem do lektury recenzji figurki NP36 – Wicked Witch wyprodukowanej przez Otherworld Miniatures.

Model Wicked Witch otrzymałem w strunowym worku, zabezpieczonym ulotką z informacjami od producenta. Wewnątrz znajdował się odlany w dwóch elementach model, oraz okrągła podstawka o średnicy 25 mm.

Figurka została odlana z metalu, a nieliczne nadlewki i linie podziału formy choć widoczne, to nie powinny być trudne do usunięcia.

Z pozoru dość statyczny model przedstawia posuniętą w latach czarownicę, która nie zdołała pokonać grawitacji. Wiedźma dzierży w dłoni miotłę, a na głowie ma sfatygowany szpiczasty kapelusz, całości obrazu dopełnia haczykowaty nos oraz zawieszone u pasa magiczne ingrediencje.

Autorem figurki Wicked Witch jest Paul Muller, a sam model przedstawia kanoniczną wiedźmę, którą bez trudu można spotkać w różnych światach fantasy.

W czasie rozgrywek w Warheim FS model Wicked Witch z powodzeniem może pełnić rolę Najemnego Ostrza - Czarownicy.

A jeśli szukacie innych modeli, które mogłyby reprezentować postaci w waszych rozgrywkach to zajrzyjcie na stronę sklepu Battle-Models gdzie znajdziecie bogatą ofertę figurek i akcesoriów do gier.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Pomysł sam w sobie ciekawy, ale grafiki zupełnie mnie nie przekonują.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

wind_sower pisze:
Pomysł sam w sobie ciekawy, ale grafiki zupełnie mnie nie przekonują.
To jak wiadomo kwestia gustu, każdemu odpowiada co innego. :)

No i wydaje mi się, że to mają być uniwersalne grafiki pasujące do szeroko rozumianej konwencji fantasy, a tu wiadomo nie dogodzisz, jednemu pasuje D&D innemu Warhammmer. Zobaczymy jak będą wyglądały kolejne zestawy.

Dla mnie plusem jest to, że kafle są czytelne, w klimacie, pozwalają się wczuć, nie rozpraszają uwagi i są tanie.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Spichlerz od Tereny do Gier.

Dziś na łamach bloga DansE MacabrE przygotowałem dla szanownego państwa-draństwa recenzję makiety przedstawiającej Spichlerz od firmy Tereny do Gier.

Zamknięta makieta o szerokości 12 cm, długości 15 cm i wysokości niespełna 18 cm przedstawia trzykondygnacyjny średniowieczny spichlerz, który mógł stać w jakiej pruskiej wiosce.

Budynek utrzymany jest w skali 28 mm, a prezentowany poniżej egzemplarz został sklejony i pomalowany przez malarzy firmy Tereny do Gier.

I trzeba przyznać, że został pomalowany całkiem porządnie, na elewacji widać zarówno fragmenty cegieł jak i zacieki na murze pruskim.

Spichlerz, podobnie jak inne makiety z zestawu, z powodzeniem można wykorzystać w czasie rozgrywek poza murami w Warheim FS, czy też w dowolną inną grę fantasy lub historyczną.

Ponieważ makieta ma być używana do rozgrywek poza murami, gdzie z założenia nie wchodzi się do wnętrza budynków, fakt że jest to skala 28 mm ma dla mnie dodatkową wartość. Makieta jest ładnym tłem dla modeli, jednocześnie jest na tyle zwarta, że nie dominuje pola bitwy.

Spichlerz, choć jest dostępny osobno w sklepie Tereny do Gier, to stanowi część pruskiej wioski, której możecie stać się sołtysem lub włodarzem wpierając projekt archetypiczna wioska na platformie wspieram.to.

A jeśli dysponujecie wolnymi 750 PLN, a nie macie umiejętności, czasu lub ochoty na malowanie, to możecie otrzymać makiety już sklejone i pomalowane.

Zdaje sobie sprawę, że dla pojedynczego gracza, to duży wydatek, ale jeśli jesteście zrzeszeni w klubie lub spotykacie się w większym gronie, to biorąc pod uwagę dużą uniwersalność zestawu makiet, jest to wydatek warty rozważenia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Drewniana palisada od Warhead Studio.

Na blogu DansE MacabrE przygotowałem pierwszą z serii recenzji, w których przybliżę Wam kilka zestawów terenów wyprodukowanych przez wrocławską firmę Warhead Studio o której więcej możecie przeczytać TUTAJ.

Pierwszy z prezentowanych zestawów to Wooden Palisade Defense Line Set, odlany w żywicy, złożony z 14 elementów zestaw jest dostępny TUTAJ.

Drewnianą palisadę otrzymałem zapakowaną w solidne kartonowe pudełko opieczętowane z dwóch stron czarno-białymi ulotkami z informacji na temat firmy Warhead Studio.

Wewnątrz spakowanych zostało 14 żywicznych elementów, a dokładniej mówiąc: 5 odcinków prostej palisady, 6 odcinków zakrzywionej palisady oraz złożona z 4 elementów brama.

Odcinki palisady mają około 10 cm szerokości i niespełna 6 cm szerokości, zaś utworzony z elementów okrąg był zbyt duży i nie zmieścił mi się w namiocie bezcieniowym, stąd na pierwszym zdjęciu widoczny jest jedynie fragment zestawu.

Jakość odlewów jest dobra, nie zauważyłem większych nadlewek czy linii podziału formy, a drobne pozostałości po procesie odlewania są łatwe do usunięcia.

Elementy są dobrze spasowane do siebie, a modułowość zestawu pozwala na pewną dowolność w ustawianiu i rozmiarze palisady.

Jeśli gracie w gry historyczne lub fantasy, szczególnie w wariant Warheim FS poza murami, to zestaw Wooden Palisade Defense Line Set z pewnością jest wart rozważenia.

Na moim wiejskim stole znajdzie się z pewnością.

Więcej informacji o zestawie znajdziecie na stronie producenta oraz na Facebooku.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Wild Warrior Dwarf od Scibor MM.

Dziś mam dla Was recenzję modelu Wild Warrior Dwarf #4, który został ufundowany przez Scibor MM jako nagroda na turniej Warheim FS - Księstwa Graniczne.

Model Krasnoluda został zapakowany w blister, wewnątrz którego znalazły się odlane w szarej żywicy elementy, a także sceniczna podstawka o wymiarach 20x20 mm oraz ulotka z informacjami od producenta.

Jakość odlewu jest dobra, nie zauważyłem większych nadlewek, a błony pozostałe po procesie odlewania są łatwe do usunięcia. Detale modelu są ostre i wyraźne.

Masywny, umięśniony Krasnolud odziany jest w postrzępione spodnie, natomiast głowę zdobi mu wysoki irokez, zaś krótka broda spięta jest w cztery warkocze.

W czasie rozgrywek w Warheim FS model z powodzeniem można wykorzystać jako Trollobójcę w jednej z kompanii Krasnoludów.

Więcej informacji o zestawie znajdziecie na stronie Scibor Monstrous Miniatures, do wizyty zachęcam tym bardziej, że modele często sprzedawane są w promocyjnych cenach.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Obora od Tereny do Gier.

Dziś na blogu DansE MacabrE przygotowałem dla Was recenzję kolejnej makiety od Tereny do Gier.

Trzy tygodnie temu zaprezentowałem spichlerz, a dziś mam dla Was oborę.

Zamknięta makieta o szerokości 10 cm, długości 22 cm oraz wysokości 12 cm przedstawia dwukondygnacyjną średniowieczną oborę, która mogła stać w pruskiej wiosce.

Budynek utrzymany jest w skali 28 mm, a prezentowany poniżej egzemplarz, który w sklepie Tereny do Gier znajdziecie TUTAJ, przeznaczony jest do samodzielnego sklejenia oraz pomalowania. I choć zestaw nie zawiera instrukcji, to złożenie modelu jest proste, przy czym istnieje też pewna dowolność w układaniu przeciwległych ścian, dzięki czemu posiadając więcej egzemplarzy można złożyć na różniące się od siebie budynki.

Rozpakowanie modelu, sklejenie i wykonanie znajdujących się poniżej zdjęć zajęło mi około 40 minut.

Budynek posiada zdejmowany dach, co pozwala umieścić wewnątrz modele, jednak ja na własne potrzeby postanowiłem skleić budynek w jedną całość.

Makiety będę używał do rozgrywania potyczek poza murami, gdzie z założenia nie wchodzi się do wnętrza budynków, fakt że jest to skala 28 mm ma dla mnie dodatkową wartość, bowiem makieta jest ładnym tłem dla modeli, jednocześnie jest na tyle zwarta, że nie dominuje pola bitwy.

Podobnie jak prezentowany wcześniej spichlerz, także oborę zamierzam wykorzystać w czasie rozgrywek Warheim FS do rozgrywania scenariuszy poza murami, jednak makiety z powodzeniem można użyć w dowolnej grze historycznej lub fantasy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Drewniany dom (mały) od Warhead Studio

Na początku maja na łamach bloga DansE MacabrE opublikowałem recenzję zestawu drewniana palisada od Warhead Studio, a dziś mam dla Was kolejną makietę.

Makieta małego drewnianego domu odlana została w szarej żywicy i składa się z 8 elementów, zaś zestaw jest dostępny TUTAJ.

Drewniany dom otrzymałem zapakowany w kartonowe pudełko opieczętowane z dwóch stron czarno-białymi ulotkami z informacji na temat Warhead Studio.

Jakość odlewów jest dobra, choć miejscami musiałem usunąć nadlewki i wystające bąble żywicy, zauważyłem także kilka śladów po pęcherzach powietrza. Na szczęście nie jest to nic, czego nie dałoby się usunąć nożem modelarskim lub zaszpachlować.

Elementy są dość dobrze spasowane do siebie, ale jak zauważycie na zdjęciach w kilku miejscach nie obędzie się bez szpachli.

Gdy zapowiadałem recenzję modeli od Warhead Studio pytaliście jak makiety wypadają na tle zestawów od innych producentów.

W swojej kolekcji nie posiadam zbyt dużo żywicznych budynków. Gdybym jednak miał porównywać to co posiadam, to moim zdaniem mały drewniany dom od Warhead Studio ustępuje jeden stopień jakością, zarówno pod względem ostrości rzeźby jak i odlewu, zestawowi Merchant's House Kit od Mini Monsters, który zrecenzowałem TUTAJ. Największą różnicę widać w jakości kamienia, nad rzeźbą którego Warhead Studio mogłoby jeszcze popracować.

Mimo to, oba budynki powinny dobrze ze sobą współgrać na stole, a jeśli gracie w gry historyczne lub fantasy, szczególnie w wariant Warheim FS poza murami, to mały drewniany dom z pewnością jest wart rozważenia, a na moim wiejskim stole znajdzie się z pewnością.

Więcej informacji o zestawie znajdziecie na stronie producenta oraz na Facebooku.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Basing Kit Elven od Scibor MM

Dziś mam dla Was recenzję zestawu Basing Kit Elven set2, który został ufundowany przez Scibor MM jako nagroda na turniej Warheim FS - Księstwa Graniczne.

Zestaw został zapakowany w blister, wewnątrz którego znalazło się 10 stylizowanych na ruiny posągu elfów odlanych w szarej żywicy elementów, a także ulotka z informacjami od producenta.

Jakość odlewu zestawu jest dobra, nie zauważyłem większych nadlewek, a błony pozostałe po procesie odlewania są łatwe do usunięcia. Detale modelu są ostre i wyraźne.

Elementy z powodzeniem można wykorzystać do waloryzacji podstawek lub budowy makiet i elementów terenu na polu bitwy.

Więcej informacji o zestawie znajdziecie na stronie Scibor Monstrous Miniatures, do wizyty zachęcam tym bardziej, że modele często sprzedawane są w promocyjnych cenach.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Recenzja: Starożytne głowy od Warhead Studio.

Do tej pory na łamach bloga DansE MacabrE opublikowałem recenzję zestawów drewniana palisada oraz drewniany dom (mały) od Warhead Studio.

Dziś chcę Wam pokazać zestaw starożytne głowy, który możecie kupić TUTAJ.

Odlany w szarej żywicy zestaw starożytne głowy składa się z 7 elementów przedstawiających kamienne głowy w różnym stopniu uszkodzenia.

Starożytne głowy otrzymałem zapakowane w kartonowe pudełko opieczętowane z dwóch stron czarno-białymi ulotkami z informacji na temat Warhead Studio.

Jakość odlewów jest dobra, nie zauważyłem większych nadlewek, linii podziału formy czy pęcherzy powietrza.

Starożytne głowy użyję do budowy porośniętych drzewami wzgórz, których będę używał w czasie rozgrywek poza murami w Warheim FS.

Więcej informacji o zestawie znajdziecie na stronie producenta oraz na Facebooku.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Recenzja: Rotten Circus crew z Rotten Circus od Rotten Factory.

Dziś na blogu DansE MacabrE rozpakuję dla Was blister z większością modeli z zestawu Rotten Circus Crew od Rotten Factory.

Stali czytelnicy być może pamiętają, że recenzja jednego z tych modelu pojawiła się już na łamach bloga.

Wewnątrz blistra znajduje się 5 figurek, z których 2 zostały podzielone na części. Odlane w szarej żywicy modele reprezentują zmutowanych cyrkowców, z których dwóch wygląda na siłaczy, Krasnolud jest najpewniej dziwadłem, a odziana w pończochy i body - sądząc po obfitym biuście - kobieta, może być akrobatką albo treserką, na co może wskazywać dzierżony w dłoni bicz.

W zestawie znajduje się także dwugłowy mutant, którego nie widać na moich zdjęciach. Wynika to z faktu, że w posiadanie figurki wszedłem wcześniej, a uzupełniając szeregi Karnawału Chaosu zamówiłem blister złożony z pozostałych czterech modeli.

Jakość odlewów jest bardzo dobra, detale rzeźby są wyraźne, a krawędzie ostre. Na elementach nie zauważyłem większych nadlewek, a delikatną linię podziału formy łatwo usunąć nożem.

Jeśli lubicie oldschool i świetną jakość odlewu, to modele z linii Rotten Circus od Rotten Factory mogą Was zainteresować - są piękne w swej obrzydliwości.

Jeżeli tylko podoba się Wam taka estetyka to polecam figurki od Rotten Factory. Tym bardziej, że stosunek ceny do jakości jest bardzo korzystny.

TUTAJ możecie obejrzeć galerię pomalowanych przeze mnie modeli.

A więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej oraz Facebooku producenta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Ja pierdzielę, że też Tobie ciągle się chce ;)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Sławol pisze:Ja pierdzielę, że też Tobie ciągle się chce ;)
Co zrobić, to mnie odstresowuje. ;)

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

A próbowałeś pstrykać folią bąbelkową? ;)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Sławol pisze:A próbowałeś pstrykać folią bąbelkową? ;)
Zawsze po otwarciu pudełka, tylko nie wiem po co producenci dokładają tam jakieś domki czy inne laleczki, jakby sama folia nie wystarczyła.

No chyba, że zamiast folii są chrupki, chrupki to co innego. :mrgreen:

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Dread Wolves od Great Escape Games.

Szukając modeli, które mógłbym wykorzystać jako Ogary Chaosy do kompanii Karnawału Chaosu do Warheim FS w ofercie niezawodnego sklepu Battle-Models.com znalazłem blister z trzema modelami Dread Wolves od Great Escape Games.

Recenzję zestawu znajdziecie poniżej.

Zestaw Dread Wolves otrzymałem zapakowany w plastikowy blister wewnątrz którego w plastikowym woreczku znajdowały się trzy odlane w całości z żywicy modele oraz ulotka z informacjami od producenta, a także karta Ungodly Creature zapewne do gry The Curse of Dead Man's Hand, do której dedykowane są modele.

Widoczne na zdjęciach błony pozostałe po procesie odlewu nie były trudne do usunięcia, podobnie z nielicznymi nadlewkami. Gorzej było z linią podziału formy, której przesunięcie w kilku miejscach było widoczne.

Figurki wyrzeźbił Phil Hynes i jeśli szukacie nieumarłych wilków lub psów, które przy figurkach w skali 28 mm nie będą wyglądały jak konie, to zestaw Dread Wolves jest bardzo rozsądną alternatywą.

Tym bardziej, że cena za zestaw zdecydowanie nie należy do wygórowanych.

Polecam.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Recenzja: Dread Elf Oracle od Avatars of War.

Avatars of War to jedna z kilku firm, która została sponsorem turnieju Warheim FS - Księstwa Graniczne, który odbył się 30 marca 2019 roku w Katowicach, w Innym Wymiarze.

Dziś na łamach bloga DansE MacabrE zapraszam Was serdecznie do lektury recenzji modelu Dread Elf Oracle od Avatars of War.

Model został zapakowany w blister, wewnątrz którego znalazły się trzy odlane w metalu elementów, a także dwie podstawki (kwadratowa i okrągła) oraz ulotka z informacjami od producenta.

Jeśli nie chcecie bawić się w konwersje, to model Dread Elf Oracle możecie skleić w narzuconej przez producenta pozycji. Co prawda zdjęcia przedstawiające rzeźbę modelu sugerują alternatywę w postaci rozcapierzonej prawej dłoni, zamiast tej dzierżącej kostur hydry, ale w otrzymanym przeze mnie blistrze nie ma tego elementu. Swoją drogą ewentualna konwersja nie powinna być problemem.

Jakość odlewu jest dobra, detale rzeźby są wyraźne, a krawędzie ostre. Jednak przed przystąpieniem do malowania należy usunąć linie podziału formy widoczne na obwodzie modelu.

Sam model niemal nagiej Dread Elf Oracle prezentuje się bardzo dobrze, przepaska z łusek węża morskiego czy siedzące na lewym przedramieniu smocze to oczywiste nawiązania do Mrocznych Elfów do GW.

Jeśli preferujecie metalowe modele lub posiadacie już plastikowy model Sorceress od GW i chcecie urozmaić swoją armię to minimalnie droższa, ale metalowa figurka Dread Elf Oracle od Avatars of War jest opcją, którą polecam rozważyć.

Oprócz świetnego modelu, który został wyrzeźbiony przez Felixa Paniagua na uwagę zasługując podstawki, które fabrycznie zostały wyposażone w slot na magnes neodymowy, który znacznie ułatwia transportowanie figurek na przykład w walizkach od A-Case.

A więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej oraz Facebooku producenta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Dom II od Tereny do Gier.

Dziś na blogu DansE MacabrE przygotowałem dla Was recenzję kolejnej makiety od Tereny do Gier.

Do tej pory zaprezentowałem spichlerz, oraz oborę, a dziś mam dla Was pruski dom.

Zamknięta makieta o szerokości 12 cm, długości 16 cm oraz wysokości 11 cm przedstawia średniowieczny dom, który mógł stać w pruskiej wiosce.

Budynek utrzymany jest w skali 28 mm, a prezentowany poniżej egzemplarz, który w sklepie Tereny do Gier znajdziecie TUTAJ, przeznaczony jest do samodzielnego sklejenia oraz pomalowania. I choć zestaw nie zawiera instrukcji, to złożenie modelu jest proste, przy czym istnieje też pewna dowolność w układaniu przeciwległych ścian, dzięki czemu posiadając więcej egzemplarzy można złożyć na różniące się od siebie budynki.

Budynek posiada zdejmowany dach, co pozwala umieścić wewnątrz modele, jednak ja na własne potrzeby postanowiłem skleić budynek w jedną całość.

Makiety będę używał do rozgrywania potyczek poza murami, gdzie z założenia nie wchodzi się do wnętrza budynków, fakt że jest to skala 28 mm ma dla mnie dodatkową wartość, bowiem makieta jest ładnym tłem dla modeli, jednocześnie jest na tyle zwarta, że nie dominuje pola bitwy.

Makietę domu zamierzam wykorzystać w czasie rozgrywek Warheim FS do rozgrywania scenariuszy poza murami, jednak makiety z powodzeniem można użyć w dowolnej grze historycznej lub fantasy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Recenzja: Starożytne dłonie od Warhead Studio.

Do tej pory na łamach bloga DansE MacabrE opublikowałem recenzję zestawów drewniana palisada oraz drewniany dom (mały) i starożytne głowy od Warhead Studio.

Dziś chcę Wam pokazać zestaw starożytne dłonie, który możecie kupić TUTAJ.

Odlany w szarej żywicy zestaw starożytne dłonie składa się z 5 elementów przedstawiających kamienne dłonie w różnym stopniu uszkodzenia.

Starożytne dłonie otrzymałem zapakowane w kartonowe pudełko opieczętowane z dwóch stron czarno-białymi ulotkami z informacji na temat Warhead Studio.

Jakość odlewów jest dobra, nie zauważyłem większych nadlewek, linii podziału formy czy pęcherzy powietrza.

Starożytne dłonie wykorzystam do budowy porośniętych drzewami wzgórz, których będę używał w czasie rozgrywek poza murami w Warheim FS.

Polecam Wam zestaw, szczególnie jeśli chcecie dodać swoim makietom, czy podstawkom dużych modeli nieco tajemniczego klimatu ruin prastarej cywilizacji.

Więcej informacji o zestawie znajdziecie na stronie producenta oraz na Facebooku.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ