Rozpakuj pudełko...

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Kontakt:

Re: Rozpakuj pudełko...

Post autor: quidamcorvus »

Recenzja: Mounted Hetman Stefan (AX125) od Heresy Lab.

Dziś mam dla Was recenzję modelu Mounted Hetman Stefan (AX125) od Heresy Lab.

Będąc częścią większej, jak się jednak okazało nie tak bardzo solidnie zabezpieczonej jak wcześniej myślałem przesyłki, odlany z szarej żywicy 8 (+1) częściowy model, został zapakowany w woreczek strunowy.

W tym wypadku w transporcie złamała się rękojeść pistoletu schowanego w olstrze przytroczonym do końskiego rzędu. Jednak złamany element bez problemu udało się przykleić na miejsce.

Jakość odlewu, jest dobra, a błony pozostałe po procesie odlewania są łatwe do usunięcia, części są do siebie dobrze spasowane, choć jest kilka linii podziału formy, które trzeba było usunąć. Ponadto husarskie skrzydła wymagają pinowania, bo wątpię by udało się je na trwale przyczepić tak, jak wymyślił to sobie producent.

Mounted Hetman Stefan przedstawia konną wersję recenzowanego wcześniej Hetmana Stefana, a sam model został zamrożony w dynamicznej pozie przedstawiającej szarżującego jeźdźca. Kawalerzysta jest równie bogato odziany jak pieszy odpowiednik, również wierzchowiec posiada bogato zdobiony koński rząd.

W Warheim FS model Mounted Hetman Stefan wcielę w szeregi Zbrojnej chorągwi z Kisleva.

Polecam.

Zapraszam także na stronę producenta gdzie znajdziecie więcej informacji.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Kontakt:

Recenzja: GM Desert & Arid Wastes Terrain Kit od the Army Painter.

Oto kolejne pudełko z serii Gamemaster, czyli Desert and Arid Wastes Terrain Kit od Army Painter.

Poniższy zestaw, podobnie jak pozostałe z serii, a które rozpakuję w najbliższych tygodniach, otrzymałem jako nagrodę za wygranie konkursu Gamemaster, który miał miejsce na Facebooku.

Mniejsze o połowę od zestawu podstawowego, kartonowe pudło ozdobione jest licznymi grafikami i wszelkimi niezbędnymi informacjami, zarówno o zawartości samego zestawu jak i innych oferowanych przez Army Painter produktów.

Zestaw dedykowany jest do budowy terenów pustynnych i pustkowi, która służyć ma jako sceneria dla rozgrywania sesji RPG. Nie ma jednak żadnych przeszkód, żeby użyć zestawu do budowy scenerii dla gier bitewnych i tak też w przyszłości planuję zrobić.

Jeśli śledzicie blog DansE MacabrE lub fanpejdż Warheim FS na Facebooku, to wiecie, że obecnie buduję modułowy stół z ruinami Mordheim, ale kolejnym projektem, którym zajmę się w przyszłości będzie budowa modułowego stołu z podziemiami do Warheim FS, do których zasady piszę w międzyczasie i właśnie zestawy z serii Gamemaster od Army Painter nadają się idealnie do tego projektu.

Ważące nieco ponad 1 kg kartonowe pudło z Desert and Arid Wastes Terrain Kit zawiera (lista ze strony Vanaheim.pl):
300 ml podkład w sprayu
4 x 18 ml Farby
50 ml Farby podkładowej
77 Kępki Wyjałowionej trawy
1 worek kamyczków do scenerii
150 ml Piasek Krajobrazowy
komplet drutu kolczastego
A także znany z zestawu podstawowego liczący 21 stron (pachnący farbą drukarską) poradnik How to build, który krok po kroku przeprowadzi początkujących modelarzy przez proces budowania efektownie wyglądających podziemi i inne broszury zawierające przydatne informacje.

Jeśli więc planujecie budowę terenów do gier bitewnych lub na sesje RPG to moim zdaniem seria Gamemaster od the Army Painter jest warta rozważenia, szczególnie biorąc pod uwagę wartość znajdujących się w pudle elementów.

Polecam i w przyszłości z pewnością użyję.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Kontakt:

Recenzja: Johannes Koch Witch Hunter od Dunkeldorf Miniatures.

Dziś na DansE MacabrE zapraszam do lektury recenzji modelu Johannes Koch Witch Hunter od Dunkeldorf Miniatures, który otrzymałem wraz z innymi modelami ufundowanymi w czasie kickstarterowej zbiórki The Kingpin Dunkeldorf.

Figurki otrzymałem w solidnie zabezpieczonej paczce, a widoczny na zdjęciach poniżej model został dodatkowo umieszczony w osobnym woreczku strunowym. Do modelu nie dołączono podstawki.

Odlany w dwóch częściach z białego metalu model przedstawia kanonicznego łowcę czarownic, z nieodzownymi atrybutami w postaci długiego płaszcza, wysokiego kapelusza z szerokim rondem, pochodnią i pistoletem.

Odlew jest dobry, nie zauważyłem nadlewek, widoczna jest tylko delikatna linia podziału formy.

Jak to u Dunkeldorf Miniatures figurka aż ocieka staroświatowym klimatem, dlatego jeśli będzie mieli możliwość zakupu to polecam!

Modele możecie kupić na stronie King Games.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Kontakt:

Recenzja: Rotten Barbarian No 1 od Rotten Factory.

Dziś w ramach piątkowych recenzji mam dla Was czwarty model Rotten Barbarian z zestawu Rotten Barbarians No1 od Rotten Factory.

Model, który był częścią większej przesyłki został umieszczony w przeźroczystym blisterze, zamkniętym firmową ulotka.

Złożony z 3 elementów żywiczny model przedstawia chorobliwie otyłego, zmutowanego, odzianego w resztki zbroi i odzieży wojownika boga Zarazy.

Model utrzymany jest w charakterystycznym dla Rotten Factory stylu, a silne akcenty Nurgla sprawiają, że model bez kompleksów może stanąć w jednym szeregu z figurkami GW.

Jakość odlewu jest bardzo dobra, nie zauważyłem większych nadlewek czy śladów podziału formy lub błon pozostałych po procesie odlewania.

Sklejanie modelu nie przysporzyło problemu. Części pasują do siebie dobrze, jednak nie idealnie i widoczne po łączenie elementów szpary wymagają wypełnienia masą modelarską.

Rotten Barbarian z powodzeniem może zostać wcielony w szeregi dowolnej kompanii Nurgla w Warheim FS.

Polecam!

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Kontakt:

Recenzja: Broadsword od MOM Miniaturas

Na bloga DansE MacabrE przygotowałem dla Was recenzję modelu Broadsword od MOM Miniaturas.

Model był częścią przesyłki, którą otrzymałem po zakończonej sukcesem zbiórce MOM Miniaturas - Mercenaries na Kickstarter i został zapakowany w strunowy woreczek. Cała przesyłka była solidnie zabezpieczona przed uszkodzeniem, więc zakładam, że podobnie jest w przypadku indywidualnych przesyłek.

Wewnątrz opakowania znajduje się odlany z szarej żywicy model oraz kwadratowa podstawka o wymiarach 20x20 mm.

Odziany w bufiaste spodnie i koszulę, wojownik z modnie przyciętą brodą i długimi włosami, dzierży w lewej dłoni zdobiony piórami hełm, a lewą opiera na wielkim mieczu.

Jakość odlewu jest średnia, widoczne są nadlewki, pozostałości po kanałach doprowadzających żywicę do formy, błony pozostałe po procesie odlewania i ubytki pozostałe po pęcherzach powietrza.

Jak wspomniałem bogato odziany model kojarzy mi się z Marienburczykami i w takiej roli wystawię go w Warheim FS.

Ostatnie zdjęcie pochodzi ze strony producenta, GDZIE znajdziecie więcej szczegółów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Kontakt:

Recenzja: Dwarven Doors SET1 od Mini Monsters.

Dzisiaj na łamach bloga DansE MacabrE możecie rzucić okiem na zestaw Dwarven Doors SET1 od Mini Monsters.

Zestaw został zapakowany w woreczek strunowy, w którym oprócz odlanych z żywicy elementów, znalazła się także firmowa ulotka.

Odlany z żywicy zestaw zawiera parę zamkniętych krasnoludzkich drzwi o wymiarach 45 mm wysokości, 37 mm szerokości i 7 mm grubości.

Jakość odlewu stoi na najwyższym poziomie, do którego zresztą Mini Monsters zdążył przyzwyczaić, a same drzwi stylizowane na dzieło rąk krasnoludzkich z powodzeniem można wykorzystać w dowolnej grze osadzonej w uniwersum Warhammer Fantasy.

Warto umyć żywiczne elementy w ciepłej wodzie z mydłem. Nie znalazłem linii podziału formy, nie zauważyłem także pozostałości po procesie odlewania.

Więcej informacji na temat zestawu znajdziecie na stronie producenta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Kontakt:

Recenzja: Dwarf Wild Chieftain od Scibor MM.

Dziś mam dla Was recenzję modelu 28mm/30mm Dwarf Wild Chieftain #11 28FM0548 od Scibor MM, który w szeregach Kompanii krasnoludzkich Piwowarów będzie pełnił rolę Trollobójcy.

Odlany w żywicy model składa się z 3 elementów, po złożeniu których otrzymujemy uzbrojonego w dwa topory krasnoludzkiego Pogromcę trolli. Model wyrzeźbiony w charakterystycznych dla Scibora stylu odziany jest w spodnie, na plecy narzuconą ma skórę dzikiego zwierza, a całość wizerunku dopełniają masywne klamry pasa.

Po rozpakowaniu warto umyć żywiczne elementy w ciepłej wodzie z mydłem.

Jakość odlewu jest dobra, a części dobrze do siebie pasują, choć warto przed sklejeniem spinować ze sobą poszczególne elementy. Nie zauważyłem większych nadlewek czy większych śladów podziału formy, zaś błony pozostałe po procesie odlewania można łatwo usunąć szczoteczką do zębów.

Więcej informacji na temat zestawu znajdziecie na stronie producenta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek