Poradnik: Budowa budynku specjalnego, część 1.

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Poradnik: Budowa budynku specjalnego, część 1.

Post autor: quidamcorvus »

Poradnik: Budowa budynku specjalnego, część 1.


Obrazek

Każdy turniej Warheim FS ma jakiś charakterystyczny motyw przewodni. W przypadku turnieju zaplanowanego na wiosnę 2022 roku jest to budynek specjalny, który należy zbudować według szablonu przygotowanego przez Bahiora z bloga The Dark Oak.

Szablon możecie pobrać STĄD, a [b]TUTAJ[/b] znajdziecie wątek poświęcony zbliżającemu się turniejowi Warheim FS - xXx.

***

Do budowy ścian budynku specjalnego postanowiłem użyć spienionego PCV o grubości 3 mm.

Po wydrukowaniu i odpowiednim przycięciu szablonu odrysowałem kształt zrujnowanych ścian na przyciętych płytkach spienionego PCV, a następnie zbędne fragmenty odciąłem skalpelem.

W efekcie otrzymałem gotowe do sklejenia 3 ściany i 1 podłogę, którymi zajmę się w kolejnej części.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Poradnik: Budowa budynku specjalnego, część 2.

W pierwszej części poradnika wyciąłem ze spienionego PCV ściany i podłogi, z których złożyłem dwa specjalne budynki.

Kolejny krok to sklejenie wyciętych fragmentów, oraz zrobienie szkieletu muru pruskiego - jako belek użyłem sosnowych listewek o grubości 3 mm, za wyjątkiem narożnych, te mają grubość 5 mm.

Nie jestem architektem ani inżynierem, więc budując pruski mur nie ograniczały mnie prawa fizyki i dałem ponieść się wyobraźni chcąc uzyskać jak najbardziej efektowny wygląd.

Dodatkowo, w przypadku drugiego z budynków, zewnętrzne ściany na parterze okleiłem kamieniami wyciętymi z korkowej podkładki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Poradnik: Budowa budynku specjalnego, część 3.

Trzeci etap budowy budynków specjalnych polegał na wypełnieniu przestrzeni między belkami na ścianach gipsem, który po wyschnięciu zeszlifowałem papierem ściernym i podrapałem ostrą igłą.

Z drewnianych mieszadełek do kawy zbudowałem także podłogi, których kształt znajdziecie w szablonie.

Podłogę na parterze drugiego budynku wyłożyłem kamieniem z korkowej podkładki, a ściany pomalowałem klejem do drewna zmieszanym z gipsem i piaskiem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Poradnik: Budowa budynku specjalnego, część 4.

Czwarty krok to sklejenie drzwi i okiennic z pociętych na mniejsze fragmenty drewnianych mieszadełek do kawy.

Proces jest prosty choć nieco pracochłonny. Na zdjęciach możecie obejrzeć kolejne etapy składania drzwi i okiennic.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Poradnik: Budowa budynku specjalnego, część 5.

W piątym etapie przyszła pora na dopieszczenie wnętrza ruin, które postanowiłem wypełnić sporą ilością gruzu i strzaskanego drewna.

Wycięte ze styroduru pryzmy okleiłem gruzem wyciętym ze styroduru i korkowej podkładki. Dodatkowo obsypałem to wszystko piaskiem i przykleiłem połamane drewniane mieszadełka do kawy.

Przy tym wszystkim starałem się znaleźć równowagę pomiędzy realizmem, a koniecznością pozostawienia wystarczającej ilości miejsca na figurki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ