Magnetyczne podstawki pod regiment

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Felu
Mudżahedin
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa

Re: Magnetyczne podstawki pod regiment

Post autor: Felu »

Wiesz, ja własnie nie chcę ich montować w walizce oblepionej blaszkami, chciałbym jedynie aby przy przesuwaniu/zdejmowaniu modeli nie robiła się "rozpierducha"

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No to nie jestem w stanie Ci powiedzieć, czy wystarczy :( To już jakby wedle uznania.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Felu pisze:Wiesz, ja własnie nie chcę ich montować w walizce oblepionej blaszkami, chciałbym jedynie aby przy przesuwaniu/zdejmowaniu modeli nie robiła się "rozpierducha"
użyj magnesów 2x3 mm dla plastików są wystarczające pod plastikowe figurki, szkieletom nie połamiesz nóżek itp'
magnesy najlepiej przyklejać na tylnej krawędzi podstawki wówczas łatwo odchodzą do tyłu i gitara

dla metalowych figurek typu stare metalowe White Lions itp magnesy 2x5mm są ok, chyba, że nie masz zamiary nosic tego w walizce do gory nogami to znow, dla utrzymania porządku wystarczą 2x3 imo.

2x5 trzymają bardzo mocno na metalowej blaszce, ja wymieniłem ponad 150 takich dla Ghouli/Szkieli/Zombie/GG na 2x3 mm
Jak ja wiem jak to zdjąć to pilnuję, ale czasami jakiś narwaniec na turnieju sam chce szybciej ściągać moje figurki i niestety potrafiły pękać tu i ówdzie bo ktoś nie wiedział jak je zdjąć :)

także polecam na normalnej blaszce i 2x3mm.
Moje NG z Skull Passa wiszą do góry nogami tak w metalowej walizce i nic im nie jest, nawet jak spadną to plastiki :)
mam nadzieje ze pomogłem nieco
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

zna ktoś jakiś argument, który miałby na celu pozyskanie pozwolenia od mamy na posiadanie magnesów? twierdzi ona, że magnesy są szkodliwe dla zdrowia.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Obrazek

Chyba że jesteś cyborgiem, wtedy mogą być dla ciebie szkodliwe :lol2:

A na serio to może jak twoja mam będzie następnym razem na wywiadówce w szkole to namów ja do rozmowy z nauczycielem Fizyki na temat wpływu magnesów na zdrowie.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Powiedz jej, że przy tej ilości koksu który bierzesz to magnesy większej różnicy nie zrobią.

A tak bardziej serio (jeśli można przy takim temacie :P) to poszukaj w necie artykułów, które potwierdzą to iż magnesy są nieszkodliwe.
Lest we forget:
Obrazek

AstralnyPodróżnik
Pseudoklimaciarz
Posty: 32

Post autor: AstralnyPodróżnik »

Podczas gdy będzie oglądała swój ulubiony serial wyłącz jej telewizor, ponieważ jest on szkodliwy. Nie odbieraj przy okazji jej telefonów ponieważ, zwiększa to ryzyko raka. To samo tyczy się mikrofalówki. Jeśli będzie jej używała zakrzyknij głośno "Nie!" podbiegnij do niej (mikrofalówki) i wyłącz ją czym prędzej.

Za każdym razem tłumacz jej że te urządzenia, zwiększają ryzyko dostania raka. Co jest zupełną prawdą. Rak, to nie kontrolowanie się namnażanie komórek, które wynika z mutacji podczas ich replikowania się.
To tak w skrócie. Polecam przeczytać kilka stron medycznych, na ten i na kilka innych tematów, by na wszystko mieć argument że jest to nie zdrowe.

Polecam również przeczytanie o magnesach co nie co, a następnie poproszenie swojej rodzicielki by Ci wytłumaczyła w jaki sposób są one szkodliwe. Domyślam się że będzie to ciekawa rozmowa:
"Nie teraz, nie przeszkadzaj mi, mam dużo rzeczy do zrobienia","Nie pyskuj".
Co jedynie potwierdzi nas że nasza kochana rodzicielka nie wie nic na ten temat, co warto jej wypomnieć. W przeciwnym razie wysłuchać głupich zabobonów. Jeśli natomiast okaże się że ma trochę racji, wymienić jej również szkodliwe rzeczy w jej otoczeniu. Zaczynając od telewizora, i kończąc na jej używkach.

Tak, słowem zrobić jej na złość, a potem wypomnieć że nic nie wie.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

A i tak skończy się na: "nie dostaniesz kieszonkowego za pyskowanie" :lol2:

Awatar użytkownika
Heinrich K.
Mudżahedin
Posty: 207
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Heinrich K. »

Może mi ktoś powiedzieć gdzie w Warszawie można takie blaszki dostać ?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

http://bitspudlo.com/t/category/62-steel-plates
Można zamówić u nich i odebrać osobiście u Faberów. Tak było przed zmianą strony internetowej, teraz pewnie też ale dla pewności możesz im wysłać maila i zapytać.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Heinrich K.
Mudżahedin
Posty: 207
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Heinrich K. »

Problem w tym że aktualnie nie mają na stanie takich jak potrzebuje.

Trubas
Falubaz
Posty: 1294
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Trubas »

Heinrich K. pisze:Problem w tym że aktualnie nie mają na stanie takich jak potrzebuje.
Chyba problem w tym że nie ma większości blaszek od pół roku..
Jeżus pisze:Trubas okazałeś się mieć większą choppę, więc masz swoją nagrodę:

Zawsze chciałem być w Nemezis :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

A dodatkowo ich nie wysyłają, albo wysyłają z jakimś megaopóźnieniem. Zamówcie sobie u Gremlina.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Jankiel dobrze prawi
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
Heinrich K.
Mudżahedin
Posty: 207
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Heinrich K. »

Jakich magnesów używacie pod kawalerie ?

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

3x10x2
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Czy ktoś z Was korzystał z takich mat:

http://www.ebay.co.uk/itm/Rubber-Steel- ... 6267273763

Widziałem w sklepie GW jak kolo robił takie MT i całkiem fajnie to wyglądało.

Ja skusze się i zrobię kilka MT - efektem podzielę się później.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nadel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 126
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Nadel »

Jak się sprawdzi i będziesz robić kolejne zamówienie to bym się nawet i z chęcią dołączył do zamówienia (=
Czekam na opinie [=

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Ja zakupiłem taką "gumostal" właśnie od tego sprzedawcy z ebay'a ale jeszcze nie zrobiłem traya. Narazie tylko próbowałem jak magnesy się trzymają i napewno lepiej od tzw. "taśmy magnetycznej" którą można dostać na allegro a której nie polecam do figurek cięższych niż plastikowa piechota. Jak tylko zrobię pierwszego traya to dam znać co i jak.

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

http://allegro.pl/mata-magnetyczna-na-l ... 86771.html

Ciekawe, czy coś takiego dałoby się wykorzystać do przenoszenia modeli :mrgreen:
Jest to magnes, więc jeśli wyłożę tym walizkę i zrobię metalowe movement treye to będą się ładnie trzymały.

Zna ktoś może bardziej profesjonalny materiał, który ktoś już wykorzystał do tego celu?
Bo rozumiem że ten rubber steel to guma, która działa na magnesy jak metal?

ODPOWIEDZ