Magnetyczne podstawki pod regiment

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Re: Magnetyczne podstawki pod regiment

Post autor: Arbiter Elegancji »

Piny oczywiście
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Plastikowe figurki bez slota kleję superglue lub klejem do plastiku i nigdy mi się nić nie oderwało. Trzeba pamiętać tylko, żeby powierzchnię stopy najpierw oszlifować, jeśli będzie nierówna, to może słabo trzymać.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Jak kleisz stopy do czystej podstawki do zwykłym cyjanoakrylem. Jeśli chodzi Ci np: o klejenie do piasku to proponuję piny.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

no w tym przypadku to będzie zarówno głądka powierzchnia, jak i piasek oraz korek (skała). Kropelka wydaje się trzymać dość solidnie ale nie próbowałem jeszcze czy bedą sie odrywać przy zdejmowaniu.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Od korka raczej na pewno. Mówimy o zmagnesowanych podstawkach?

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

podstawka z podklejonym magnesem i tray blacha. Chodzi mi o sytuacje zdejmowania modelu "za model" a nie za podstawkę.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

To piny.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

jak chcesz magnesy 5mm to piny stosuj, mocno trzymają, jak magnesy 3mm to powinno normalnie trzymac bez pinow :) u mnie się nic nie łamie na magnesach 3mm
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

mam po 2 magnesy 3 mm w 2 rogach po przekatnej i nic mi sie nie urywa mimo iż mam przyklejone jak mówiłem prędzej. przy większych magnesach zapewne trzeba by pinowac ale przy małych nie ma wogóle potrzeby i sensu tego robić
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Zależy też jakie modele i jaką powierzchnią są przyczepione. Ja np przy nowych korsarzach(który ledwo palcami dotykają podstawki), którzy nie byli jeszcze bezpośrednio przymocowani do podstawki tylko balsy, używałem pinów, bo przy pierwszym wyciąganiu by się pourywali...

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

Mam takie szybkie pytanie, jakiego kleju używacie do przyklejania magnesów ? Ja kleiłem już na kropelkę i poxpipol i powiem wam że z efektu nie jestem zachwycony szczególnie po tym drugim spodziewałem się że magnesy nie będą się odklejać...
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ośmiorniczka trzyma dobrze, jeszcze nic mi nie odleciało. Pamiętaj żeby kleić tak, żeby magnes w podstawce po umieszczeniu na blaszy stykał się z nią, a nie wisiał 1mm nad blachą, bo wtedy magnes Ci się powoli będzie wyrywać z kleju.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Ja daję superglue, na to dużą kulke z green stuffu, znowu superglue i wciskam w to magnes. Trzyma bardzo dobrze, sam klej cyjanoakrylowy to za mało.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

Rasti pisze:Pamiętaj żeby kleić tak, żeby magnes w podstawce po umieszczeniu na blaszy stykał się z nią, a nie wisiał 1mm nad blachą, bo wtedy magnes Ci się powoli będzie wyrywać z kleju.
hm, faktycznie tu może tkwić mój błąd
Duderson pisze:Ja daję superglue, na to dużą kulke z green stuffu, znowu superglue i wciskam w to magnes. Trzyma bardzo dobrze, sam klej cyjanoakrylowy to za mało.
widziałem już u ludzi takie bajery, jeśli tak jak mówisz to się sprawdza to warto wypróbować ale troszkę szkoda mi GS na 150 pacynek :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

rafixator pisze:widziałem już u ludzi takie bajery, jeśli tak jak mówisz to się sprawdza to warto wypróbować ale troszkę szkoda mi GS na 150 pacynek :)
Zależy, gdzie ten GS kupujesz. Ja go kupuję tutaj:
http://www.ebay.co.uk/itm/Green-Stuff-K ... 483b841e75
W przeliczeniu 50 zł, a wystarczy ci na te 150 pacynek i jeszcze zostanie na konwersje.
I jeszcze jedna ważna sprawa: po przyklejeniu w ten sposób magnesu warto przejechać spodnią częścią podstawki po czymś płaskim, żeby wyrównać GS - żeby ci potem podstawka nie odstawała od traya.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Albo zamiast takiego majstrowania nałożyć kapkę ośmiorniczki, magnes na jakiś blat stołu i na magnes podstawkę tak, żeby klej go złapał. Potem drugi raz poprawić z brzegów jak przyschnie i śmiga.

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

Zamiast GSa daj poxilinę za jakieś 10zł.
Obrazek

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

ja używam zwykłej kropelki i nie mam problemu z odrywanymi się magnesami.
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Kleiłem na kropelkę, superglue i bondini i magnesy ciągle się odrywały. Z tymi klejonymi na green stuff mam spokój.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

również mam na kropelkę zarówno te najmniejsze jak i ciut większe. jedyne na co trzeba uważać przy podklejaniu to by podstawka była gładka w miejscu a nie z napisami, wypukłościami czy cuś. Trzyma i nie drgnie.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

ODPOWIEDZ