O pędzlach słów kilka ...

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dr. Lobo
Mudżahedin
Posty: 279
Lokalizacja: Warszawa

Re: O pędzlach słów kilka ...

Post autor: Dr. Lobo »

odnośnie dbania o pędzle.
Niekiedy, jak już końcówka zdeformuje stosuję sprytną sztuczkę by nadać jej pierwotny wygląd.
Na mokro "prasuję" ją.
Robię to tak:
Po szkle halogenu, żarówki lub powierzchni innego gorącego przedmiotu przeciągam wilgotne włosie pędzla.
Przeciągniecie musi być wykonane z włosiem przy jednoczesnym obracaniu pędzla i zachowaniu kąta ułożenia włosia.
Po 2-3 takich przeciągnięciach pędzel odzyskuje swój szpic i wygląda niemal jak nowy.
POLECAM.
Łajdaki nie usłyszą kiedy przyjdę. Nie kiedy powyrywam im uszy!

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Dr. Lobo pisze: Po szkle halogenu, żarówki lub powierzchni innego gorącego przedmiotu przeciągam wilgotne włosie pędzla.
Przeciągniecie musi być wykonane z włosiem przy jednoczesnym obracaniu pędzla i zachowaniu kąta ułożenia włosia.
Po 2-3 takich przeciągnięciach pędzel odzyskuje swój szpic i wygląda niemal jak nowy.
Również polecam. Przed chwila przetestowałem :D

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3748
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

I oto właśnie mi chodziło. Nie znałem wcześniej patentu z szamponem i prasowaniem. :D
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Dr. Lobo pisze:odnośnie dbania o pędzle.
Niekiedy, jak już końcówka zdeformuje stosuję sprytną sztuczkę by nadać jej pierwotny wygląd.
Na mokro "prasuję" ją.
Robię to tak:
Po szkle halogenu, żarówki lub powierzchni innego gorącego przedmiotu przeciągam wilgotne włosie pędzla.
Przeciągniecie musi być wykonane z włosiem przy jednoczesnym obracaniu pędzla i zachowaniu kąta ułożenia włosia.
Po 2-3 takich przeciągnięciach pędzel odzyskuje swój szpic i wygląda niemal jak nowy.
POLECAM.
O, bogowie. Jesteś geniuszem. :o

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Testował ktoś ten sposób na pędzelkach z włosiem syntetycznym Toray?
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Stachu
Kradziej
Posty: 929

Post autor: Stachu »

Odnośnie dbania o pędzle, to ja ostatnio moczę pędzle w thinnerze (kropla-dwie) ładnie rozpuszcza resztki farby której normalnie nie mogłem się pozbyć.

Dreef
Falubaz
Posty: 1302
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

Odnosnie tutorialu szczurka:

Bylem w tym sklepie dla plastykow - (kolo metra swietokrzyska). Pedzel Rodneya o ktorym mowil szczurek kosztowal mnie 11 (!) zl. A maluje sie nim baardzo dobrze, moge z czystym sumieniem polecic zarowno sklep jak i pedzle :)
Obrazek

ODPOWIEDZ