malowanie włosów+mokra paleta

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
loler
Wodzirej
Posty: 679
Lokalizacja: Opole/ Wrocław

malowanie włosów+mokra paleta

Post autor: loler »

na pewnym forum pojawiła się prośba zrobienia mini tutka o technikach zastępujących drybrush malując np kolczugę, pióra czy włosy. Postanowiłem zrobić mini tutka na każdą część. Dziś zrobiłem o włosach, a w najbliższych dniach resztę (a przynajmniej tak mi się wydaje)


zacznę jednak od przygotowania do malowania, a dokładniej od zrobienia mokrej palety- bardzo pomocny wynalazek :P
1.potrzebujemy pudełka, szczelnie zamykanego, ja używam plastikowego i papieru do pieczenia obustronnie powlekanego
2.rwiemy watę mniej więcej na wielkość pudełka, moczymy ją dokładnie, po czym wyciskamy część wody (tak żeby po włożeniu waty do pudełka przechylając je nie wyciekała ciurkiem woda).
Obrazek
3.wycinamy papier do pieczenia na kształt pudełka, wkładamy i dociskamy do waty
(srry za to zdjęcie, nie wdać na nim za dobrze :oops: )
Obrazek
A teraz jak działa ta paleta.
papier do pieczenia przepuszcza wodę, ale nie farbę, więc nasze farbki będą ciągle super nawilżone. Jak odechce się nam malować a mamy zmieszany jakiś fajny kolor, którego szkoda by marnować czy coś to po prostu zamykamy paletę i odstawiamy w jakieś chłodne miejsce. Jak paleta była dobrze zrobiona to farba zmieszana w niej będzie zdatna do malowania nawet na następny dzień (jak nie dłużej :wink: )

No a teraz zabierzmy się za malowanie włosów
po pierwsze maluję na białym podkładzie
po drugie używam pędzelka 1(ale może być też 0- odradzam mniejszych przy włosach)
po trzecie maluję ciągle rozwodnioną farbą a nie drybrushem :P :wink:

robię blond włosy, ale tak samo robi się każdy inny kolor
1. pomalowałem włosy mieszanką 1:1 bleached bona i bad moon yellow.
Zaraz po tym wziąłem graveyard earth rozwodniełem go dość mocno (jednak lżej od standardowego washa- coś pomiędzy washem a zwykłą farbą) i pomalowałem elementy zacienione (zaznaczone na czarno)
Obrazek
wyszło coś takiego
Obrazek
następnie do pierwszej mieszanki (bad moon yellow+bleached bone) dodajemy białego i razjaśniamy. Dodajemy znowu, a później prawie czystym białym.
rozjaśniamy mniej więcej tak jak zdjęciu (im jaśniejsza tym więcej bieli w mieszance :wink: )
Obrazek
ważne żeby rozjaśniać bokiem pędzla, wtedy farba nie wejdzie nam w zagłębienia
Obrazek

z włosami koniec :wink:
mi wyszło to tak
Obrazek

Mam nadzieję, że komuś to pomoże :P
Ps. to mój pierwszy tut więc nie jest pewnie super, ale myślę że do zniesienia :D
Ostatnio zmieniony 2 sty 2009, o 11:46 przez loler, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

dobra robota :)
Szczególnei przydatna instrukcja mokrej palety - musze ją wkońcu wyprubować :)

thx
Obrazek

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

ARBAL pisze:dobra robota :)
Szczególnei przydatna instrukcja mokrej palety - musze ją wkońcu wyprubować :)
Ja nie wyobrażam sobie malowania bez niej.
http://azylium.vot.pl - Serwis Społeczności Mordheim

Awatar użytkownika
Adamdo
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy filia Kraków

Post autor: Adamdo »

A ja nie potrafię z nią malować :D
Obrazek

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Ja nie potrafię kupić papieru do pieczenia który by się po godzinie nie rozpuszczał :|
Tutorial dobry, ale zmień temat na jakiś konkretniejszy, żeby współpracował z forumową wyszukiwarką.
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Paczek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174
Lokalizacja: Wołów. Karak Var

Post autor: Paczek »

Fajny tutorial , dobrze ze nawiązałes do tej palety bo ona mi sie raczej bardziej przyda niz samo malowanie włosów... przeciez zawsze mozna pokombinowac ;)

Awatar użytkownika
KaRcio_we
Pseudoklimaciarz
Posty: 31

Post autor: KaRcio_we »

kurka_z_podworka pisze:Ja nie potrafię kupić papieru do pieczenia który by się po godzinie nie rozpuszczał
Polecam papier Jana Niezbędnego IMO bardzo dobrze się nadaje, nie rozpuszcza, nie rozwarstwiań ;)

Awatar użytkownika
Guard
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Guard »

mokra paleta jest imo w top 5 najprzydatniejszych wynalazków pomagających w/usprawniających malowanie. ja zamiast waty używam odpowiednio przyciętej gąbki.

sam tutorial bardzo fajny.
$$$ KUPIĘ KONIE do nowego tiranoc chariotu!!! (sztuk od 1 do 5) $$$

Awatar użytkownika
loler
Wodzirej
Posty: 679
Lokalizacja: Opole/ Wrocław

Post autor: loler »

kurka_z_podworka pisze:Ja nie potrafię kupić papieru do pieczenia który by się po godzinie nie rozpuszczał
Ja tak jak KaRcio_we używam Jana i jest dobry.
Fajny tutorial , dobrze ze nawiązałes do tej palety bo ona mi sie raczej bardziej przyda niz samo malowanie włosów... przeciez zawsze mozna pokombinowac Wink
To nie miało być nic jakoś super wymyślnego :) pojawił się problem czym zastąpić suchy pędzel więc zrobiłem takie coś na szybko i pomyślałem, że tu na BP też to dam.

oczopek
Mudżahedin
Posty: 334

Post autor: oczopek »

rysunki nie dokońca rozumiem... :P
mokra paleta to coś w stylu washy? czyli w przeciwieństwie do suchego pędzla zaczynamy od najbardziej wystających części?

Przemas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158

Post autor: Przemas »

oczopek pisze: mokra paleta to coś w stylu washy?
argh ](*,) .... mokra paleta to taka paleta (cos na co wykladasz farbe) na ktorej farby ci nie wysychaja..... przydaje sie jak chcesz zaoszczedzic farbe lub pracujesz z jakimis skomplikowanymi mieszankami kolorow :lol:

Awatar użytkownika
Szrederator
Chuck Norris
Posty: 646
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Szrederator »

Super turtorial ! do tego najlepszy jest papier jana niezbędnego 2 dni mam i jeszcze nie zaschły farbki!
EDIT: mam już to tydzień i nadal jest ok :o
Ostatnio zmieniony 11 sty 2009, o 13:11 przez Szrederator, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
grahnar
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Karkonoska Frakcja Fantastyki - Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: grahnar »

tak jest potwierdzam jan niezbędny jest w każdej mokrej palecie używam i jest super :) a tutek całkiem fajny :)


Awatar użytkownika
Teofil
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119

Post autor: Teofil »

Bardzo fajny pomysł czas odłożyć nieśmiertelny kafelek ;p

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

kurka_z_podworka pisze:Ja nie potrafię kupić papieru do pieczenia który by się po godzinie nie rozpuszczał :|
Mam ten sam problem... :?
Obrazek

Awatar użytkownika
Guard
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Guard »

Co do papieru, to obecnie używam jana niezbędnego i jestem zadowolony, lecz IMO trochę lepiej sprawował sie papier śniadaniowy (na kanapki). Jest mniej sztywny i lepiej przemaka :wink:
$$$ KUPIĘ KONIE do nowego tiranoc chariotu!!! (sztuk od 1 do 5) $$$

rada
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108

Post autor: rada »

SauruS PoweR pisze:
kurka_z_podworka pisze:Ja nie potrafię kupić papieru do pieczenia który by się po godzinie nie rozpuszczał :|
Mam ten sam problem... :?
tak samo, kupiłem i papier śniadaniowy Jana Niezbędnego (rozpuszcza się po godzinie - dwóch) oraz papier do pieczenia także JN (ten nie przepuszcza znowu wody). Niby wiem, że potrzeba papieru pokrytego z jednej strony nieprzepuszczalną warstwą ale nie mogę znaleźć w sklepach takiego cuda. Jakby może ktoś zarzucił fotką opakowania z tego co kupił/używa byłoby o wiele łatwiej ;)

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Siema.
Też używam mokrej palety i patent uważam za kozacki. Zamiast waty na talerz kładę 2 kawałki taśmy życia i na to 2-stronny papier jana niezbędnego :)

Mam taki problem, że po krótkim czasie od palety na pędzlu pojawiają się małe włoski i paprochy, które to wędrują na pędzel a później na figurkę co jest ultra denerwujące :evil:
Ma ktoś taki problem? Jak temu zaradzić? Może jakiś inny materiał niż papier śniadaniowy?

Pokój mam czysty więc ruszając się nie wzniecam chmur kurzu :P a papier leży w szafce i opakowaniu więc brudny nie jest.
Help pliz [-o<
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Kiedys na youtube widziałem filmik w którym używano papieru po naklejkach do takiej palety.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

ODPOWIEDZ