DIPPING - TESTOWANIE

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
olomaster
Pseudoklimaciarz
Posty: 32

Re: DIPPING - TESTOWANIE

Post autor: olomaster »

czy do dipowania mozna użyc lakierobejcy zamiast bejcy??

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Tak. W turorialu w 1wszym poście jest lakierobejca. Ja dippowałem lakierobejcą. W ogóle to nie widziałem jeszcze samej 'bejcy' więc podejrzewam że to to samo. ;)

Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

Piotr3K pisze:Tak. W turorialu w 1wszym poście jest lakierobejca. Ja dippowałem lakierobejcą. W ogóle to nie widziałem jeszcze samej 'bejcy' więc podejrzewam że to to samo. ;)

spotkałem się z nazwą bejca... ale to była bejca akrylowa...
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

Awatar użytkownika
Varulf
Mudżahedin
Posty: 340

Post autor: Varulf »

z tego co wiem istnieje i bejca i lakierobejca, ale ta pierwsza raczej się do dippingu nie nadaje
Truba25 pisze:Wiecie moze czemu sostaje osad na figorkach i jak temu zaradzic?
a jakiej LAKIERObejcy :) używasz i czym ją rozcieńczasz?

U_K_I
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: U_K_I »

Chciałbym zbejcować swoje de. Mam kilka pytań :)
Schemat kolorystyczny złoto czerwony.

Jakiego koloru bejcy używać?
I i czy blood red się dobrze bejcuje? czy może lepiej użyć blazing orange ?

Awatar użytkownika
Kamil Kiwi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 155
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Kamil Kiwi »

Blood red nadaje sie do bejcowania. Do złota i czerwieni proponuje orzech włoski.

Awatar użytkownika
Arathorn
Mudżahedin
Posty: 227
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arathorn »

Mam takie pytanie: jakiej bejcy użyć, i jakiej farbki użyć by efekt końcowy był czarno-ciemny :?:
Arathorn pisze:Łącznie z tym postem jestem od ciebie "skuteczniejszy" o 1353,714286% :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kamil Kiwi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 155
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Kamil Kiwi »

Jakiegoś szarego (np.: fortress grey), a bejca ciemna, np.: heban.

Awatar użytkownika
Arathorn
Mudżahedin
Posty: 227
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arathorn »

Dobra dzięki, ale czy to się nada także do niebieskich lub czerwonych elementów?
Arathorn pisze:Łącznie z tym postem jestem od ciebie "skuteczniejszy" o 1353,714286% :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kamil Kiwi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 155
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Kamil Kiwi »

Arathorn pisze:Dobra dzięki, ale czy to się nada także do niebieskich lub czerwonych elementów?
Jasne, ktoś tutaj wampiry bejcowal hebanem. Ale niesety z niebieskim nie wiem jak bedzie bo nigdy go nie bejcowalem. Ale wiem że się da, tylko nie wiem jaki kolor. (może enchanted blue, chociaz nie wiem czy nie wyjdzie za ciemny.)

Pamiętaj o rozcieńczeniu bejcy.

Awatar użytkownika
Arathorn
Mudżahedin
Posty: 227
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arathorn »

W jakich proporcjach to rozcieńczać?
Arathorn pisze:Łącznie z tym postem jestem od ciebie "skuteczniejszy" o 1353,714286% :mrgreen:

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Wydaje mi się, że nie ma złotego środka. Dotychczas pracowałem na dwóch bejcach Sadolinu: orzech włoski i heban. Obie miały różne konsystencje, więc trzeba było dodać różne ilości benzyny lakowej. Heban był szczególnie ciężki do wypośrodkowania, bo ciągle był za gęsty, a potem nagle zaczynał sam spływać z figurek. Finalnie udało mi się uzyskać taki efekt:
Necromancer

Jedyne wyjście, to stopniowe dodawanie benzyny i sprawdzanie konsystencji. Polecam przetestować na jakichś metalowych modelach.

Co do czerwieni i złota - trudno o lepsze kolory do bejcy. Pewnie już był link, ale może warto jeszcze raz wrzucić:
Dipped High Elves

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Czy ktoś jest w stanie polecić dobry lakier matowy? Matt Humbrola odpada, po pomalowaniu figurki nadal się 'świecą'.

Czy matt GW w sprayu jest dobry? Używał go ktoś?
Prosze o wszelkie opinie :)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Dziwne że humbrol nie działa, mi idealnie zmatowił całą armię. Może masz kiepsko wymieszany, proponuję wziąć wykałaczkę/kawałek drutu i spróbować ruszyć dno słoiczka. Czasami robi się takie bagno, że po zwykłym wstrząśnięciu maluje się tylko rzadką zawiesiną, która oczywiście nie działa jak powinna.

Ale odpowiadając na pytanie - o lakierze Vallejo słyszałem dobre opinie.

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Nordri pisze:Dziwne że humbrol nie działa, mi idealnie zmatowił całą armię. Może masz kiepsko wymieszany, proponuję wziąć wykałaczkę/kawałek drutu i spróbować ruszyć dno słoiczka. Czasami robi się takie bagno, że po zwykłym wstrząśnięciu maluje się tylko rzadką zawiesiną, która oczywiście nie działa jak powinna.

Hmm, spróbuje zrobić jeszcze test, i dam mu ostatnią szansę ;)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
rebeliant
Wałkarz
Posty: 55
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: rebeliant »

Czy testował ktos metode na bretonni , szczegolnie na kobylach ?? Ta z testow szmajsona według mnie nie wypadła najlepiej.
A good beginning makes a good ending

Awatar użytkownika
Kamil Kiwi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 155
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Kamil Kiwi »

Nordri pisze:Dziwne że humbrol nie działa, mi idealnie zmatowił całą armię. Może masz kiepsko wymieszany, proponuję wziąć wykałaczkę/kawałek drutu i spróbować ruszyć dno słoiczka. Czasami robi się takie bagno (...)
Ja kiedyś humbrola probowałem ruszyć to ten "glut" ze spodu tylko tam zaczął pływać, a matowność lakieru nie wzrosła.

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

U mnie działało bez zarzutu - gluta wzruszyć, rozdrobnić, wymieszać, wstrząsnąć i dopiero nakładać. :mrgreen:

Wiem, są na pewno lakiery łatwiejsze w użyciu, ale staram się udowodnić, że nie trzeba wywalać od razu zakupionego słoiczka, tylko można z nim powalczyć trochę.

Awatar użytkownika
Kamil Kiwi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 155
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Kamil Kiwi »

Nordri pisze:U mnie działało bez zarzutu - gluta wzruszyć, rozdrobnić, wymieszać, wstrząsnąć i dopiero nakładać. :mrgreen:

Wiem, są na pewno lakiery łatwiejsze w użyciu, ale staram się udowodnić, że nie trzeba wywalać od razu zakupionego słoiczka, tylko można z nim powalczyć trochę.

Nordi, mój przyjacielu, masz racje, czasami poprostu nie umiemy używać pewnych rzeczy.
Spróbowałem dziś wymieszać humbrola jeszcze raz, i maznąłem nim zdipowanego gobosa, zmatowiał, hehe.
Dzięki.

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Kamil Kiwi pisze:masz racje, czasami poprostu nie umiemy używać pewnych rzeczy.
Spróbowałem dziś wymieszać humbrola jeszcze raz, i maznąłem nim zdipowanego gobosa, zmatowiał, hehe.
Dzięki.

Ech, wystarczyło dobrze wymieszać, a ja na tym lakierze takie psy wieszałem :P
Chyba muszę do producenta napisać wyrazy uznania :oops: :)
Wisła Kraków.

ODPOWIEDZ