DIPPING - TESTOWANIE

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
softiron
Plewa
Posty: 8

Re: DIPPING - TESTOWANIE

Post autor: softiron »

Jasif pisze:Ja z moich doświadczeń wolę nakładać bejcę pędzlem - nie ma nadmiaru, bejca osadza się tam, gdzie chcę, nie robi się bajzel.
a to już chyba nie kwalifikuje się w "dipping" ;)

@Arbal: i przy okazji pokój wybejcowany w drogę mleczną...
Wirówka do sałaty wydaje mi się jednak wygodniejsza i bardziej kontrolowalna. Choć z drugiej strony na wiertarce łatwiej odwirować chyba miniaturka posadzonego na sztorc (bejca idzie na boki a nie do głowy)
Masz możne jakieś zdjęcia tak odwirowanych minisów?

Awatar użytkownika
softiron
Plewa
Posty: 8

Post autor: softiron »

Mój debiut. Figsy początkowo nie były malowane pod dipping. Na płaszczach dałem 1 rozjaśnienie przed dipowaniem (niezbyt dokładnie).

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

1. czy to rozjaśnienie było mocne na płaszczach(chodzi o brąz zapewne) zapodaj paletę kolorów aby mieć mniej-więcej rozeznanie ;)

2.jesteś moim guru z tymi płaszczami! no cudo normalnie cudo! =D>

Awatar użytkownika
softiron
Plewa
Posty: 8

Post autor: softiron »

oj tam oj tam... ja tylko pomaczał....
ok, pierwotnie jak wspominałem figsy miały być malowane normalnie więc wychodziłem od ciemnej barwy.
Tak więc płaszcz:
biały podkład
charred brown (VGC) - ponieważ był za ciemny na bejcę musiałem położyć warstwę beasty brown (VGC). Niezbyt się do tego przykładając, byle zakryło poprzednią warstwę. Na sam koniec 1 warstwa cobra leather (VGC) na same wypukłości płaszczy, również bardzo niedokładnie, i na szybko. Tunika to bone white, metale gunmetal a następnie silver.
Potem wszystko do bejcy Sidoluxu chyba - orzech. wykończenie lakier matowy i lakier błyszczący na metale.
Całość zajęła mi mniej czasu niz wcześniej pomalowanie samych płaszczy na brązowo... Chyba znalazłem swoją ulubioną technikę do produkcji masowej...
Pociągnięcie jednej warstwy rozjaśnień, nawet byle jak, byle coś widać było, przed bejcowaniem daje fajny efekt moim zdaniem.
Następne testy przeprowadzę metodą kolor bazowy w konsystencji powiedzmy gęstego washa na białym podkładzie co już wstępnie powinno pocieniować miniaturka a następnie od razu do bejcy.

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

@softiron
- niestety zdjęć nie mam
- nie przesadzaj z zabrudzeniem pokoju.. wkładasz wiertarkę w jakiś karton i nadmiar zostaje w środku a nie na ścianach :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

softiron 2 pytanie co to za figurki i dlaczego wyglądają identycznie? :twisted:

Awatar użytkownika
softiron
Plewa
Posty: 8

Post autor: softiron »

@Kefas: Battles of Westeros - planszówka taka strategiczna. Skala jeśli się nie mylę 15mm.

Awatar użytkownika
Vampir
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: Bielsko-biała/ Kraków

Post autor: Vampir »

Schodząc trochę z tematu, dobra jest ta planszówka? Nosiłem się jakiś czas temu z zamiarem kupna..

Awatar użytkownika
softiron
Plewa
Posty: 8

Post autor: softiron »

Pojęcia bladego nie mam... ja to tylko maluję. Choć kumpel właściciel twierdzi że świetna tylko grać nie może bo coś jakby figurek wszystkich nie ma... nie wiem o co mu chodzi :)
ale na BGG pooglądaj albo recenzje na YT. Podobnież mechanika ciekawie rozwiązana, dodatki jakieś do tego wychodzą...
Następnych do malowania dostałem łuczników, wrzucę wy...bejczyny za czas jakiś.

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Mam kilka pytań co do tego wszystkiego, jako iż jestem nowym "paprakiem".
Starałem się bawić techniką cieniowania "warstwa po warstwie", raczej słabo mi to wyszło... do tego jest to okropnie czasochłonne. Wolałbym to zachować na jakieś specjalne okazje niż na szeregowych muzyków, piechurów etc.

Skupiłem się na Imperium, barwy Averlandu, złocista żółć i czerń.

Przejrzałem pośpiesznie ten temat, widziałem kilka figurek z dominującym czarnym, ale już jak to zrobić krok po kroku nie bardzo zauważyłem.

Pytania:
1. Czy po pobejcowaniu lakierobejcą i pokryciu matowym lakierem można jeszcze uratować figurkę, gdyby nie spodobałby mi się efekt? Chodzi tutaj o usuniecie lakieru, bejcy, farby... istnieją jakieś specjalne metody czy wystarczy płyn hamulcowy (osobiście używam K2, który daje dość dobre efekty i usuwa większość farb (zwłaszcza grubych warstw) za pierwszym razem, w tym z większości zakamarków)? Jako iż pierwsze figurki będą najpewniej spaprane chciałbym to wiedzieć.
2. Proponowana barwa bejcy pod złotą żółć i czerń? "Czerń" zacząć od szarego, aby uzyskać "zadowalający" efekt?
Chciałbym jednocześnie, aby figurka nie wyglądała zbyt zabawkowo, bardziej szaro, buro, męsko.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Bejcę zmywasz jak farbę, wiec bez problemu.

A co do odcienia to może niech ktoś inny się wypowie, ale wydaje mi się, że żółć dobrze się czarnym cieniuje.

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Zamiast czarnego, zrób szary, to po bejcowaniu wyjdzie dobrze, żółć będzie też fajnie wyglądać, ale użyj orzechowej bejcy.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

oak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166

Post autor: oak »

czy ktoś już tą techniką malował mroczniaki?
jak to wychodzi na jakich modelach?
widziałem tylko jednego kusznika z początku wątku.

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

oak pisze:czy ktoś już tą techniką malował mroczniaki?
jak to wychodzi na jakich modelach?
widziałem tylko jednego kusznika z początku wątku.
ja bejcowałem DE: warriorów, Dark Riderów, obsługę bolca i hydry....
Poszperaj w moim temacie na forum i galerii
Obrazek

Awatar użytkownika
Koz@a
Chuck Norris
Posty: 466
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Post autor: Koz@a »

A ja mam pytanie, dippował już ktoś kraśki? :) , jak wychodzą malowane tą techniką?

Pozdr

Awatar użytkownika
michnik000
Kretozord
Posty: 1753

Post autor: michnik000 »

Zobacz sobie pierwszy numer młotkowego, jest tam opisana bitwa: bejcowane kraśki vs lizaki Zembola
Ja też kiedyś bejcowałem krasie(dla kolegi) i powiem, że wyglądały sympatycznie, ale to pewnie przez te kolory (czerwony i szary)

Awatar użytkownika
Asgard
Mudżahedin
Posty: 345

Post autor: Asgard »

dokładnie dobór odpowiednich kolorów i powinny dobrze wyglądać, sprawdz na stronie link: army painter (nie reklamuje produktu)

Splift
Warzywo
Posty: 14
Lokalizacja: Poznan

Post autor: Splift »

Mam pytanko. Jakiego rodzaju lakieru matujacego używacie? Wystarczy jakis zwykly z praktikera do drewna czy cos? Jak by ktos mogł podac firmę i rodzaj byłbym wdzieczny!
Rozumiem ze najlepiej w sprayu, ale czy taki nakladany z pedzla tez da rade?

z gory dzieki ! pozdrawiam

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Z pędzla też da radę. Temat o lakierach:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 0&start=80
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Splift pisze:Mam pytanko. Jakiego rodzaju lakieru matujacego używacie? Wystarczy jakis zwykly z praktikera do drewna czy cos? Jak by ktos mogł podac firmę i rodzaj byłbym wdzieczny!
Rozumiem ze najlepiej w sprayu, ale czy taki nakladany z pedzla tez da rade?

z gory dzieki ! pozdrawiam

Vallejo matt varnish 7zł za kilkanaście ml. rozwadnialny wodą, może być nakładany z pędzla. Genialnie matowy :mrgreen:
Używam go do maskowania kalkomanii w moich SW
Obrazek

ODPOWIEDZ