Budowa biblioteczki...

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Budowa biblioteczki...

Post autor: quidamcorvus »

rzy okazji budowy Domu Kupca postanowiłem wyposażyć makietę w kilka mebli.

Pierwszym z mebli jest wypełniona księgami biblioteka, którą zbudowałem z balsy i styroduru. Ponadto będziecie jeszcze potrzebować ostrego noża, długopisu i kleju do drewna.

Obrazek

Musicie mi wybaczyć ale nie udokumentowałem na zdjęciach budowy biblioteczki.

Raz, że dopiero po zbudowaniu pomyślałem o tym, żeby napisać poradnik, a dwa jest to tak proste, że nie wymaga tłumaczenia.

Zresztą zrobienie również książek nie powinno nastręczyć wam problemów.

Pomysł nie jest mój, z tego co pamiętam, jakiś czas temu widziałem coś podobnego na Facebooku.

Pierwszy krok budowy książek to wycięcie paska styroduru o odpowiednich wymiarach. Pasek musi się bez problemu mieścić na półce, na której finalnie zostanie umieszczony.

Następnie ostrym nożem na froncie paska należy wyciąć pionowe linie, które będą symbolizować oddzielone od siebie grzbiety książek. Nacięcia wykonałem w różnych odległościach od siebie, tak by księgi wyglądały bardziej różnorodnie.

Wykonane nożem nacięcia warto dla lepszego efektu poprawić długopisem.

Kolejny krok to poziome nacięcia, które wykonałem ostrym nożem na grzbietach książek. Na poszczególnych księgach wykonałem nacięcia w różnych odległościach, tak by zróżnicować grzbiety woluminów pomiędzy sobą.

Zrobiłem też kilka luźnych książek, które ułożyłem pod kątem na półkach.

Następnie skleiłem wszystko klejem do drewna.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Aby nieco urozmaicić półki z książkami na jednej z półek umieściłem czaszkę oraz zwoje pergaminów wykonane z papieru do pieczenia.

Ostatni krok to pomalowanie grzbietów książek na różne kolory oraz podkreślenie poziomych nacięć farbą metaliczną.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Void Cat
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: Void Cat »

Super pomysłowe! =D>

Awatar użytkownika
Viluir
Pseudoklimaciarz
Posty: 27
Lokalizacja: Skavenblight/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Viluir »

Rewelacyjny pomysł, prosty, tani i jaki efektowny! =D>

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Dzięki! Cieszę się, że się Wam podoba. :)

ODPOWIEDZ