Podstawki Karnawału Chaosu.

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Podstawki Karnawału Chaosu.

Post autor: quidamcorvus »

Poradnik pierwotnie został opublikowany na moim blogu DansE MacabrE, do lektury którego serdecznie zachęcam.

Karnawał Chaosu często występuje przed publiką na deskach teatru lub cyrku, którym zwykle jest ich toczony rozkładem Powóz.

Budowę rozpocząłem od wypełnienia szczelin w podstawkach zapałkami, a następnie przyciąłem do odpowiednich rozmiarów drewniane listewki.

Listewki przyciąłem tak, żeby otrzymać stos dłuższych i krótszych desek, które następnie na przemian przykleiłem klejem do drewna do podstawek.

Gdy klej na podstawkach wysychał, ja umieściłem figurki na pinach, które po wywierceniu otworów przykleiłem do podstawek. Następnie całość wzmocniłem klejem cyjanoakrylowym.

Na koniec wywierciłem otwory imitujące miejsca na gwoździe oraz pomalowałem całość farbą podkładową i czarnym washem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Dziś mam dla Was czwarty i ostatni poradnik, w którym pokażę Wam jak szybko pomalować podstawki przedstawiające zniszczone deski.

Do pomalowania podstawek, oprócz farby podkładowej - Surface Primer Grey od Vallejo użyłem także shade oraz technical od Games Workshop i light rust od AK Interactive.

O tym jak zrobiłem podstawki możecie przeczytać TUTAJ.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po wyschnięciu kleju i nawierceniu otworów pomalowałem podstawki farbą podkładową Surface Primer Grey od Vallejo, a po wyschnięciu nałożyłem obficie shade Nuln Oil.

Obrazek
Obrazek

Następnie używając Druchii Violet oraz Carroburg Crimson zrobiłem równoległe linie, które podkreśliłem cienkimi kreskami Surface Primer Grey od Vallejo, do którego dodałem kilka kropel białej farby.

Obrazek
Obrazek

W kolejnym kroku w wybranych miejscach zrobiłem przebarwienia z Coelia Greenshade oraz Drakenhof Nightshade i na całość nałożyłem Agrax Eartshade.

Obrazek

Po wyschnięciu shadów całość zdrybrushowałem Surface Primer Grey zmieszanym z białą farbę rozjaśniając krawędzie i nadając całości chropowatego wyglądu.

Obrazek

Przedostatni krok, to wypełnienie szczelin pomiędzy deskami technicalem Nurgle's Rot, który nakładałem grubo i obficie.

Obrazek

I na koniec otwory w deskach wypełniłem kroplami light rust od AK Interactive.

Obrazek

ODPOWIEDZ