[Poradnik] Tarcze strzeleckie (fantasy).

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4456
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

[Poradnik] Tarcze strzeleckie (fantasy).

Post autor: quidamcorvus »

Poradnik: Teufelsberg, Tarcze strzeleckie.

Budowa wsi Teufelsberg do Warheim FS trwa, a kolejnym elementem, którym postanowiłem urozmaicić teren są tarcze strzeleckie.

Do tej pory w poradnikach związanych z Teufelbergiem pokazałem Wam jak zrobiłem:

- mur pruski
- dachówki
- strzechę
- drzewa owocowe
- sernik
- studnie

Zapraszam do lektury powyższych poradników.

Obrazek

Do budowy tarcz strzeleckich użyłem patyczków do szaszłyków, miedzianego drutu oraz plastikowych bitsów i spinacza biurowego, a wśród narzędzi znalazły się klej cyjanoakrylowy oraz ręczna wiertarka i nóż.

Obrazek

Patyczki do szaszłyków pociąłem na 5 cm odcinki, po trzy na każdą tarczę, z których zbuduję następnie trójnogi stojak. Następnie dwie z nóg stojaka naciąłem w miejscu łączenia i skleiłem w kształt litery V.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

W międzyczasie skręciłem z wiązek miedzianego drugu warkocze o różnej grubości, które następnie zwinąłem w kształt spirali

I pojedynczym drutem splotłem ramiona skręconego drutu oraz zrobiłem uchwyty - te ostatnie finalnie okazały się niepotrzebne i zostały odcięte.

Dla wzmocnienia całość można nasączyć kilkoma kroplami kleju cyjanoakrylowego.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po wyschnięciu kleju łączącego pierwsze dwie belki przykleiłem trzecią nogę stojaka, a następnie owinąłem wybrane elementy sznurem, zrobionym z mocno skręconych dwóch miedzianych drucików, które także wzmocniłem kilkoma kroplami kleju.

Obrazek
Obrazek

Przyszedł czas na zamocowanie tarcz strzeleckich, w tych celu nawierciłem w stojakach otwory, w których umieściłem haki zrobione ze spinacza biurowego.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wierzchołki stojaków ozdobiłem bitsami ze sztandarów.

Obrazek

I ostatni krok, czyli zamocowanie na stojakach tarcz strzeleckich i pomalowanie całości farbą podkładową.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ