Dodatki do 2ed.

Taka odmiana Warhammera, w której gracz ma jeden model i rzuca tylko dwiema kostkami. Ale podobno nadrabia klimatem. Forum poświęcone Warhammerowi RPG i opowieściom ze świata Warhammera.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dodatki do 2ed.

Post autor: Andronicus »

Mroczne elfy utraciły swój talent do broni strzeleckiej, rzadko który z nich używa łuku. Rozwinęli natomiast szermierkę.
Napisane jest czarno na białym że wg autora utraciły talent do broni strzeleckiej. Z łuków nie strzelają bo po co skoro ich kusze powtarzalne są lepsze :wink: Zresztą ich BS i WS jest taki sam jak u innych elfów (czyli wysoki) więc nie wiem skąd taki dziwny wniosek że nie potrafią strzelać :?

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Napisane jest czarno na białym że wg autora utraciły talent do broni strzeleckiej
To sie nazywa sztuka interpretacji :D
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

DE przdkładają szrmierkę nad naukę strzelania, i dlatego w przeciwieństwie do HE mają 30 WW zamiast US. A no i racja z tą ogładą, ja u siebie dałem 20 + 2k 10. No ok to są jacyś chętni na moje DE, wysłałem już Maxowi (max1) i według niego jest ok, więc jak by co piszczie na PW :wink:
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Przyslij mi tez bardzo prosze
prosiłbym tez o profesje!!
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Przez lata grałem w WFRP 1ed. Dopiero teraz przypomniałem sobie że w 2ed. elf ma statsy niewiele lepsze od człowieka więc rozumiem że trzeba było dać mniejsze US żeby to jakoś z balansować :wink:

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Ok, Andronicus i Max dostali wersje w PDF, Eltharion, z racji tego, że nie podał maila dostał wersje przez PW, a co się z tym wiąże mniej czytelną. Przede mną jeszcze dużo pisania bo dzieło ma swoje braki, ale sądze, że do końca wakacji dam rade. Później może wezmę się za HE, ale to melodia przyszłości.
Dobra, a wracając do tematu to jak oceniacie nowy dodatek Shades of Empire, według mnie został on zrobiony tak sobie na odwal, a spora część informacji jakie się w nim pojawiają była już w poprzednich księgach. Wydaje mi się, że po tym jak prowadzenie Młotka przejęło FGG system powoli umiera :( , podobnie jak kiedyś I ed.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

d-bartek@o2.pl
Wyślij mi to jeszcze raz na maila

Co to FGG??
troche za dobre te DE zrobiłes ale ogólnie ok pomijajac pare literówek
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

A Chłopaki jak już sobie przeczytacie i ocenicie, to czekam na wasz komentarz :wink: .

Edit. Wracając do tematu to okazało się, że nie będzię juz więce podręczników do WFRP II ed. po Polsku. Smutne to ale prawdziwe. http://forum.polter.pl/tutaj-vp964878.html#964878 i http://winter--spirit.blogspot.com/2009 ... worka.html. RIP WFRP in Poland :( .

Edit 2
Eltharion pisze:Co to FGG??
troche za dobre te DE zrobiłes ale ogólnie ok pomijajac pare literówek
Ale o to mi chodziło, w II ed, elfy mają przycięte staty więc chciałem aby nadrabiały to ptofesjami, pozatym aby osiągnąć najpotężniejsze profesje trzeba wydać ssporo PD. Dodatkowo w odległych planach mam jeszcze HE a będą one wyglądac podobnie.A no i porównaj to sobie z profesjami z księgi spaczenia. Profesje czempionów chałasu są bardziej przegięte. Co do literówek to tekst jest przed korektą, poza tym jak wspominałem wcześniej to jeszcze nie koniec, wczoraj zrobiłem opis Armii DE (w tej części poświęconej społeczeństwu), powoli będę dopisywał kolejne rzeczy. Jak wszystko będzie gotowe to spróbuje to opublikować na jakiejś stronce.
Nie FGG, a FFG czyli Fantasy Flight Games, firma która przejęła od BI licencje na wydawanie WFRP :? (ale nie WFB :) )
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."


Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Te dodatki są fajne, ale opisują też rzeczy które są w oficjalnych dodatkach. No,a z informacji jakie zdobyłem to wygląda na to, że zbilża się koniec IIed. A zbilża się III ed. która będzie wydana razem z VIII ed. WFB jakoś 2011 - 2012.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Mamy 2009 -.-

Mówisz o bardzo dalekiej przyszłosci
Ale podstawowy podręcznik do III edycji napewno kupie :D
Ostatnio zmieniony 26 cze 2009, o 16:46 przez Eltharion, łącznie zmieniany 1 raz.
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Wiem, ale póki nie wyjdzie III ed. to nie bedzie nowych dodatków po polsku, nie wiadaomo też czy III ed. ukaze się w Polsce :? .

Edit: Co do moich Profesji DE, to uległy one lekiim zmianą, w niektórych profesjach przyciąłam staty, i niektóre umiejętnosci w innych dodałem. No i do rozszeżył się opis społeczeństwa Mroczniaków. Gdy wszystko będzie gotowe, całość (miejmy nadzieje) zostanie opublikowana na Polterze.

Ps. Co do III ed. to pojawiła się taka informacja: http://wfrp.polter.pl/Betatesty-3-edycj ... eki-w32168

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Tullaris pisze:Wiem, ale póki nie wyjdzie III ed. to nie bedzie nowych dodatków po polsku, nie wiadaomo też czy III ed. ukaze się w Polsce :? .
...co zwiastuje mój szybki powrót do I ed. ;)

Wracając do tematu...
Ostatnio miałam okazję poczytać sobie bestiariusz do 2 ed. Powiem szczerze, podoba mi się bardzo - osobiście wprawdzie nie jestem fanką 1000 dodatków, ale trzeba przyznać, że bestiariusz daje radę. Bardzo podoba mi się jego forma.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Podział na część dla graczy i dla MG jest naprawdę fajny. Jedyny minus tego dodatku to brak niektórych potworów, które ukazały się w poźniejszych dodatkach.
Oczywiście pomijając już kwestię, że w 1ed bestiariusz był w podstawce ;)

Drachenfein
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 179
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Drachenfein »

Królestwo Magii - świetne tomiszcze dla każdego czarodzieja.
Księga spaczenia - jak dla mnie średnio
Bretonia widziałem trochę poczytałem dość ciekawy zbiór
Dziedzictwo Sigmara - a ciekawe ciekawe
Karak Azgal - za mało w nim o krasnoludach :P
Tome of Salvation - kiepska jak nic, miało być o wszystkich rasach a info o Krasiach i długouchych to tyle że więcej u szczerbatego niziołka zębów :P
Zbrojownia - mało przemyślana
Realm of the Ice Queen - takie sobie :P nic o magach lodu :D a powinni coś zamieścić o nich definitywnie.
Almanach - takie sobie
1000 tronów :P - podobno świetne :D
Dzieci rogatego szczura - zagraj scurkiem :D nice :P
reszty może nie widziałem może nie pamiętam a może zapomniałem :D
Podnosząc topór, przeklął przeciwnika i ruszył do ataku .....
Jeden cel .......
Może być ostatni ......
Pomścić Krzywdę Klanu z Karak Vlag .....
KU CHWALE KRASNOLUDZKIEJ POTĘDZE .......

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

quidamcorvus pisze: Oczywiście pomijając już kwestię, że w 1ed bestiariusz był w podstawce ;)
Ale jaki był... gdzie fimiry, dżabersmoki i zoaty... gdzie Mardagg :cry: dziś już się takich stworów nie widuje...

Drachenfein
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 179
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Drachenfein »

U mnie na sesji takie potworki są w planach pojawienia się :] choć większość wytłukły krasnoludzcy zabójcy to jednak te stworzenia żyją i są już wręcz legendarne :)
Podnosząc topór, przeklął przeciwnika i ruszył do ataku .....
Jeden cel .......
Może być ostatni ......
Pomścić Krzywdę Klanu z Karak Vlag .....
KU CHWALE KRASNOLUDZKIEJ POTĘDZE .......

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Co prawda nie jest to oficjalny dodatek, ale jest całkiem porządnie zrobiony:
Raziel pisze:Jeszcze bardziej kolorowi czarodzieje
Foolishboy na forum FFG zapostował pierwszą wersję nowego suplementu który przygotowuje, tym razem są to profesje dla magów podzielone na rodzaje magii którą się posługują, poza tym wrzucił też parę nowych, całkiem fajnych umiejętności i zdolności. Do pobrania stąd.

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

Powrót po 4 miesiącach nieobecności :D

Co do dodatku Tullarisa to jest on po kozaku :)

A i nie wiem ile w tym prawdy, ale z miesiąc temu słyszałem od 2 różnych, nie miejących ze sobą kontaktu osób, że aktualnie są tłumaczone 3 podręczniki wfrp na nasz język :D Ale właściwie to średnio w to wierzę...

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Mój dodatek jest ciągle nie opublikowany w necie bowiem nie został ukończony. Nie ma wszystkich profesji (brakuje mabicznych), brakuje opisu magii Druchii (prawdziwej Dhar) i jescze paru innych rzeczy. Miałem zamiar skonczyć do końca wakacji ale niestety nie wyszło. Nie odpuszczam jednak i za miesiąc dwa wszystko powinno się ukazac na Polterze.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

ODPOWIEDZ