Dodatki do 2ed.

Taka odmiana Warhammera, w której gracz ma jeden model i rzuca tylko dwiema kostkami. Ale podobno nadrabia klimatem. Forum poświęcone Warhammerowi RPG i opowieściom ze świata Warhammera.
ODPOWIEDZ
chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Post autor: chomik »

dobrze się czyta np. Dzieci Rogatego Szczura... Księga Spaczenia dla MG warta jest dość dużo... ale to już zależne od kampani

Awatar użytkownika
Gelo
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Lubartów - Zielony Smok

Post autor: Gelo »

Mam nadzieję tylko, że w przyszłości ukarze się jakiś podręcznik w którym rozszerzy się to co w księdze spaczenia zostało napisane o krasnoludach chaosu i dark elfach.

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

No. Moim zdaniem w ogóle mógły dodatek wyjść, który w sposób bezpośredni i jasny tak poświęca z dział o historii, psychice itd. jednej rasie, drugie nasetpnej, mówi jakimi rasami można grać (tak oficjalnie), i takie tam. No wiem, że to nie D&D, ale brak rozdziału pomiędzy leśne, wysokie i morskie (no bo mrocznymi nie mozna, są złe :D ) to jest jakaś masakra i pomyłka wielka.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Na sieci można znaleźć opis profesji Dark Elfów do I ed (min Egzekutorzy, Czarni Strażnicy, Elfie Wiedźmy). Cały czas nosze sie z zamiarem przerobienia tego na II ed, ale ciągle mi się niechce :wink: .
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Post autor: chomik »

mi by się podobał dodatek o High elfach--ale to zboczenie zawodowe--
a co do dark elfów profesje dark elfickiej czarodziejki w Księdze Spaczenia były napisane jak profesje Czarnoksiężników Chaosu z ignorancją wymagań o mutacjach i nagrodach chaosu
"W strategii wszystko jest proste, lecz nie jest łatwe" Carl von Clausewitz

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

No ok, ale dla czarodziejek DE naleazło by opracować Mroczną Magie w mechanice RPG, podobnie jak dla Arcymagów HE Wysoką.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Post autor: chomik »

ehhh...przydała by się

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Nisetety żadna znaki na niebie i ziemi nie wskazują aby to w najbliższej (a nawet i dalszej) przyszłosci nastąpiło :( .
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

No pewnie nie wyjdzie :( Ale wiesz Tullaris jak ja Cie lubie? A wiesz, że będę jeszcze abrdziej gdybyś to przerobił na 1. edycję :D

Widziałem to kiedyś. Fajnie, fajnie, co prawda to nie jest obszerny dział opisujący hitorię, kulturę i inne, ale i tak lepsze to niż nic :D

Pozatym jako tako znam się na DE więc z tym nie powinno być kłopotu.

A przerobisz, czy nie? ;>

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Jak zarobie kase to se kupie w końcu podręcznik do 2 ed i przerobie, a to nastąpi prawdopodobnie w przeciągu dwóch miesięcy. Wtedy się za to zabiore i może napisze też coś o społeczeństwie i kulturze DE, nie będzie to nic wybitnego ale zawsze coś :D .
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

Napenwo będzie wybitne :D Walcz z tym :D

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Dobra mam podręcznik, ale przerobienie tych profesji będzie tródniejsze niż przypuszczałem :roll: , mimo to sprbuje 8) , lecz pewnie nie prędko skończe :? .
Ostatnio zmieniony 2 mar 2009, o 22:39 przez Tullaris, łącznie zmieniany 1 raz.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

Tak zasadniczo to chyba trUdniejsze.

A ponadto - Co to dla Ciebie? Urodzonego mrocznego elfa?

Awatar użytkownika
Gelo
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Lubartów - Zielony Smok

Post autor: Gelo »

A możecie choć troche wrócić do tematu? Czy ma ktoś wtyki, szczegółowo śledzi wszystkiego informacje albo ma inne źródła informacji apropo polity copernicusa? Czy zamierza wydać po polsku podręczniki do księstw granicznych, wampirów czy kisleva?

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

Wiem tyle, że na nowo wznowiono rozmowy z Black Indrustied. Jeśli nie wiesz to skończyła im się jakiś czas temu umowa, a ze względu na niskie dochody z książki Copernicus zwlekał z jej przedłużeniem, aż wkońcu nie przedłużył. Ale teraz się nawrócili i może się doczekamy? :D

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Kislev miał być tłumaczony, ale FFG coś nie może dogadać się z naszymi więc projekt stoi w miejscu, a co do reszy to nie wiem, trzeba chyba owiedzić stronke CC :roll: .
PS skończyłem już tabele generacji i mam przerobione pierwsze trzy profesje :D : Cień (Widmo), Wiedźma i Korsarz.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

http://www.tawerna.rpg.pl/dane/trpg/taw ... a/wh4.html
Tu macie Mroczne elfy do 2 edycji niestety bez profesji
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Profesje są już zrobione (oprócz magicznych i magii "Prawdziwej Dhar"), zdolności i umiejętności DE podobne jak w tym opisie na tawernie, ale ja jednak trochę pozmieniałem (DE mają hata do HE który, daje im modyfikator +10 do WW gdy z nimi walczą). Teraz zajmuje się opisaniem społeczeństwa i armii, jak to skończę to wezmę się za zbrojownie DE, gdy już wszystko napisze to postaram się gdzieś to opublikować, będe potrzebował kogoś do redakcji teksu. Chętnym mogę przesłać wynik dotychczasowych prac na PW. A co do nowych dodatkó to niedawno wyszło Shades of Empire, tu macie linka do opisu na zaprzyjaźnionym serwisie POLTERGEIST http://wfrp.polter.pl/Shades-of-Empire-c19890.

Edit:
Głównym i najpopularniejszym bogiem jest Khaine, bóg mordu. Oprócz niego są jeszcze czczone Mroczne Bóstwa (Khorne, Nurgle, Tzentch i Slaanesh).
Ten opis jest jakiś lewy, żaden szanujący się elf nie będzie czcił Nurgla :-8.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Fakt opis jest lewy.Miast jest 6 a nie 7. Jak zauważył Tullaris żaden Druchii nie będzie czcił Nurgla i w sumie innych bogów chaosu też nie. Mroczne elfy szczycą się tym że manipulują energią chaosu nie czcząc ich bogów i nie dając nic w zamian. Fakt że Khaine jest uważany przez niektórych za aspekt Khorna jest nieistotny, bo same elfy temu zaprzeczają. Opis mówiący o tym że DE nie potrafią strzelać tylko poświęcili się szermierce to też jakiś wymysł. Jeszcze ta obniżona ogłada... Fakt że DE zachowują się arogancko i pogardliwie wobec innych ras i niższych klas społecznych nie znaczy że mają mieć ogładę krasnoluda.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Opis wsumie też bardzo mi sie nie podobał ale licza sie staty :D
Andronicus pisze:. Opis mówiący o tym że DE nie potrafią strzelać tylko poświęcili się szermierce to też jakiś wymysł.
Chodziło im o łuk!! :D Widziałes kiedys DE z łukiem??
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

ODPOWIEDZ